Piešťanská pôrodnica - skúsenosti

bea26388
11. aug 2021

Ahojte, určite je tu xy článkov, ale novšie som v rýchlosti nenašla a dlho som tu na stránke nebola. Prosím máte niektorá skúsenosti s Piešťanskou pôrodnicou a personálom? Prípadne priamo s pôrodom pri cisárskom reze? (zdr. dôvody, už to bude 2x CR) Myslím za posledné mesiace skúsenosti, nie staršie. Netuším ako je na tom mmt PN nemocnica a pôrodnica. Ďakujem za Vaše recenzie.

simona92101
11. aug 2021

@bea26388 je to o tom,na akeho lekara a sestru narazis,niekto bol spokojny,niekto nie.ja som mala porod rychly ale pristup na 6to nedeli bol otrasny,zdute sestricky so sprostymi poznamkami,neochotne poradit ..velmi som sa tesila domov

bea26388
autor
11. aug 2021

@simona92101 no viem si predstavit, a rodila si prirodzene teda?

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona92101
11. aug 2021

@bea26388 ano prirodzene,za pol h vybaveny porod,napriek tomu chodila nonstop vrchna sestra cumiet medzi nohy so slovami: "este stale nic?"a gulala ocami,akurat co ma dobre znervoznovala.este lekar pochvalil ze takto sa ma rodit(pritom prisiel akurat tak snuru prestrihnut,vsetko za neho odrodila porodna asistentka,ta jedina bola fajn). Za mna velmi nevhodna strava(pikantny gulas na veceru,vela strukovin),sprchy a wc hroza(sa mi zda ze ich aj renovovali uz ale aj tak nepostacujuce pre tolko zien).dieta mi potajme krmili sunarom,nosili napapane a cudovali sa preco sa nechce prisat,domov sme isli s tym ze sa mlieko nespustilo, mala som pocit ako neschopna zena(tak sa aj k zenam co im neslo kojit chovali)..a tak aj dojcenie u nas skoncilo..

simona92101
11. aug 2021

@bea26388 vela zien tam vtedy rodilo sekciouako na beziacom pase,niektore boli spokojne,niektore nie.ozaj zalezi od lekara,mozno ci si zaplatis🤷‍♀️

bea26388
autor
11. aug 2021

@simona92101 no "nadhera" prave s tymto chcem u nich narukovat ze aj po CR si ziadam bonding, lebo pri prvom som bola ako teliatko a samozrejme sestry mi v tomto nepomohli, boli radi ze neotravujem. ale to bolo v TN. tiez zalezalo na sestrach velmi. ale dakujem za info 🙂

00ivi00
11. aug 2021

@simona92101 panebože to sme narazili asi na tú istú novorodoneckú sestru, ja som rodila v noci, jediná, unavená, vyčerpaná som medzi kontrakciami pospávala a tá jedna ofajčená mi tam stále chodila ešte stále nič? A tiež gulala očami. Asi si chcela ísť zdriemnut na nočnej chudatko🙈🙈tie novorodenecke sestry jeden veľký otras, zdute neprijemne telatka, tiež som odtiaľ prášila domov rýchlosťou blesku 🙈🙈🙈

konikkon
11. aug 2021

@bea26388 dosť záleží aj od prístupu ženy. Niektoré si myslia, že tam idú na wellness pobyt s all stravou. Potom sa tam aj tak chovajú, nespolupracuju, myslia si ze su najmúdrejšie a práve takým to sestričky nedaruju. Inak su tam všetci mili a personál je jedna zo silnejších stránok pôrodnice. Poukazujú, čo treba, šikovnú mamičku pochválila, snazivej pomôžu, drzu zdžubu. Lekári su tiež šikovní... S bondingom by nemal byt problém. Ale vraj pôrodné plány tam príliš neberú do úvahy, v tomto smere to nie je bohviečo 🙄

simona92101
12. aug 2021

@konikkon neviem teda ale urcite tam ziadna zena nepride na wellnes pobyt..

bea26388
autor
12. aug 2021

@konikkon suhlasim ze odtial potial, zas kto ma neocakvane naroky, tak sa adekvatne aj chovaju sestricky. pri prvej dcerke som drzala hubu a krok, niektore boli zlate niektore xantipy, ktore nemali nie svoj den, ale asi cely mesiac.. nepotrebujem tam vip opateru ani luxusne menu, ale zas mily personal sprijemni kazdu chvilu . 🙂

bea26388
autor
12. aug 2021

a neviete ako to je v PN s partnerom pocas porodu pri sekcii? v TN sa vraj uz da trvat na tom aby tam bol (niezeby som ho tam silou mocou musela mat) skor som zvedava, ak by sam chcel..

