Pôrodnica Piešťany verzus Nitra

hvfdmo
23. aug 2024

Ahojte zienky, prosim Vás vedeli by ste mi na základe Vašich skúsenosti mi odporučiť pôrodnicu ? Stále rozmýšlam nad týmito dvoma a neviem sa rozhodnúť

kikusenka1
23. aug 2024

Ja som rodila v nitre 3 roky dozadu a 2 roky dozadu a v januári sa chystám zase... nie nie som pocerna, mam plodneho manzela😂

petronellla87
23. aug 2024

@kikusenka1 🤣🤣😆😆
@hvfdmo ja som rodila v PN naposledy teraz v máji a bola som veľmi spokojná. Vynovená pôrodnica, lekárka aj PA boli super. Takisto aj lekárky a sestričky na novorodeneckom. Ono je to tam také maličké a komorné 🙂 ak máš dotaz na niečo konkrétne pýtaj sa🙂

hvfdmo
autor
24. aug 2024

@kikusenka1 da sa tam objednať na prehliadku? Lebo nikde som to nenašla, ani na stránke nemocnice

hvfdmo
autor
24. aug 2024

@petronellla87 tiež som videla aka je parádna vynovená 😍

kikusenka1
24. aug 2024

@hvfdmo pochybujem... skúste si tam zavolať. Ale prístup lekárov , pôrodných asistentiek a aj na oddelení šestonedelia bol super. Nemala som sa na čo sťažovať. Bola som spokojná oba razy, snáď aj do tretice

petronela1985
24. aug 2024

@hvfdmo teraz sú v Nitre dosť pozitívne zmeny, asi ich zaviedol už nový prednosta. Každopádne, recenzie idú smerom k tým dobrým. Ja tomu dám šancu, som z okresu Nitra. Rodila som tam v roku 2015 a teda žiadna sláva, ale tak keď si v poslednom čase toľko žien pochvaľuje, skúsim.

kikusenka1
25. aug 2024

@petronela1985 no ja to zas len budem vedieť skonštatovať až v januari😂 ale fakt som bola spokojná. Pobytu v nemocnici som sa desila viac ako samotnému pôrodu a v oboch prípadoch sa mi ani nechcelo ísť domov

hvfdmo
autor
25. aug 2024

Čítala som ze tam majú len 4 nadštandardne izby a v Piešťanoch neviem kolko majú, tam je iba ze 20€ noc ale neni napísané že či iba pre zenu alebo pár … preto ani neviem či sa to objednava nejako dopredu

petronela1985
25. aug 2024

@hvfdmo v Nitre sa nedá objednať vopred, možno pri plánovanej sekcii áno, ale prídeš na príjem a opýtaš sa, či je voľná nadštandardná izba. Bola som v takej po pôrode dcérky, ale ležala som tam, lebo som prenášala a tak som videla, že jedna pacientka odchádza, tak som šla za sestričkami sa opýtať a dali mi ju. Tam bola vlastná kúpeľňa s wc. Teda mám termín v novembri a čo som čítala minulý rok na FCB stránke pôrodnice, tak boli cez jeseň zakázané návštevy na celom oddelení kvôli chorobnosti, takže ak to bude tak aj teraz, tak pôjdem na klasickú izbu. Ono súkromie je tam fajn, aj vlastné wc so sprchou, ale pre mňa to malo väčší význam, keď manžel mohol prísť na návštevu.

kikusenka1
25. aug 2024

@petronela1985 pri plánovanej sekcii ano. Inak takých izieb by tam mohlo byt viac veru

kikusenka1
25. aug 2024

@petronela1985 no návštevy na izbe sú zakázané. Teda v nitre ano neviem ako inde. Iba na chodbicke na par minut
V nadštandardnej sú povolené. Ja som mala smolu na nadštandardnu izbu. V oboch termínoch boli obsadene.

petronela1985
25. aug 2024

@kikusenka1 @hvfdmo Ešte som rozmýšľala nad Galantou, že aj tam si pacientky pochvaľujú. Ale tak z hľadiska logistiky je najlepšia pre mňa Nitra. Trochu sa obávam, že v Nitre sú aj lekári z Ukrajiny, som tu čítala, že jeden nevie vôbec po slovensky, druhá že huláka po pacientkách. Toto mať pri pôrode, amen tma. Neviem sama, čo robiť.

hvfdmo
autor
25. aug 2024

@kikusenka1 prave preto som chcela nadštandardnu izbu aby tam mohol byt so mnou aj manžel…dr Uharcek už nefiguruje v nemocnici?

hvfdmo
autor
25. aug 2024

@petronellla87 neviete ako je to s nadštandardnou izbou ?

petronellla87
25. aug 2024

@hvfdmo ja som tuto službu nevyužila ale baby tuším hovorili že sa nedá zajednat dopredu až keď prídete bud je voľná alebo nie

kikusenka1
26. aug 2024

@petronela1985 ked som bola v galantskej nemocnici naposledy (ako navstevnik) tak ma skoro zabila omietka 😂
Uharcek veru už asi nie. No na mňa by tam len skúsila nejaká ukrajinka hulakat potom by zistila s kým ma tu cest

petronela1985
26. aug 2024

@kikusenka1 však tá pôrodnica v Galante patrí pod Pentu, nie? To tam padá omietka? Mne to príde moderné podľa fotiek. V Nitre je už nový prednosta - MUDr. Lajtman. Prihlásila som sa na predpôrodnú prípravu do FN Nitra v septembri, tak som zvedavá, ako to bude.

kikusenka1
27. aug 2024

@petronela1985 jaaaj to je asi nová nemocnica. Mne sa to stalo pred 11 rokmi tam