Abdominoplastika verzus sekcia. Je to podobná bolesť?

26. máj 2024

Dobry vecer. Abdominoplastika vs sekcia. Je to podobná bolest? Alebo k čomu by ste to prirovnali? Na akú bolesť sa mam pripraviť? Poprípade dĺžka rekonvalescencie? Vďaka za odpovede

victoriab
26. máj 2024

Pozri blog @mravenek ma clanky o abdomin. brucha

lilianka28
27. máj 2024

Sekciu som nemala, ale abdominoplastiku áno. Podľa mňa sekcia je oveľa horšia bolesť. Veď tam más rez a zošívanie až cez svalovinu + maternicu. Pri abdominoplastike máš rez a zošívanú iba vrchnú kožu. Ja som hneď po zákroku mohla relatívne normálne chodiť. Pričom keď som videla ženy na pôrodnici po sekcii, tak ledva chodili, zohnuté vo dva konce.

autor
27. máj 2024

@lilianka28 mali ste pri abdominoplastike aj diastazu robenu?

gska800
27. máj 2024

Mala som aj sekciu,aj abdominoplastiku aj diastazu robenu pri nej,sekcia je horsia. Plastiku som zvladla tusim 2x tramal mi dali a po prepusteni uz bez liekov na bolest.

lilianka28
27. máj 2024

Diastázu mi nerobili. Mne odsávali tuk + prebytočnú kožu odstránili.

autor
27. máj 2024

@gska800 juuj vďaka, veľmi ste ma ukludnili. Mam za sebou dve sekcie a uz takú bolesť zažiť nechcem ,vzdala som sa kvôli tomu aj svojho sna mat ešte jedno dieťatko. Ale brucho mam na cimpr campr a chcem si to dat spraviť. Smiem sa spýtať na akej klinike Vám robili abdominoplastiku?

zara1357
27. máj 2024

📌

gska800
27. máj 2024

V nemocnici ako sa samoplatca

victoriab
27. máj 2024

@lilianka28 cize ti urobili brucho a diastazu nie? Nerobi sa ta abdominoplastika hlavne na to?

lilianka28
27. máj 2024

@victoriab To je individuálne. Ja som nemala diastázu, len "pneumatiku"🙂
Odsali mi 600 ml tuku a zobrali 400g kože.
Ja som si to dávala robiť kvôli tomu, že som vždy mala väčšie brucho oproti zvyšku tela a nedarilo sa mi z neho schudnúť. A tiež bol problém s oblečením, napr. kvôli bruchu som mala veľkosť č.44 ale na zvyšok tela veľ.č. 40/42.Takže napr. nohavice ak som zapla, robili mi zase pudlo a aj na stehnách veľmi voľné.

milanemila
27. máj 2024

Ja mam tiez za sebou 2 sekcie a nic moc genetiku na elasticitu koze 🤦🏼‍♀️ takze caka ma brucho aj prsia (naraz), ak by si bola ochotna sem potom opisat svoju skusenost po, tak by to bolo super 🙂
Ja este kojim, takze ratam tak 1,5-2 roky, kym pojdem do toho.
Mojej mame robili brucho a zasivali aj diastazu a bola som u nej 2 dni a pomahala jej na vecko atd a potom uz fungovala normalne sama. Samozrejme nedvihala tazke veci atd.

autor
27. máj 2024

@milanemila len ešte sa rozhodnúť, kam ísť

alexa1289
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexa1289
19. júl 2024

@milanemila Brucho a prsia by som si nedávala naraz určite. Ja som si to dala zvlášť spraviť a dobre som spravila. Lebo pri prsiach nevieš používať ruky a pri abdominoplastike brucho a celkovo trup celý. Neviem si tu bolesť predstaviť. Ja som 4 roky po prsiach a 10 týždňov po abdominoplastike s diastázou, 2 hernie(ktoré zistil až po otvorení brucha) a 360 stupnova liposukcia. A veru pre mňa 2 sekcie bola malina oproti tejto operácii brucha. Po sekcii najneskôr na 2 mesiac som už fungovala. Musíš byť aspoň 1 rok po kojení a aspoň 1 rok po pôrode.

alexa1289
19. júl 2024

@victoriab abdominoplastika samá, je len odstránenie prebytočnej kože bez diastázy.

alexa1289
19. júl 2024

@lilianka28 tak neviem,ale ja po prvej sekcii som bola po 5 týždňoch ok a pri druhej po cca 8. Som po abdominoplastike s diastázou+2 hernie a 360 stupnova liposukcia a nie zo srandy je rekonvalescencia 12 týždňov. Som momentalne 10 týždňov po, ale stále mám bolesti. A nedokážem sa úplne stále vyrovnať, len na pár minút.