Odstránenie jaziev - plastika

2. jún 2023

Dobrý deň chcela by som sa opýtať, mam 4 jazvy 2 pod bruchom a 1 na ľavom a 1 na pravom boku niektoré dosť hlboké, tým že tie jazvy " sťahujú " spodok brucha mam tam také akoby kopce a vyzerá to naozaj strašne. Robí mi to veľké brucho a na jednej strane aj vyššie ako na druhej. Uvažovala som aj o nejakej plastickej operácii. Nemáte s tým niekto skúsenosti ? Poprípade ci sa to dá riešiť aj cez poisťovňu?

malebiele
2. jún 2023

Myslis ako vpadnute jazvy dnu, ze sa koza stahuje dnu? Cez poistovnu neviem ci preplatia, ja som bola na takej plastike, museli vyrezat staru jazvu, znova pekne zosit a vyplnit mojim tukom. Najlepsie ked odkonzultujes u dr, mna stala operacia tusim 100e, ale este pred 7r, hojenie bolo max mesiac

autor
2. jún 2023

@malebiele to fakt ? Ja som rátala že to môže stať aj tak 5000 e 😀 a kde si prosím bola ?

malebiele
2. jún 2023

V kosiciach - chiramed, neviem odkial si ty.. ale mne robili jednu jazvu len

zuzika87
3. jún 2023

Taktiež odporúčam plastickú a estetickú chirurgiu Chiramed,úžasný prístup,ceny tiež prijateľné ale nie je to 100 eur určite...

malebiele
3. jún 2023

@zuzika87 zavisi od velkosti jazvy a pod., ja som ozaj platila 100e ale ako hovorim, bolo to pred 7r

zuzika87
4. jún 2023

@malebiele jasné aj veľkosť jazvy záleží ...mne napr.najprv do jazvy skúšali vpichovat kortikoidy na zastavenie rastu...1 injekcia 100 eur dostala som 7...záleží jasné aj od typu jazvy ja som mala keloid čo je troska komplikované...odstránenie cca 250 eur ma stálo jazva cca 5 cm ale hrubá...ale Max som spokojná bola aj s prístupom aj s poradenstvom

autor
4. jún 2023

@zuzika87 ja ju mam uz ale 28 rokov, od narodenia. Cez celý bok a teda pod bruchom tiež a dosť hlboké. Ďakujem za typ skúsim to u nich skonzultovat🙂

malebiele
4. jún 2023

Ja som mala tu jazvu tiez od narodenia, po operacii bedroveho klbu... Jazva sa mi stahovala dovnutra, deformovalo mi to bok, vyzeralo to nepekne.. teraz je jazva o dost "krajsia", nie je tak vpadnuta ale bok nemam taky zaobleny ako druhy, naucila som sa s tym zit, je to 100x lepsie ako to bolo, aspon tam uz nie je to vyrazne vpadnutie dovnutra..treba ist na konzultaciu a uvidis, ale ja odporucam chiramed tiez

zuzika87
5. jún 2023

Aj ja som tu svoju mala niekoľko rokov ale keďže to bolo na chrbte tak mi to vadilo(v lete plavky atď)naozaj skús pre mňa veľmi veľký profesionálny,od prístupu až po zákrok,kontroly