Cena svadobnej torty - Poprad

canis_lupus
26. sep 2022

Ahojte, je podľa vás cena 120-130€ za takúto tortu ok? S tým, že kvety na zdobenie si mám doniesť sama. Náplň klasika maslová s malinami, mesto Poprad. Nikdy som tortu nekupovala a po tomto zvýšení cien surovín a energií netuším, koľko si pýtajú cukrári. Neútočte na mňa prosím, že chcem tortu za 10€, fakt netuším, po koľko teraz idú torty, tak sa pre istotu pýtam, či by som vedela zohnať aj lacnejšie. Ďakujem.

rebeca89
26. sep 2022

@canis_lupus podľa mňa štandardná cena,ja som sa vydávala pred 7 rokmi a moja babka mi dala urobiť podobnú tortu a viem, že už vtedy stála 180€.

klarissa25
26. sep 2022

Veľkosť je dosť skreslena...každopádne kľudne aj viac...

zorana999
26. sep 2022

@canis_lupus mala som veľmi podobnú tento rok za 170 eur

laila22
26. sep 2022

@canis_lupus podľa mňa je cena v poriadku. Teraz nedávno som dávala robiť narodeninovú. Cena 60€. Pred tým bola 40€. Takže predpokladam, že svadobná je minimálne dvojposchodový, tak cena je primeraná k dobe.

canis_lupus
autor
26. sep 2022

@klarissa25 pre cca 30 ľudí, veľkosť ani kg presne neviem, len sa má opýtali, či chcem väčšiu pre 50 ľudí alebo menšiu 😃 Že pre tých 30 by to malo byť akurát

vikusjk
26. sep 2022

@canis_lupus nie som cukrarka, ale peciem torty pre rodinu a samozrejme nepytam si za to peniaze. Z mojho pohladu dost zalezi, ake suroviny su pouzite. Maslo islo neskutocne hore, rovnako ine suroviny a cena energii tiez. Za tortu na obrazku (neviem odhadnut priemer) by som ale 120-130 Eur dala uz aj so zdobenim, zvlast ak su to len kvietky a ziadne narocne modelovane postavicky z marcipanu (predpokladam, ze kvietky su zive a nie rucne modelovane).
Ak chces lacnejsiu, urcite zozenies, ale pozor na to, aby to nebolo na ukor kvality - ze na miesto masla pouziju Palmarin a podobne.

canis_lupus
autor
26. sep 2022

@laila22 som to hovorila chlapovi a on že WTF, že on kupoval tortu naposledy tak za 40-50€ 😂 Mne to príde ako v pohode cena, ale tak pre istotu sa pýtam. Keď bude rýpať, ukážem mu toto vlákno 😃

jaond19
26. sep 2022

@canis_lupus v r. 2015 som platila za 1kg torty 12€ u pani ktora robila na objednavku (nie cukraren), torta bola 2poschodova 8kg, neviem aku vahu ma táto a rozmer, takze treba sa podla toho riadit

canis_lupus
autor
26. sep 2022

@vikusjk žiadne postavičky ani marcipán (inak mi povedali, že marcipán momentálne nevedia zohnať, nechápem, ale ja som ho aj tak nechcela). Ale zas beriem od nich určite koláče, tie majú v pohode ceny (klasické minikoláče 60 centov, tartaletky menej ako 2€) a majú super recenzie, tak kľudne tých 130€ dám.

klarissa25
26. sep 2022

Tak vieš sú cukrarky co pýtajú 15e za kilo a iné 20e za kilo veľakrát je rozdiel v kvalite a chuti

veronicka88
26. sep 2022

@canis_lupus od koho v PP berieš tortu?máš odskúšané?cena je ok

canis_lupus
autor
26. sep 2022

@veronicka88 Sonáta. Ja som ešte nikdy takto nebrala veľké množstvo koláčov a tortu, preto sa aj pýtam. Ale v ich cukrárni nám vždy veľmi chutí.

veronicka88
26. sep 2022

@canis_lupus sonata je fajn☺️ja mám svoju cukrararku súkromnícku....nedám na ňu dospustit. Len som s apytala lebo už sme mali od viacerých. A teda aj dosť no ehm hnusne mokré rozličné torty. Ja však dávam na overenú kvalitu🤭🤭🤭

danieladeley
26. sep 2022

Ano, 120 za tortu pre 30 ludi na Poprad je uplne standardna cena.

canis_lupus
autor
26. sep 2022

@veronicka88 no som fest zvedavá, aká bude. Ale z tých kvetov som bola prekvapená, že mám doniesť svoje, aby mi ladili ku kytici... Však to je jedno, či ladia alebo nie 😂 Ale zas ja som závislá na punčových rezoch, mala som ich asi vo všetkých cukrárňach v PP a v Sonáte je najlepší 😋 Tak som si povedala, že Sonátou nič nepokazím, a hlavne robia aj tartaletky, cakepops a iné moderné koláče.

veronicka88
26. sep 2022

@canis_lupus jj myslím že to bude dobre❤️slov ešte do Fontány ku novému kostolu na punč a na špice🤭🤭🤭oni majú tiež veľmi dobre kolaciky

reenie
26. sep 2022

@canis_lupus my sme mali na svadbu síce už pár rokov zo Sonáty zákusky, slané aj torty ..všetko bolo výborné. Dodnes si občas niekto spomenie na naše zákusky

stefi_k
26. sep 2022

Cenu vždy ovplivnuje použity material, velkost a zdobenie. Nepišeš ani predpokladanu vahu ani rozmer tak sa je tažke k tomu vyjadrit. Na druhej strane 120 - 130 eur za svadobnu tortu je podla mna dobra cena. K tym kvetom vidim dve možnosti bud sa im nechce zhanat alebo mali v minulosti zle skusenosti z nevestami, ktorym kvety neladily z vyzdobou a kyticou, kupit uplne rovnake je nemožne, lebo nevieš aky maju odtien tie čo použiju na vyzdobu a riešit nespokojnu nevestu je fakt sranda 🤦‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️. Osobne si myslim ked vam chutia ich zakusky tak ste stavily na istotu a bude to v poriadku.

janulka232
Autor odpoveď zmazal
Zobraz