Predoperačné vyšetrenie pred plastikou

22. okt 2023

Dobrý deň, keď chcem ísť na predoperacne vyšetrenie pred plastickou operáciou, to ide o vyšetrenie na vlastnú žiadosť čiže ho uhrádzam plne podľa cenníka alebo to ide cez verejne zdravotné poistenie?

stanulienkat
22. okt 2023

Platís si ho sama, keďže to nie je zo zdravotnej indikácie.

autor
22. okt 2023

@stanulienkat a cca koľko to môže byt viete? Pôjdem zajtra kuknúť cenník ale aby som neodpadla :D

stanulienkat
22. okt 2023

Internista si môže za interné predoperačné vyšetrenie+ EKG vypýtať cca 50-70€ eur+ odbery krvi ďalších cca 50 eur. Viac by to nemalo byť.
Každý má iný cenník. Určite sa to bude odvíjať aj podľa toho v ktorom meste.

autor
22. okt 2023

@stanulienkat jasne, a odbery krvi to sa robi kompletný krvný obraz? To je odber a vyšetrenie v laboratóriu ako samoplatca tiež predpokladám a preto tých dalších cca 50e?

sovica
22. okt 2023

Skús sa opýtať v skupine: Plastická chirurgia a estetická dermatológia: Rady, skúsenosti, referencie, tam by Ti mali kočky poradiť...
https://www.modrykonik.sk/group/7291/

stanulienkat
22. okt 2023

Ano, preto tych dalsich cca 50e. Odbery krvi sa robia podľa toho, či budeš mať lokálnu anestéziu, alebo celkovú, respektíve o aký zákrok ide a aké parametre tam požadujú. Ak idú napríklad operovať iba viečka, potrebujú len zrážanlivosť krvi, to stojí cca do 5 eur. Ak budeš mať kompletnú celkovú anestézu, treba tam dať vyšetriť krvný obraz, biochemické parametre, prenosné pohlavné a infekčné ochorenia, zrážanlivosť, krvnú skupinu, moc..... Cena by mala byt do 50e. Možno aj menej.

syslik81
22. okt 2023

okolo 100 som platila ako samoplatca .. ale ak mas na sk obvodneho da sa s nim dohodnut a cast spravit aj cez poistovnu ..vela zien to mali free cele... zalezi akeho mas dr

autor
22. okt 2023

@syslik81 ja mám praktického ktorý robi aj predoperacne a viem že za to pyta určite lebo to má v cenníku výkonov, ako myslíš že to mali free? Neviem si prestaviť že by to dali dr na poisťovňu ale aspoň tie odbery by má potešili keby boli cez poisťovňu len neviem ako to komunikovať

syslik81
22. okt 2023

https://www.modrykonik.sk/group/2363/ tu to pisali..ja neporadim nemma poistenie na sk a ani dr ..tak sa skus tam popytat