Aké je to mať epidurálku?

18. júl 2022

Ahojte zaujíma ma aké to je mať epidural. Rodila som už 2x ale ani raz mi ho už nestihli pichnúť. Teraz budem rodit tretí krát a preto ma zaujíma teda ze ako to vlastne je s epiduralom. Žena po tom už vôbec necíti bolesti alebo ako? Pretože ak bude možnosť dať si ho tak by som si ho dala teda ak stihnem 😀.

baboobchod
18. júl 2022

Ja som mala pred 15 rokmi 😁 áno, bola to veľká úľava, necítila som už potom žiadnu bolesť, než to pichli des a hrôza 😱 Krpec 3,82 kg a ja 160 cm a 54 kg v deň pôrodu 😁

savoya
18. júl 2022

Mne ju pichli este pred porodom,ziadne stresy,nic.Necitila som potom ziadnu bolest.Bolo to super.

amonet
18. júl 2022

ja som citila aj tak nejaku bolest, avsak mala som vyvolavany porod a prepichovanu plodovu vodu. a aj teda oontrakcie a tlacenie som citila kedy mam. skvele bolo ze mi dali davku aj po porode cize som necitila placentu ani sitie

lulana79
18. júl 2022

Pri synovi som epi mala, ta jedna davka epiduralu sa davkuje na 3x (aspon teda 13rokov dozadu to tak bolo). Prvu davku mi pichli ked som zacala citit, ze prichadzaju kontrakcie... ked prestala ucinkovat pichli mi druhu cast... tretiu mi davali na sale... ja som necitila nic, ziadne bolesti som nemala ale teda ked necitis kontrakcie, nevies kedy tlacit, mne tlacila na brucho sestricka. Pri dcere som epi chcela, ale nestihla... ale ona sa narodila do pol hodiny od prichodu do nemocnice, takze kontrakcie a bolest som mala max 30minut

autor
18. júl 2022

Inak pri prvom pôrode som nemala šitie ale pri druhom áno a to bolo horšie ako pôrod. Všetko som cítila, neskutočná bolesť každý jeden vpich a trvalo to 30min. Pomáha epi aj na toto že potom necítiť šitie?

autor
18. júl 2022

Samozrejme mala som nastrih iba preto ze som mala krátku pupocnikovu šnúru a mala nemohla vyjsť von.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amelia89
18. júl 2022

Je to proste uzasne. Necitis kontrakcie - mne vravela sestricka,teraz mate silnu kontrakciu a ja nic,zaspala som. Vdaka tomu som
sa totalne uvolnila a o 2 hodiny som bola z 4 na 9cm a isla som rodit (tlaky na tlacenie a tlacenie som ale normalne citila ako bez epiduralky prvy porod,ale teda prisla som k tomu bodu plna energie)
Za mna naozaj obrovska pomoc.

frantisska
18. júl 2022

Ja som ju nikdy nemala. Len k tomu sitiu. Pri prvom to bolo v pohode pri druhom to bolelo, ale ja som im povedala že im nedovolím takto pokračovať kým mi to poriadne neumrtvia. Potom sa to uz dalo zvládnuť. Inak ja sa presne toho bojím že nebudem cítiť kontrakcie, tiež ma čaká tretí.

pondelok01
18. júl 2022

@zara1357 mne tiez nezaucinkovala, tak uplne vaham, ci by som si ju pri druhom dala. Ked neucinkuje, tak je to iba navyse ostara, vpichovanie (mne to styrikrat pichali, kym usudili, ze je to asi dobre, ale zrovna sa menila smena, tak mozno uz len chceli ist domov), obmedzeny pohyb, ach neviem. Ty si nemala pred druhym epiduralom obavy, ze to bude znova zbytocne?

autor
18. júl 2022

@frantisska ja som pri druhej na konci už kontrakcie necítila. Normálne som bola akoby už omamena z tej bolesti taksom sa len pýtala kedy môžem tlačiť a sestričky mi podľa monitoru vraveli 😀

amelia89
18. júl 2022

Este by som to chcela poradit, neboj sa si ju dat a hned aj vypytat. Ja som prvy porod nemala a jasne,clovek to proste zvladne a teraz som bola taka ze: tak zvladnem to? nechcem moc to pichanie do chrbta. Ale proste vypytala som si ju,pichanie do chrbta som skoro necitila a ta ulava to bolo proste super, uplne rada spominam na ten porodna to bol len 2 mesiace dozadu napriek tomu ze nakonci to klasicky bolelo. A dokonca bez nastrihu wooow.

autor
18. júl 2022

@amelia89 nebojím sa dat si ju, len vždy keď som prišla do pôrodnice tak už som bola na 10cm otvorená. A pritom kontrakcie boli tak raz za 10 minút. A ani nie silné preto som sa nikdy neponahlala. No ale teraz sa bojim ci to stihnem 😀😀

snezienkaaa82
18. júl 2022

Nie je pravda, že nevieš kedy máš tlačiť. Cítiš tlaky, len bolesť nie. Mňa sa sestrička pýtala, že cítite tlak? Ja ze áno, ona, to je kontrakcie.
Epi delili na 3 dávky, pred 5 rokmi. Necítila som ani čistenie, museli ma cistit rovno na pôrodnej sále, ani šitie.

