Štátne jasle Mládeže v Poprade

mapp
11. apr 2022

Ahojte mamicky. Nema niekto skusenost so statnymi jaslami Mladeze v poprade ? Prostriedie, pristup, strava ?! Pozitiva a negativa…pripadne cenu a od akeho veku dietata tam deticky beru a kedy sa tam je potrebne prihlasit. Vopred dakujem za kazde info

lucinka0503
15. apr 2022

@mapp Ahoj. Ja môžem len odporučiť. Detičky tam berú od 6tich mesiacov veku dieťatka. Prístup nádherný, venujú sa detičkám. Malý, aj, keď už má teraz 8 rokov má stále na nich krásne spomienky a ešte aj teraz, keď ich stretneme sa pri nás zastavia 😊🥰. Prihlášku si treba dať čo najskôr. Ja som si podávala, keď mal drobec 2 mesiace a už vtedy mi ho zobrali ltt.

mapp
autor
15. apr 2022

@lucinka0503 a mozem sa opytat na skolne? Pocula som 350€ (ci je alebo nie je dieta v jasliach). Co mi pride trosku vela kedze sukromne stoja 390€ 🤦🏼‍♀️

lucinka0503
15. apr 2022

@mapp No namiesto rodičovského si vybavíte príspevok na jasle. A automaticky pôjde platba im. No tam je poplatok za jasle a zvlášť poplatok za stravu. Tam sa mi zdá, že sa platí podľa toho, či dieťa bolo alebo nebolo v jasliach. Máte tam dve triedy. V prvej triede sú detičky od 6 mesiacov do cca 18 mesiacov až 24 mesiacov a v druhej triede detičky do 3 rokov. Vôbec neľutujem, že malý tam chodil. Pri menších detičkách, resp. v tej prvej triede je nižší počet detičiek z dôvodu toho, aby sa každému venovali zvlášť. Je to už len na vás. Len si myslím, že v súkromných nie je nič výnimočné aby som za ne dávala 390€.

mapp
autor
18. apr 2022

@lucinka0503 dakujem krasne za vsetky info. Je super, ze v tej triede pre malicke deticky je ich tak malo. Tento tyzden sa mam strernut s pani riaditelkou. Dovolila mi sa tam aj popozerat 🙂