Dovolenka v Poľsku

hanah_b
20. júl 2023

Ahojte,

boli ste niekto v lete na pár dní v Gdaňsku alebo Varšave ? Aké sú vaše skúseností ?

marca12
20. júl 2023

@hanah_b skusenosti len tie najlepsie. Varsava je krasne moderne mesto a gdansk takisto,odporucam ist pozriet aj do sopotu a na ostrov hell,su tam nadherne plaze. Sice pre mna studena voda,ale nadherne miesta.

lenka.25
20. júl 2023

Neboli sme , ale ideme v auguste , Sopot , Gdansk , Puck,poloostrov Hel a keď stihneme a aj podľa počasia , chceli by sme ísť aj loďou do Švédska ,velmi sa teším , taká trochu iná dovolenka ale určite bude fajn

monillia
20. júl 2023

Gdaňsk super dovolenka,bolo tam krásne, ako vyššie spomenuté aj iné mestá okolo

zafir01
20. júl 2023

@hanah_b Leba , hel , gdansk .
Na hel Vojenské múzeum v bunkroch ( zaujalo to aj mňa ako ženu ) ..na lebe zas pieskové duny , pláže krásne .gdansk je mesto samo o sebe veľmi príjemné ,estetické ... V starých diskusiách o dovolenke v poľsku ( asi 6rokov dozadu )som pridala fotky aj tipy na výlety s deťmi

vlucifuk
20. júl 2023

Aj my sme boli minulý rok na severe a vrelo odporúčam. Gdaňsk je nádherné mesto a mólo v Sopotoch veľký zážitok. Boli sme tam 6 dní, ale nestihli sme ani Gdyňu, ani Hel, lebo boli také horúčavy, že tri dni sme preležali na pláži.
O týždeň idem sama na 4 dni do Warszawy na tenisový turnaj. Popritom chcem pozrieť aj mesto. Snáď sa nestratím.

prdlosko
20. júl 2023

@hanah_b Poľsko je hneď za našimi hranicami a práve kvôli tomu že je to krajina dostupná so Slovenska veľmi ľahko má podľa mňa veľa Slovákov pocit že nestojí za to tam ísť. Naopak. Chodia tam ľudia z celého sveta a určite stojí za to aspoň nejaký ten týždeň tam pobudnúť 🙂. Mrkni sem máš tam aj nejaké fotky. https://goodnews.sk/polsko-krasna-krajina-a-skv...

kofa77
21. júl 2023

Gdansk je pekne mesto, super tam varia, je kde ist aj po okoli- tzv Trojmiescie, centrum je jedno z najkrajsich v Europe. Na kupanie ja nie som, ale napr. Sopot je ako taka severna makarska, takisto Hel, zamok v Malborku, je tam toho, co pozerat.

hanah_b
autor
21. júl 2023

a viete odporučiť ubytko radšej pri pláži alebo v centre?

hanah_b
autor
21. júl 2023

@vlucifuk nemali ste problém s tým, že centrum a pláž sú vzdialené ?

guiseppinka
21. júl 2023

Vo warszawe som bola na jazykovom kurze v 2010 a to bolo nieco uzasne... Milujem polsko a wawa je nadherne mesto. V gdansku som nebola este (velmi daleko), ale rozmyslala som nad nim, ale asi vikend bude malo...

vlucifuk
21. júl 2023

@hanah_b Nie, prakticky spred ubytovania nám išla priamo k pláži električka. A nato, že to bola mestská pláž, bola čistučká, ľudí primerane...My sme ten výlet mali ako poznávačku, preto sme boli ubytovaní v centre. Plavky som zbalila len "pre pripad". Nakoniec sme pol výletu strávili na pláži...Neviem, kedy sa tam chystáte, ale my sme boli v Gdaňsku začiatkom augusta a vtedy sú tam trhy sv.Dominika. A aj to bol zážitok. A ak sa chystáte po meste presúvať MHD, tak odporúčam aplikáciu "jak dojade". Tam si viete zistiť všetko. Kedy vám ide najbližší spoj, ako sa kam dostanete. My sme si aj lístky cez to kupovali.