MHD Poprad - cestovanie s kočíkom

karolina2121
14. jún 2023

Ahojte. Mam otazocku na mamicky co chodia mhd v poprade s hlbokym kociarom s babatkom. Platite len za seba alebo aj za dieta? Lebo doteraz nikto kociar neriesil a dnes som musela platit extra 50 centov za dieta do 6 rokov co mi pride divne. Ze neplati sa za kociar ale za dieta 😀 a ze mu mam vybavit cipovu kartu ked to chcem mat zdarma 😀 co mi pride smiesne pri 2 mesacnom babatku. Dakujem za odpovede

tojuska
19. jún 2023

@karolina2121 ahoj, ja mám kartu, takže ja neplatim nič, za malého 0,30 ale idem mu vybaviť kartičku,má 1 rok a 8 mesiacov

barbora19911
19. jún 2023

@karolina2121 omg presťahovali sme sa do Popradu a vy aj tu MHD využívate ? Veď nikde sa s ňou nedostanem a ide len každu hodinu 😭 som z Košíc a tam chodia každú minútku dve ..katastrofa a s kočíkom si ani neviem predstaviť tam ísť

tojuska
19. jún 2023

@barbora19911 prepáč ale nie je pravda že ide každú hodinu 😅 podľa toho v ktorej časti bývaš, my sme na starom juhu a ide každých 25 min sa mi zdá, a nemôžeš porovnávať Košice a Poprad 😅😅 Poprad je podstatne menšie mesto, ale na druhej strane že dostať sa do Matejovie je o držku... Tam chodí tuším iba c.4 a je to teda bieda

barbora19911
20. jún 2023

@tojuska áno na juh to ide stále to mi je jasné na to poslanci myslia v Poprade lebo tam žije asi najviac ľudí ..ale do soboty sa dostať zo stanice keď idem z roboty je naozaj nadľudský výkon takže celé zle čo sa týka MHD 😑

tojuska
20. jún 2023

@barbora19911 no sobota je ďalšia odseknuta časť, neviem či predpokladajú že majú všetci auta alebo čo 🤔

belona
22. jún 2023

@karolina2121 no ja keď som šla autobusom som povedala, že mám dieťa v kočíku tak mi zaúčtoval 1,20€ ale vtedy som ešte nemala čipovku, som zvedavá koľko zaučtuje teraz keď ju mam

tojuska
22. jún 2023

@belona na kartu mne odpočítava 0.30, ale môžeš aj pre dieťa vybaviť kartičku a nebudeš nič platiť

niqua
5. júl 2023

@karolina2121 baby napíšem svoju skúsenosť...mám vybavenú kartičku a chodím teda zadarmo..začiatkom zimy sa mi narodilo bábo a v decembri som šla prvýkrát MHD niekam...nepýtal ma nikto za kočiar ani za dieťa...ďalším razom som šla a tam na mňa začal kričať autobusár keď som odišla od neho bez zaplatenia za kočiar ..vravím mu však za kočiar a bábätko sa neplatí...on má vysmial...spravil taký cirkus, že som si zavolala na stanicu a tam mi pani povedala že za kočiar a bábätko sa neplatí, ani kebyže ho mám v nosiči..stačí len keď sa ja pipnem s kartou...hneď na druhý deň som šla znova a spýtala som sa iného vodiča, či teda nemusím platiť za kočiar...ten na mňa pozrel či mi šibe že je to zadarmo pre bábätko a aj za kočiar ..takto sa mi darilo dlhšie, kým zase má nedávno pýtali za kočiar platit a aj tu teda čítam že platíte normálne..mne nejde o tých 30 či 50 centov, len chcem vedieť kde je teda pravda, lebo po telefonickom rozhovore má pani uistila že za kočiar a bábätko sa neplatí tiež ..a ešte aj má prosila číslo MHD a čas kedy som šla že preškoli vodiča....volala som s ňou v januári cca ..tak možno sa buď niečo zmenilo alebo už fakt neviem 🤣

belona
6. júl 2023

@niqua mám už čipovku ale aj bez čipovky som platila za kočiar (športový)

niqua
6. júl 2023

@belona no a tu sa píše že sa neplatí za kočiar alebo nosič s dieťaťom...baby fakt mi nejde o tých pár centov, len že naozaj niektorí ma pýtajú a niektorí, že nie

belona
6. júl 2023

@niqua platila som to dávnejšie na MHD ale včera som šla mimo mesta na čipovku a dal mi malého (2r 3mes) za 0,60€ a mňa a ako sprievod za 0,60€ a kočiar zadarmo. Áno je to "pár" centov ale keď niekto chodí častejšie MHD tak sa to pekne nazbiera 🙂

niqua
6. júl 2023

@belona chodím častejšie MHD a skrátka raz platím za kočiar s malou a raz nie 😄

tojuska
6. júl 2023

@niqua ahoj za dieťa do 6 rokov sa platí 0,30€, ak má dieťa kartu je to zadarmo

niqua
6. júl 2023

@tojuska ja tomu chápem ďakujem, len nerozumiem prečo mi pracovníčka po telefonáte povedala že bábätko s kociarom sú tiež zadarmo a aj určiti vodiči má nepýtajú vôbec...

tojuska
6. júl 2023

@niqua to neviem, ja platím na kartu 0.30 ☺️

niqua
6. júl 2023

@tojuska áno aj ja tak ak mám nabité🙂

tojuska
6. júl 2023

@niqua ale chystám sa malému vybaviť kartičku 🙂

niqua
6. júl 2023

@tojuska a to mi budú fotiť malé bábätko? 🤣🤣

tojuska
7. júl 2023

@niqua áno, dáš ho pred seba a odfotia

tojuska
7. júl 2023

@niqua aj pás keď robia tiež fotia malé bábo a úplne v pohode ☺️

niqua
7. júl 2023

@tojuska Áno však jasné, len keď tam príde nejaka mamička s dvojmesačným babom tak je to naozaj divné 😄mali by mať aspoň do roka úplne že zadarmo..ale to je len môj názor 😊