Bývanie v okolí Popradu

magic08
29. dec 2022

Dievčatá, popradčanky, prosím o radu, nazor, planujeme kúpiť v dom v blízkom okolí Popradu (momentálne bývame asi 150 km daleko), našla som pár pekných domov v blízkych dedinách. A tak ma zaujíma bývanie v Gánovciach. Poznáte to tam?
Alebo som našla nejaky developerský projekt v Mlynici. Nemáte nejake bližšie informácie.
ďakujem za každu radu a informáciu

hopsadobrandejsa
29. dec 2022

V Ganovciach sa byva fajn....pokojna dedinka. Mlynica sa teraz rozrasta aj skrz nove projekty. Jeden znamy sa tam tiez stahuje teraz.

Ja osobne byvam v susediacej dedine od Mlynice a velmi som spokojny. Blizsie k tatram, pokojna obec, dobri susedia....parada.

Vo vseobecnosti su obce pod Tatrami velmi dobre na byvanie cize ja osobne odporucam aj okolie Mlynice

barbora19911
29. dec 2022

@magic08 ja by som do Ganoviec nešla bývať ani omylom ...je to doslova cigánska dedina síce na začiatku bývajú biely ale tak či onak ..celú základnú školu som chodila s tými cigánskymi "deťmi" do triedy a poviem vám bolo to o hubu ..odniesla som si iba traumu ...a zaprisahala som sa že moje dieťa nebude chodiť do tej istej školy čo ja aj keď sme Spádová oblasť ..toľko k tomu 🙂

magic08
autor
29. dec 2022

@barbora19911 dakujem krasne. ja nasla na nete same chvali na tuto obec. no realne skusenosti su najviac.
kam potom sa uberat, ked chceme do blizkeho okolia popradu? Hôrka, Hozelec, Mlynica?

magic08
autor
29. dec 2022

@hopsadobrandejsa dakujem za odpoveď a ako sa vola ta obec, v ktorej byvate?

barbora19911
29. dec 2022

@magic08 Hôrka alebo Mlynica sú tam úplne nové časti čiže tam by som šla s kľudom 🙂 čo sa týka Hozelca tak v podstate aj tam sú nové časti ale cigánov je tam myslím viac ...

magic08
autor
29. dec 2022

@barbora19911 dakujem za info. pomohla si mi v tom, akym smerom sa mame uberat.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
54tinka54
29. dec 2022

@magic08 Gánovce radšej nie.. to sú Cigánovce 😁

estelle10
29. dec 2022

@magic08 ahoj, asi by som ti odporučila priamo Poprad, nakoľko sa všade dostaneš peso alebo mestskou, + vybavenosť. Ak by si bola aj v Hozelci, čo je asi 4 km. 10x si rozmyslis, či pôjdeš do PP sadat do auta. Kamoška sa tam odsťahovala. Ale tak co sa kolon týka asi lepšie Hozelec, Horka ako Mlynica.

hopsadobrandejsa
29. dec 2022

@magic08 Velky Slavkov

Mas aj ine obce v okoli, ale za posledne roky isli ceny pozemkov aj domov extremne hore kedze mnoho ludi sa teraz stahuje znova na vidiek. Obce v okoli PP zazili velky boom za posledne roky. Hlavne Stara/ Nova Lesna, Mlynica, Hozelec, Horka...

Nasa suseda planuje predat velky dom na nasej ulici buduci rok kedze sa stahuje do mensieho.

simik131
29. dec 2022

V Gánovciach je kopu nových,krásnych domov. Úplne nové štvrte s novými ľuďmi, ďaleko od cigánov 😉😉 cigánov máte všade 😉
Neviem odkiaľ je pani,ktorá z nich má celoživotnu traumu,ja som priamo odtiaľ,celý život som tam žila,nemám z nich traumu, práveže nie je to také ako z okolitých dedín, osád.
Je tam pokoj,kľud, pre mňa nevýhoda,že s deťmi tam nie je čo robiť 🤔 žiaden park,ihrisko,atď..iné nevýhody nevidím 😉

simik131
29. dec 2022

@barbora19911 na začiatku?? 🫣 V celej dedine bývajú biely,akurát v dolnej časti Filice bývajú cigáni 😂 máte to akosi pomýlené 😀

magic08
autor
30. dec 2022

@hopsadobrandejsa a kde býva suseda? Vedela by si dat bližšie info?

silvus138
3. jan 2023

@magic08 Mlynica sa pripravte na riadne zápchy v časoch 7:00-8:00 a od 15:00.

magic08
autor
3. jan 2023

@silvus138 ou, no pekne :-/

luciakovacova0603
3. jan 2023

@magic08 ja som z Hôrky,byvanie fajn,ale velmi drahe...ale to asi vsade teraz,hlavne tie z tych slusnejsich dedin...

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eternity24
3. jan 2023

@magic08 blízko do PP je aj z Hranovnice, Spišské Bystré, Kravany, Vikartovce…

magic08
autor
4. jan 2023

@markus1 to vsetko poznam, mam to prezrete a momentalne nic vhodne na predaj.

magic08
autor
4. jan 2023

@luciakovacova0603 v Horke je jeden fajn domcek, no pozemok veelmi malinky, sa mi zda dom natlaceny na susedny dom. Bolo by fajn to ist pozriet

hopsadobrandejsa
4. jan 2023

@magic08 asi tusim ktory......

Online bola cena uvedena dohodou ale mam kamosa realitaka tak mi zistil cenu. Celkom palka za bungalow ak mame teda na mysli ten isty. Ale domcek je inak pekny noo....

magic08
autor
4. jan 2023

@hopsadobrandejsa a pozemok? ano, palka to je, no take su ceny bohuzial, s tym ratame

hopsadobrandejsa
4. jan 2023

Dnes kupovat dom pod Tatrami je fakt len pre tych solventnejsich. Tie ceny su naozaj premrstene, ale ked clovek nema na vyber tak vzdy sa najde niekto kto to zaplati.

Dobre obdobie na kupu bolo tak 2-3 roky dozadu ked boli ceny primerane a nizke uroky pre hypoteky.

magic08
autor
4. jan 2023

@hopsadobrandejsa to máš pravdu, tie ceny su naozaj vysoke. nam to nesuri a ani nas nic netlači, takže čas ukáže

guiseppinka
4. jan 2023

Este by som mozno aj sp. Teplicu zvazila...

magic08
autor
4. jan 2023

@guiseppinka dakujem, pozrieme sa na to.

54tinka54
4. jan 2023

@hopsadobrandejsa tiež som videla ten bungalov v ponuke.. je cena viac ako 250tis?😀

qetka
4. jan 2023

@guiseppinka tu som chcela aj ja odporucit ;)

magic08
autor
5. jan 2023

@54tinka54 ano , je