denden77
18. júl 2022

je to pecka 👌😁
skoda, ze mne pol hodku pred samotnym tlacenim vyprchala a uz mi dalsiu nedali.. resp. az na sitie 😁 ta hodina a pol, co som bola bez bolesti bola parada 🙏😊

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nurielka
18. júl 2022

Pri prvej som mala, najprv som odzila 15 hodín kontrakcií a potom mi dali epi, cítila som namiesto kontrakcií tlaky, inak veľká úľava. Pôrod počas účinku, asamorny pôrod bolel tak či tak. Dopichli mi aj pri siti.
Pri druhom mi už nestihli, za to jedna žene vedľa z boxu sa prestala "otvárať", aj kontrakcie prestali, dr.jej na rovinu povedal, že odznie účinok a žiadna epi už nebude bohužiaľ. A tie komentáre od neho, že či si všetky ženy myslia, že pôrod neboli. 🙄 No musela sa hrozne cítiť. 😕

gabika128
18. júl 2022

Ja som mala epi a tie najhoršie bolesti samozrejme zmizli, ale prekvapilo ma že tlaky ostali, nebolo to tak že by som nič necítila. Na samotné tlačenie mi dopichli ešte a šitie, trochu iba, bolo úplne bez bolesti.

tamvtme
19. júl 2022

Ja som mala vyvolavany porod, kontrakcie caste a silne ale vobec som sa neotvarala a tak mi ani epi nechceli pichnut (ze az ked budem.na cca 3cm) takze ked po xy hodinach mi ju pichli, tak pre mna neskutocna ulava...aj som si pospala 😁 kontrakcie som citila ale nebola to taka bolest....ale.rodila som nakoniec sekciou (do tej zavedene epi mi dopichli nejaku inu latku)

lgjj1
19. júl 2022

1x som nemala. odtrpela som si a 2x dvojicky bez epiduralky. spytaj sa na rajsky plyn. ten ta tak otupi a je to podla mna super. Ak teda zvazujes volbu.

tamvtme
19. júl 2022

A este dodam - ked mi pichli epi, malej zacali padat ozvy, v momente okolo mna kopec personalu, kyslikova maska na tvar, polohovali ma.na jeden bok, na druhy a potom sa mala upravila....zevraj sa to stava 😵‍💫

zahrahmama
19. júl 2022

3 pôrody ani raz epi😁
Pri poslednom som ani nástrih ani šitie nemala ale bolo to o veľa krajší rýchlejší a lepší pôrod ako predošlé dve.

monika5481
19. júl 2022

Veľká úľava 🙂 nič necítite, takmer žiadna bolesť, ani šitie som necítila, rodila som raz s epi raz bez nej, lebo som ju nestihla a neviem si ju vynachváliť 🙂 smelo do toho

jago25
19. júl 2022

Mala som 2x, spokojna. Je dolezite spravne nacasovanie pichnutia, aby to nebolo priskoro.

ellca123
19. júl 2022

Ano mas ulavu od bolesti, ale dieta musia kriesit!

domisepesi
19. júl 2022

Ja som mala pri a šitie som necitíla absolutne, takisto trvalo dlhšie 20min určite…

marlynko
19. júl 2022

Ja som bola prvorodička a mala som ju. Ako napisala @jago25 je dôležité načasovanie. Mne ju pichli neskoro, takže veľkú časť kontrakcií som si odtrpela, potom to bolo oveľa lepšie. Ale necítiš iba také silné kontrakcie, celý spodok a pôrod samozrejme cítiš 😉.

slunce3
19. júl 2022

Prvý pôrod s a pri druhom som odmietla, na mne pôsobila jedine ze som necítila ako ma nastrihli a zasili..druhy prood som si ináč zariadila, žiadny nastih, žiadne zranenie, žiadny epidural... Aj tak by nebolo kedy .... Ale tká už som bola múdrejšia, prv pôrod, prvé dieťa to je taky pokusný králik

klarss
19. júl 2022

Mne ju zle pichli cítila som komplet všetko a navyše som z nej mala ešte 2 mesiace po pôrode pocit, že sa mi rozpadá chrbtica na kúsky sestrička v pôrodnici vravela, že je to normálne, že bežne ženy po nej majú dlho problémy s chrbtom. Ale bol to des. Aj keď na druhej strane išla by som do toho asi zas. V tom zúfalstve to za pokus asi stojí pokiaľ má žena ťažký pôrod.

mimi3008
19. júl 2022

Ja som mala pri 1.porode epidural, bolesti ziadne v 1.dobe porodnej, ale porod skoncil kliestami, no strasny zazotok, vdaka Bohu je syncek v poriadku. Niektori gynekologovia su nazor, ze k tomu mohla prispiet aj epiduralka...deuhy raz som rodila sekciou, ale keby som mala rodit normalbe, urcite by som sla bez epiduralu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre