Operácia horných viečok

18. feb 2024

Podstúpili ste niekto operaciu horných viecok? Zaujímajú ma skôr mladšie ženy ( s vekom pravdaže to viecko ochabuje a staršie ženy to už môžu mat v o dosť horšom stave ako mladšie ) a či to malo wow efekt
Mám pred 30 a cely život mám take tie akoby zapadnuté viečka v dôsledku čoho vyzerám vždy nahnevané, unavene aj keď taká nie som
Je mi jasne že vekom keď budem staršia to bude ešte horšie
Študovala som si o tom kadečo a príde mi to ako jednoduchší zákrok no napriek tomu mám obavy a určite by som šla na nejakú lepšiu kliniku kľudne aj ďalej od bydliska, hoci to už robia asi všade
Je mi aj jasne že v priebehu života to bude možno treba opakovať ale nie je to zas taký drahý zákrok žeby ma to malo zruinovať.
Tak ma teda zaujíma hlavne to či to vyrieši aj takýto problém ako píšem a budem mat celkom iné oči alebo ako to povedať 😃 často cítim aj ťažké viečka ale neviem či to ma súvis

marcellka32
18. feb 2024

Je tu skupina plastická chirurgia tam sa to rieši

autor
18. feb 2024

@marcellka32 ako sa tam prosím dostanem neviem sa tu zorientovať 😃

luuubik
18. feb 2024

Ešte ani 30 nemáš a už operácia? Nie je to priskoro? Lebo pokiaľ viem, len max 2 x v živote by sa mala táto operácia podstúpiť...

nikpa
18. feb 2024

Mam o pár rokov viac ako ty a posledne mesiace som si všimla, že mi spadli vrchné viečka. Tiež vyzerám preto ako smutný bernardin 🙄 Zisťovala som niečo o tom zákroku ale neodporúčajú ho viac ako 2x v živote. Zatiaľ som sa to rozhodla odložiť, nemám ani 40, zdá sa mi to preto skoro. Ty nemáš ani 30, keď si to dáš teraz, ake to budeš mať dajme tomu pred 60kou? Skus ísť na konzultáciu plastickému chirurgovi a nechaj si poradiť.

autor
18. feb 2024

@luuubik o takom som ja nepočula naštudujem si ešte .. tak keby idem povedzme teraz a potom možno zase ale po 50ke by hádam aj stačilo ..ak sa dožijem vyššieho veku ako 65 to už ma asi ani trápiť takéto veci nebudú 😂

nikpa
18. feb 2024

Vydrží to 7-12 rokov. Čize reálne už v 40ke to môžeš mať späť a oveľa horšie..

autor
18. feb 2024

@nikpa hej určite by som chcela ísť k niekomu dobrému a čo najviac sa popýtať, je to zatiaľ taká myšlienka v hlave čoraz častejšia
Ja to mám asi aj po otcovi on mal cely život take padnute viečka
Niekedy si normálne to vrchné viecko natiahnem až nad mihalnice a zostane v takom tvare akoby som ani žiadne nemala 😃 práve oreto ma zaujíma aj ten výsledný efekt či je to ozaj obrovská zmena lebo ak by ani Až tak nie tak by som to ani ešte neriešila možno

autor
18. feb 2024

@nikpa a prečo je odporúčané len max 2x?

nikpa
18. feb 2024

To neviem ale na viacerých stránkach kliník kde to robia, som to čítala.

la_dolce_vita
18. feb 2024

Ano, bola som a zajtra idem vybrat stehy, takze zatial sa to este neda posudit, ale ja uz som starsia. Sestra bola ale uz pred 40tkou, bola a stale je spokojna uz niekolko rokov. Mali sme obidve zapadnute viecka.

tautunka77
29. feb 2024

@la_dolce_vita Ahoj, kde si si dala robiť horné viečka? Ja idem o mesiac do BB. Mám z toho obavy, že potom nebudem spokojná, že to nebude rovnaké po zahojení na oboch očiach

la_dolce_vita
29. feb 2024

@tautunka77 ahoj, bola som v Poprade v nemocnici na ocnom. Mala som uz pred tym kazde oko inak, jedno ovela horsie. Este neviem uplne posudit, stale mam trochu opuchnute oci, ale viecka uz vidno. Modriny uz nemam, len tie jazvicky vidno. Nebooj, netreba mat obavy, drzim palce!

zirafienka
29. feb 2024

@la_dolce_vita prosim ťa, ak to nie je tajomstvo, kto ti to robil. Bola si ce poisťovňu? A potrebovala si predoperačné vyšetrenie?

tautunka77
29. feb 2024

@la_dolce_vita bojim sa aj opky. Mam taku smiesnu otazku. Pocas toho ako ti to robili si nevidela cez horne viecka vsak? 🙈 Nic si necitila ano? A potom prve dni si ako zvladala s ibalginom proti bolesti len si to dala?

la_dolce_vita
29. feb 2024

@zirafienka poslala ma ocna lekarka a robil to ocny lekar v nemocnici. Treba pridest s listkom a urobia to. Mohla som pockat a skusit cez poistovnu, ale dr mi povedala, ze je to len strata casu u mna a aj tak neschvalia. Stalo to 400 e, co je menej ako na nejakej estetickej klinike. Oni to schvaluju ludom, co uz maju nejaky problem napr s videnim alebo im to uz pada do oka a to som nemala. Len esteticky. Cize ziadne predoperacne vysetrenie netreba. A velmi mili a zlati boli vsetci na ocnom.. za mna spokojnost 🙂

la_dolce_vita
29. feb 2024

@tautunka77 samotny zakrok bol uplne v pohode, oci zavrete, nic nevidis ani necitis. Opichaju to injekciami, to jedine bolo neprijemne. Potom to doma trosku stipalo, tak jednu tabletku na bolest som mala a potom uz nie. V pohode to bolo, len vyzeras ako zbita tyrana zena 🙂. Tyzden doma som preto bola radsej. Po tyzdni vyberu stehy a to je ulava, tie stehy citis ze mas, ale celkovo za mna fakt lahky zakrok. Uz si vsimli ludia, ze mam nejake viecka 🙂.. mala som zapadnute proste a jedno viac ako druhe.

tautunka77
29. feb 2024

@la_dolce_vita dakujem za info. Uz aby som mala po tom. Nech si aj nadalej spokojna a okolie nech len chvali. Je to isto dobry pocit. Ja mam tetovane ocne linky, na ktore mi padaju tie viecka. Neuveritelne ako velmi sa mi to za posledne 2 roky zhorsilo. Tak dufam, ze po opke budem mat tie linky v poriadku, aby som potom nevyzerala smiesne

zirafienka
29. feb 2024

@la_dolce_vita Ahoj. Si zlatá, ďakujem za odpoveď. Hlavne prajem, nech si spokojná.

didi18
29. apr 2024

Ahoj, neviem ako si na tom teraz ale ja som bola pred 3 týždňami na tom, mám tiež pred 30 a tiež som sa napočúvala nech počkám ešte niekoľko rokov a podobne ale úplne ta chápem prečo by si si to nemala dopriať už teraz cítiť sa čo najlepšie 😊 vždy som túžila mať napr peknú očnú linku alebo nemať “striešky” na fotkách a zatiaľ sa mi ešte hoja jazvy ale som nadšená je to brutálny rozdiel