margaretka1990
9. sep 2021

@bea26388 ahoj, ja som rodia sekciou v aprili, pocas korony takze partner len cakal hore na chodbea videl nas ako sme vyšli z vytahu, ale malinkeho uz drzal v narucky ako prvy.
Ja v celku spokojna som, persona mily, hej niektoré sestričky o hubu ale to tak byva a niektoré veľmi mile a zlate. Poradila s kojenim jedna, nie podla mamily ale snazila sa. Bonding ni neumoznili aj ked som veľmi chcela, ale malicky sa narodil hypotroficky, kal 2380g takze ho rychlo zabalili a doniesli mi ho pri tvar a dali sme si 2 pusinky. Operoval ma Karaba a ten je perfektný. Aj personál na sale bol na jednotku. Mala som prve dni troska komplikácie s malym, musel byt na infuziach takže sa to skomplikovalo s kojenim. Aj ho chceli zobrat do TT do inkubatora ale nastastie mi ho nechali v PN po dohdode s doktorkou. Dali mi ho az o cca 23 hodin priložiť. Teraz spätne keby sa to stane inak bojujem za priloženie, ale bojovala som tak ci tak. Uz vtedy, stale som chodila na sesternu si ho pytat, jedna smena sestriciek (na druhy den) mi slubili ze mo ho daju ked sa zobudi nakojit, neprisli a to som im vyklopkavala na dvere furt. Az druha smena mi ho dala, potom dalsi den to bolo troska lepsie a dali ho ku mne na izbu aj na noc az o dva dni. Skorej priznám sa by som tak nebola schopna sa o o neho postarat, mala som bolesti a ani na bok mi neslo otocit sa. Cize len to kojenie ma štve najviac, ale našťastie ja som bola nastavena ze kojit budem stoj co stoj a na druhy den som mala mliecka az az 😊
Takže inak sa nestazujem, mne tam bolo dobre, len treba brat ze kazda sestricka je svojska, ale su aj suprove. Strava sa dala, ja nie som fajnova, ja tak budes jest az treti den normalnu stravu 😁
Drzim palce 🤞😊

margaretka1990
9. sep 2021

@bea26388 a este k tomu patrnerovi, pri prirodzenom by som ho chcela mat ale pri sekcii nie asi 😁

bea26388
autor
9. sep 2021

@margaretka1990 dakujem krasne za odpoved,,a pustili ta kedy? mne vravel ze na 5.den vratane sekcioveho ale ci nerobili dake problemy..samozrejme nemyslim ked mi babo ozltne. 🙂 fajnova nie som skor sa bojim ze budem hladna ako vlk. a kedy ta zhadzovali z postele po sekcii prosim?

margaretka1990
9. sep 2021

@bea26388 na 5ty den som sla domov, ale dlho mi nebolo, bolo to fajn ale asi aj tym, ze som vyfasovala dobre tiche spolubyvajuce a boli sme len 2 na izbe. Povedali ze zalezi od malého, nwmal najlepšie vysledky, ale nakoniec v den odchodu mu robili este kontrolné testy a boli super, tak nas pustili. Uz by sa mi tam nechcelo byt, priberal nadpriemerne a pekne papal takze nebolo o com.
Hladna nebudes, teda ja som nebola lebo mi tiekli infuzky s glukózou a ta pomohla. Prvy den sekcie nic, druhy den bujon 2 x za den (chutilo to ako francuzka sackova 😂), treti den na raňajky twrmix s piskotami a na obed nejaka kasa s maskom pimixovanym, a potom uz strava ako ostatne baby mali. Ale natajnasa som chrumkala na izbe bebekeksy, pila som aj kavicku bezkofeinovu, pepsi, vela vody, a taky mix zdravy s orieskami, susenym ovocím a tak potom neskor, a aj detsku vyzivu som si dala. Praveze sa mi zdalo ze stale dávali jedlo, doma jem menej casto 😄

margaretka1990
9. sep 2021

@bea26388 postavili mi tak po 28 hodinach, a cakala som velku bolest, ale nazivo to bolo este horšie 😂 ale naozaj len chvíľku, potom som dostala mdloby (inak po spinale nesmieš moc prudko hybat hlavou ale to ti vysvetlia-kvoli bolestiam hlavy), no a časté pomalé chodenie pomaha, kazdym dnom to bolo lepsie a lepsie, mje hovorilo na porodnici ze ani nevyzerá ze som mala sekciu, o par dni uz skoro vystreta som chodila 😁 len rano bolo najhoršie, a pretacanie v posteli a vstavanie, inak sa to da. A po vybrati stehov uplna parada. Takze nic strasne, len to postavenie je bolestive. Ale ved budu ti davat od bolesti, ten cipok Voltarol ci ako sa vola zabera super, doma som od bolesti uz nic nepotrebovala. 🙂

bea26388
autor
9. sep 2021

@margaretka1990 ja som prvy x mala uz sekciu tak viem co ma caka len som nevedela kolko hodin nechavaju lezat v PN nemocnici. V TN cca 21 hodin a tiez mdloby a bolest.. pomalou chodzou to prechadzalo a po stehoch lepsie..

bea26388
autor
9. sep 2021

@margaretka1990 :D som sa pobavila..

margaretka1990
9. sep 2021

@bea26388 ozaj, som si neuvedomila, som sa rozpísala co 🙈

bea26388
autor
10. sep 2021

@margaretka1990 nevadi ja som len a len rada. za kazdy nazor postoj.. 🙂 a mala si aj svoje oblecko pre babo? lebo pri sekcii viem ze daju babo az na tretiu noc a niektore nemocnice to nemaju radi ked maju maminy svoje veci

margaretka1990
10. sep 2021

@bea26388 nie, nemala, len na odchod, oni pekne obliekaju babatka😊