8 dní pred termínom a mám stredne silné bolesti

helena220
19. aug 2013

Som 8 dní pred termínom a od včera večera mám stredne silné bolesti, ktoré presne kopírujú tie menštruačné. Nie sú v intervaloch, su takmer stále, občas pol hodka prestávka a potom to zase začne. K tomu cítim stále nepríjemný tlak v brušku a častejšie tvrdnutie brucha. Volala som do nemocnice, ale povedali mi, že mám prísť, ked budú pravidelné kontrakcie. Ale mám v tom chaos, neviem kedy to čakať,lekár mi na to nič nepovedal,iba že prísť až pri pravidelných kontrakciach:/ myslíte že je to blízko? Dnes, zajtra,alebo to môže prísť aj o týžden?máte s tým skúsenosť?

helena220
autor
19. aug 2013

v piatok som bola na poradni a bola som ešte zavretá, krčok 2 cm. V sobotu som sa vydávala🙂 tak možno aj tie stresy dopomohli 🙂

anuskaaprazko
19. aug 2013

Tazko povedat, podla mna su to poslickovia 🙂 ti mozu byt aj mesiac pred aj pol dna pred 🙂

alexia4
19. aug 2013

Ahoj, ja som takéto "menštruačné bolesti" dostala dva dni pred pôrodom. Začalo mi to v stredu v noci, ale nebolo to nič hrozné. Ďalšia noc sa to zopakovalo s tým, že som to dvakrát predýchala a v piatok od rána som mala také nie moc silné kŕče, že som si radšej vždy musela sadnúť a počkať, kým to prejde. Tiež som nevedela, že už budem rodiť, lebo prvú som mala sekciu. Tak som manželovi poobede cca o 14. hod zahlásila, že pred víkendom sa pôjdem dať radšej skontrolovať na gyndu do nemocnice, nakoľko už bolo po ordinačných hodinách. Kufor som si pre istotu zobrala so sebou. Keď mi urobili prehliadku, bola som už na 5 prstov otvorená, vodu mi museli tiež prepichnúť a o 18 sa synček narodil. Len pre poznámku, tiež mi v piatok po tom mojom príchode robili pásy a vraj žiadne kontrakcie na prístroji, ale ja som tiež cítila, že mi pravidelne tvrdne bruško. Kontrakcie sa dostavili až po tom prepichnutí a bolo to dosť rýchle. rodila som 4 dni pred termínom. Tak ti držím palčeky, nech je to už za tebou a daj vedieť, kedy to na teba teda prišlo🙂

liwka
19. aug 2013

@helena220 ja som sa doktorky na poradni pýtala, odkiaľ budem vedieť, kedy "to je naozaj"- povedala, že to budete vedieť. A ozaj... 😀 držím palce

marylis
19. aug 2013

@helena220 ja som mala nieco podobne. Absolutne nepravidelne kontrakcie, zato ale 1 trvala aj polhodku a bolelo to tak strasne, ze som musela zavolat sanitku (bola 1h v noci). Odpadavala som od bolesti a vracala v sprche. Myslela som, ze s malym asi nebude nieco v poriadku, no a on sa takto hlasil na svet. Narodil sa o 7h na to. Pravidelne kontrakcie mi zacali asi len 3h pred samotnym porodom. Ale to som uz mala epiduralku 😵 Takze je uuplne mozne ze to uz je za dverami 🙂 Kazdopadne ti prajem, nech to mas rychlo za sebou 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre