Operácia vpáčených bradaviek

12. mar 2024

Ahojte, podstúpili ste niektorá operáciu vpáčených bradaviek? Mám 28 r. a celý život mám vpáčené bradavky, ale tak, že ani po stimulácii a masáži ich nevidno...stále tam mám akoby "dierku"...Uvažujem nad operáciou nakoľko mi to komplikuje aj môj osobný život, bojím sa mať frajera lebo sa budem hanbiť pred ním vyzliecť..S bývalým sme mali sex len keď bola tma a prišlo mi to extrémne trápne...Do budúcna plánujem aj deti a videla som, že operáciu robia aj bez prerušenia mliekovodov s tým, že je zase možnosť opätovného vpáčenia v budúcnosti....Bola by som rada ak by ste mi poradili, aké máte s tým skúsenosti a príp. odporučili dobrú kliniku. Ďakujem vopred 🙂

lakebabe
12. mar 2024

Moja sestra bola v Košiciach na plastickej chirurgii ale len jeden prsnik,
bol to ambulantný malý zákrok stalo to cca 300 eur vtedy

egonsk
12. mar 2024

ked ta chlapec bude lubit naozaj, tak mu tie bradavky urcite nebudu prekazat a mozno ti ich rad pocumla a vystupia aj same 😉 .. ano viem, ze pises, ze aj pri stimulacii ti nevystupia, ale neviem ci si robit zasahy taketo do tela je rozumne. Mozes na nich znizit aj citlivost a otazne je potom, ci ti to nebude vadit. Tiez po dietati sa menia prsia, to potom pojdes na reoperaciu ak by znovu sa zmenili? Bud spokojna so sebou, naozaj chlapec s tym nebude mat problem ak ta bude uprimne lubit.

lakebabe
12. mar 2024

@egonsk prosím ta nemudruj keď tomu nerozumieš pri takých bradavkach je silný predpoklad zápalu, musí sa chodiť častejšie na sono , byvaju z toho zdravotne problémy, to nie je esteticky problém ale hlavne zdravotný. Po pôrode sa tým nič nespraví toto je vytiahnutie bradavky nie plastická operácia

egonsk
12. mar 2024

@lakebabe ano aj chlapi maju vstupene bradavky, viem ze je to problem... ale zo znenia autorky mi vypliva, ze chce ist na esteticku korekciu, nie na zdravotnu operaciu. Ak by jej to doktor diagnostikoval, ze je potreba to korigovat so zdravotnych dovodov, tak to ma zadarmo a nemusi o tom spekulovat, navyse by jej vysvetlil pro a proti u takehoto zakroku.

lakebabe
12. mar 2024

@egonsk je to 15 minút trvajúci ambulantný zákrok, chlapi nechodia na sono prsníkov a hlavne nepotrebujú kojiť. Už si videl ženu kojiť s vpacenymi bradavkami? Ja teda nie. Zadarmo to nie je , vždy sa za to platilo keďže to robia na súkromných klinikách. Poisťovňa to ešte nepreplaca žiaľ.

autor
12. mar 2024

Co sa tej citlivosti tyka, je to posledne co by mi vadilo kedze citlivost nemam ani teraz lebo bradavky su vnutri…Rada by som ich niekedy v mojom zivote este videla vystupene ;) Je to vec z ktorej mam naozaj komplexy, vyzera to hrozne ked sa na seba pozriem a chcem s tym nieco robit…

lakebabe
12. mar 2024

Ak máš z toho komplexy kľudne si dohodni konzultácie a porozprávaj sa s lekárom myslím, že každá esteticka klinika to už robi ako ambulantný zákrok. Niektorým ženám sa to spravilo samo po deťoch ale to môže byť a nemusí byť tvoj prípad. Možno stačí konzultácia a premyslís si viem ze to stalo 300 eur jedna bradavka.

kataka10
12. mar 2024

Mna moja mama sama nahovarala na tento zakrok. Nastastie som nemusela ist, lebo som mala iba jednu mierne vpacenu bradavku a ta sa kojenim popravila. Ale moja mama mala obe silno vpacene a nemohla kvoli tomu kojit. V nemocnici so mnou bola zena, ktora mala tiez vpacene bradavky a tiez sa chuda velmi trapila s kojenim. Musela potom dokrmovat. Vraj je to rychly a jednoduchy zakrok. Urcite by som do toho isla, ak su obe bradavky vpacene. Usetris si problemy s kojenim v buducnosti a esteticka stranka je len bonus.

kataka10
12. mar 2024

Tu je aj dobre strucne video o tomto zakroku. https://chirkoz.sk/operacia-vpacenych-bradaviek/

autor
12. mar 2024

A myslite ze to zvladnem v lok. anestezii? Mam totiz velky strach z ihiel...Pri vyrezavani znamienka som skoro odpadla co mi bolo z toho tak zle a bojim sa ako zvladnem toto. jedine, ze by mi dali nejake "oblbovaky" aby mi to bolo jedno..

lakebabe
12. mar 2024

Oni to robia aj v lokálnej aj normálnej že ta prispia tak bola aj sestra ráno prišla na obed odisla ale treba sa informovať na tých klinikách kde to robia ona bola už tak šesť sedem rokov dozadu možno teraz už to je fakt kozmeticka uprava

egonsk
12. mar 2024

@kataka10 mne operovali v chirkoze zlatu zilu a okrem toho, ze dr. bol neprijemny a stalo ma to kopec penazi, tak to ani spravne nezoperoval a caka ma dalsia operacia, ale uz v statnej nemocnici... Kedze som bol v CA, tak okrem toho, ze ma nenechali tam prespat a poslali hned domov, mal som tu moznost tam vidiet na izbe pani ktorej upravovali poprsie (tiez sa robi v CA) a ti poviem, ze nemala o nic lepsi pristup. To, ze tam maju bordel v papieroch (odflaknuta dokumentacia, atd..) ani nevravim, zbavuju sa zodpovednosti, atd. Chcel som na nich podat podnet na lek.dohlad, ale napokon som si povedal, ze lepsie bude "zabudnut" ako sa s nimi este neviem ako dlho dotahovat. Tymto ich neohovaram a nechavam kazdeho na zvazeni, ale uvadzam osobnu skusenost, ktora ma stala vyse tisicky eur za operaciu a dalsie tisice eur skrz mesiace marodenia.

lakebabe
13. mar 2024

Prespať ta nenechajú nikde každá klinika súkromná fungujúci tak ze hneď ako sa na obed preberies ideš domov s tým treba rátať

autor
13. mar 2024

@egonsk nad chirkozom ani neuvazujem tam by som urcite nesla, premyslam nad eve clinic...