3 týždne do pôrodu a niečo zo mňa tieklo. Bola to voda?

stanka9111
16. feb 2011

ahojte, potrebujem poradit...som prvykrat tehotna, do porodu mi zostavaju este 3 tyzdne, ale dnes ked som isla po ceste sa mi zazdal taky mokrasty pocit medzi nohami, bolo toho malo, akurat co sa mi nohavicky zamocili, mohla to byt plodova voda alebo zbytocne stresujem(bola to cira tekutina a trosku vytoku ale ten teraz mam lebo som mala kvasinku a doktorka mi dala vcera na to krem, nemohlo to byt aj z toho)??
mala sa mi v brusku hybe, ziadne kontrakcie nemam( teda krce ako som pocula , kedze to absolvujem prvykrat)

ani3012
16. feb 2011

myslím,že to bola plodová voda,aj ja som to tak cítila,ako keby som mala silnejší výtok..
ale či to bola plodová voda ti na 100% povedia u lekára,nakvapkajú na vložku nejakú tekutinu a ak sa sfarbí,tak to je plodová voda.

miska246
16. feb 2011

mohla to byt aj hlienova zatka, vacsinou dva az tri tyzdne pred porom odchadza... Ak chces byt kludnejsia, radsej chod k lekarovi...

jasminet
16. feb 2011

mne sa to stavalo aj skor nez 3 tyzdne pred porodom, bolo to dost neprijemne, hlavne ked sa to na ulici stalo a nevedela som ci mi nepremokli aj nohavice a tak 😅 ...bez intimky som potom uz ani nemohla ist von 🙂

nya
17. feb 2011

Mne sa spustil porod odtokom plodovej vody.
Bolo to pred 6 tyzdnami, tak to mam este v zivej pamati. Viem presne o com hovoris, aj ja som to mala a presne takto som rozmyslala ci to je alebo nie je plodova voda.
Nikdy som s tym nesla k lekarovi, tak neviem ci tie cire vytoky bola plodova voda, ale jedno je iste, ak ti praskne voda, tak vahat nebudes ci sa to stalo alebo nie. To je taky prud a tak dlho to odteka, ze k tomu vytoku sa to vobec neda prirovnat.

Myslim, ze este mozes byt kludna. 😉

feb13
19. feb 2011

Mne presne takto zacala odchadzat voda (ale 41tt), po malych davkach, ale asi kazdych 5-10 minut. V poslednych tyzdnoch mi dost aj moc unikal, takze najprv som si myslela ze to je moc, bolo to dost podobne len castejsie. Okrem toho plodova voda je trochu hlienova. Ak si to mala len jednorazovo, tak to podla mna voda nebola.

tanja61
19. feb 2011

pri prvom tehotenstve mi asi v 37tt vytiekla voda no aspon som si to myslela ale ked som dosla do nemocnice povedali ze som sa pocurala 😅 doteraz mi to nieje celkom jasne lebo bolo to cira a troska hlienova tekutina no ale ked povedali tak som sa uspokojila 😀 a teraz sa mi to stava velmi casto ze idem a zrazu mokre nohavicky ale ked sa skontrolujem je to vytok takze neviem ale co sa tyka tej kvasinky tak tam su vytoky velmi caste no pozoruj sa a ked to bude castejsie zajdi k lekarovi 😉

alexandrah
20. feb 2011

ahoj, mohlo to byt aj ono, a to nam na prednaske vraveli, ze ak mas podozrenie, treba do 24 hodin utekat do nemocnice, aby ti to pozreli, aj s nohavickami, vlozkou, alebo tak, ci to neni ono, lebo ak je, musia ti do 2 dni vyvolat porod, lebo voda nema este co tiect, ked je vsetko uzavrete, inak hrozi infekcia, ja som koli podozreniu na tecenie plodovej vody bola na rizikovom, a dost sa lekari bali, takze to asi nebola len taka sranda, ze mas mokre nohavicky, alebo ze babo jej ma dost, ale moze dojst ku komplikaciam ... radsej chod k lekarovi !!!

bellugia
20. feb 2011

Ahoj, aj mne sa to tak stáva raz za deň, ale nie pravidelne. Takže podľa popisu je to to isté - viac čírej tekutiny, ale nie príliš, spojenej s výtokom - bez bolesti, dieťatko sa mrví normálne. Možno to súvisí s prekrvením orgánom a väčšou produkciou výtoku, aby všetko prebehlo hladko 😉

babatko88
20. feb 2011

ahoj, mne sa toto stalo deň predtým ako sa malý narodil 😀 ale ako píšu baby, radšej chod k lekárovi, ja som tak išla, vo štvrtok, zistili, že je to plodovka, tak si ma tam nechali, lebo ak to je plodovka bude vytekať pravidelne, bábo môže dostať infekciu a do 48h musí ísť pôrod, aspoň ja som to tak mala, a v piatok o 15:10 sa mi malý aj vypýtal von 🙂 držím palčeky a želám všetko dobré 😉

mbamb
13. júl 2011

Ahojte, mne sa toto prihodilo akurat teraz. Neviem ako mam reagovat ci byt kludna ci nie ... Ked som vstala zo stolicky tak mi "vytiekol/a" cira voda - vytok, cele nohavicky som mala mokre a este aj nohavice medzi nohami. Kedze je to ako voda tak mi to hned presiaklo 😒 Viete mi poradit? Alebo radsej navsteva u lekara? Dakujem 🙂

kvojtanikova
13. júl 2011

ahoj @mbamb, radsej skoc k lekarovi, bud to moze byt samovolny unik mocu alebo plodovka, on to vysetri. Aby si nahodou nedostala nejaku infekciu alebo co.

bubinovci
13. júl 2011

@mbamb daj si vložku a choď doktorovi alebo rovno do nemocnice, ty nezistíš či je to plodová voda, lepšie je ísť zbytočne ako niečo zanedbať 😉

suezana
13. júl 2011

a obzvlášť keď si len v 27. týždni 😕 ja by som hneď išla, veď to môže byť nebezpečné. Držím palce

vejinka
13. júl 2011

na to je jednoduchy trik.ak ti zacne tiect stiahni svaly panvoveho dna ako ked cikas a v strede prudu stiahnes a zastavis prud mocu.toto sa neda ak ide o plodovu vodu.ale ci to funguje pri kvapockach a nie prudu tak to vyskusane nemam ale asi skor nie.v kazdom pripade chod do nemocky povedz co je vo veci oni to skontroluju a bud ta poslu domov alebo pojdes rodit.

anjelicek26
13. júl 2011

@mbamb - v kazdej nemocnicnej lekarni maju tieto vlozky - testery plodovej vody, sfarbia sa na modro, ked je to plodova voda. Posli hned po ne manzela, nech najprv zatelefonuje, ci ich maju. Si len v 27. tyzdni ak ti praskli plodove obaly, tak to fakt nie je ani trocha dobre 😕

bubunko1
13. júl 2011

Plodova voda moze odtekat aj postupne ale ked to pride urcite to pocitis je to uplne ine to nevies zastavit ked to zacne odtekat a krce no neviem ako kto mal krce ale myslim ze su urcite mensie ako pri menzese prichadza to po urcitom case ja som mala prve kontrakcie az po 1 hodine a vydrzala som to nie je to nic extremne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre