NÚRCH Piešťany

21janula21
27. apr 2022

Mozem poprosit info, ako to prebieha na vyšetrení v NURCH Piešťany? Reumatologicka mi dnes vypisovala žiadosť a neviem co ma čaká. Mam veľmi zvýšené hodnoty ANA. Tak som v obave, že čo to bude. Ďakujem

chrobacik41
27. apr 2022

@21janula21 má tvoja reumatologicka podozrenie na autoimunitne ochorenie? Pri tomto sú zvýšené hodnoty.budú robiť špecifický rozbor aby ti potvrdili alebo nepotvrdili ochorenie.

21janula21
autor
28. apr 2022

@chrobacik41 ano ma podozrenie. Mam dosť zvýšené hodnoty

laucia
28. apr 2022

@21janula21 nicoho sa neboj, objednas sa tam na vysetrenie, prides rano v ten den skoro na krv a po nej pockas na konzultaciu s lekarom/lekarkou, ktory/a ta vypocuje, vysetri a popripade ak by povazovala zo vhodne posle tam na nejaké vysetrenie ako sono, spirometria a podobne. Potom cca o 2 tyzdne ti pridu domov vysledky a podla toho budes vediet co a ako. Mala si zvysene ANA, ale tie su celkom vseobecne, robila ti reumatologicka aj nejake konkretne ANA protilatky? Mas nejake problemy? Podla toho sa da nejak predpokladat co by to mohlo byt ale v PN su ozaj super! drzim palce 🙂

21janula21
autor
28. apr 2022

@laucia mam dosť zvýšené z 1:100 až 90 a nejaký typ skvrnity to je. Reumatologicka mi toho veľa nepovedala, preto neviem co od toho očakávať. Len sa stále vypytovať ci mi nepadaju vlasy a ci mam deti. Nechápem ako to s tým súvisí. Spomenula, že môže ísť o nejakú špecifickú chorobu a to treba mať podchytene. Ale ze viac bude vedieť až po výsledkoch z NURCH

laucia
28. apr 2022

@21janula21 hlavne sa nestresuj, lebo stres robi pri tychto veciach velku sarapatu...v Nurchu sa na to pozru komplexne a aj keby cosi bolo tak vsetko sa da dnes celkom dobre liecit ...ak by bolo vobec treba. Lekari su tam skutocne velmi mili. V zasade ak nemas nejake zdravotne problemy konkretne tak na to asi nic nebudu predpisovat a budu to sledovat. Vyborne je ze oni ta uz nikam posielat nebudu, vsetko vedia spravit v podstate tam pod jednou strechou. Sice prides rano o 7 a lekari zacnu ordinovat az okolo 9 a teda musis cakat ale je tam bufet kde robia dobru kavicku a mas tam kadeco na zjedenie 🙂 okrem toho Nurch je hned pri Piestanskej hrádzi a Váhu takze sa tam dá krásne poprechádzať a vyplniť si cas. My vzdy s manzelom ideme na prechadzku az do mesta a naspat. Bud rada, ze ta doktorka posiela tam a zbytocne sa nestresuj vopred.