Prosba o darovanie krvnej plazmy

teki1
21. jan 2024

.Spolužiacka mojho dieťaťa, jej priateľa mamka leží od štvrtka v kóme. Pomôcť jej môže krvná plazma, ktorú však nemocnica nemá. Preto Vás chcem poprosiť v jej mene, jej priateľa a vlastne aj celej jeho rodiny o pomoc. Ak by ste mohli a máte krvnú skupinu🩸 A A+ A-, darujte jej, Ingrid Pronskej, krvnú plazmu. Darcovstvo je možné v Poprade, ale rodina zabezpečí odvoz do Popradu.
Mama je pre nás všetko a nikto o ňu nechce prísť, hlavne v tak mladom veku.
Ďakujem.

Zdieľam prosbu z edupage školy v SNV.Ďakujem.

vladenakubo
22. jan 2024

@teki1 pojdem, ak ma vezmu 🙂

teki1
autor
22. jan 2024

@vladenakubo Ďakujem veľmi pekne.

teki1
autor
23. jan 2024

Pozor, zmena!
Lekári v Banskej Bystrici sa vyjadrili, že stačí darovať krv, nemusí to byť ani požadovaná skupina. Nemocnica si v rámci Slovenska vymení krv.s inou nemocnicou.
Potrebné je darovať je v Poprade pre pani Ingrid Pronskú, ktorá leží v nemocnici v Banskej Bystrici.
https://mamzlatovkrvi.sk/
Pekný deň.

teki1
autor
26. jan 2024

Patrí Vám veľká vďaka či už za darcovstvo alebo zdieľanie našej prosby.
Avšak aj napriek veľkému úsiliu som sa práve dozvedela, že pani Pronská už svoj boj a vlastne nás všetkých, prehrala.
Nech odpočíva v pokoji.
Ešte raz ďakujeme.

ibatanecnica
26. jan 2024

@teki1 tak to mi je ľúto.😢 práve sa chystám darovať krv tak som si povedala, že pôjdem konkrétnej osobe len sa ešte zotavujem z nachladnutia.

teki1
autor
26. jan 2024

@ibatanecnica Ďakujem,ale prosím ak môžeš,choď darovať ,lebo krv či plazmu potrebujú stále.❤

ibatanecnica
26. jan 2024

@teki1 pôjdem, len musím ešte pár dní počkať, bola som nachladnutá a dať sa aj fyzicky dokopy. mám nízky tlak, tak si ho musím zdvihnúť. Aby ma neotočili. Ale sledujem stavy krvi a mojej majú našťastie vždy dosť. tak preto chodievam väčšinou na konkrétnu osobu, oni si tie krvi potom pozamieňajú.

teki1
autor
26. jan 2024

@ibatanecnica Skoré uzdravenie.👍🙂

ibatanecnica
26. jan 2024

@teki1 ďakujem, už som celkom v poriadku ale ešte treba pár dní počkať, ATB som síce nemala, ale pre istotu.

teki1
autor
26. jan 2024