Medicentrum - skúsenosti s vybratím nosnej mandle

alla001
28. máj 2020

Dobry den mamky chcem sa spytat na skusenosti s vybratim nosnej mandle u deti v tomto zdravotnickom zariadeni. Konkretne ma zaujima ako to tam momentalne funguje aky je pristup. Operuje iba Mudr Mrazik alebo uz je to nejako inac ? Kolko to cca stoji. Rano prijem vecer domov? Nasa mala ma 3 roky a mame dat vybrat nosnu mandlu tak zhanam co najviac informacii

asia83
28. máj 2020

@alla001 Neviem konkrétne v ktorom meste myslíte. My sme dcére dali vybrať nosnú mandľu v Medicentre Zvolen, boli sme nadmieru spokojní. Ja som to zvolila preto, lebo je to jednodňová chirurgia a keďže som vtedy musela ostať doma so šesťtýždňovým synom, nechcela som, aby bola dlho preč. Išiel muž s mojou mamou ráno o siedmej a o pol jednej už boli doma. Išla ako druhá. Druhá vec, ako jediný na Slovensku vyberajú mandľu takou metódou, kedy už nedorastie. Prístup úžasný, no odporúčam.

lennny
28. máj 2020

@alla001 Ahoj, my sme mali termín u Mrázika, 2x sme presúvali, v pondelok som ho rušila... zatiaľ.
Ide sa rano, na lačno... v plnej narkoze.
Nemôže sa jesť, cena je okolo 150€ máme to v papieroch. Treba mať predoperačne vyšetrenie u Vašej obvodnej lekárky. A aj z kardiológie...

bubum
31. máj 2020

@alla001 sice neviem ako je to teraz,no ja som bola so synom pred 3 rokmi a bolo vsetko v poriadku. Super sa o nas postarali. Po zakroku este 2-3h pockat a potom domov. Operoval Mrazik.

lucyinka16
31. máj 2020

Ja som bola so synom u dr Mrazika pred skoro tromi rokmi na vybere nosnej mandle. Rano sme prišli na lacno, ubytovali nas, dostal naladovky. Odniesla som ho na salu, kde ho uspali. Zhruba do pol hodky ho priniesli na izbu. Po 13hodine nas pustali domov. Zaplatili sme vtedy 120 €myslim. Dostali sme dvd z operacie. Predpis na atb a instrukcie co davat od bolesti. Boli vsetci velmi mili, vsetko vysvetlili. Isli sme aj na kontrolu ale uz si nepamatam po akom case. Ja som bola spokojna.

tomovakatarina
7. jún 2020

V PN sme boli veľmi spokojní. Ráno dcéru operovali a poobede už domov a úplne bez problémov. 😊

rona001
8. júl 2020

@alla001 vyberali tam môjmu 3 ročnému synovi a super. Ráno sme prišli, chvíľku pred zákrokom mu dali sirup oblbovaci, odniesla som ho na sálu, tam ho uspali a za cca pól hodinku ho priniesli na izbu. Prístup super, výborný anestéziológ, operoval ho nejaký iný lekár, nie Mrázik. Poobede keď sa zobudil a nemal komplikácie sme išli domov. Nepamatam si presne, koľko som platila, cenník majú na stránke. Poučili nás a samozrejme sme boli na kontrole o pár dni.

eduska
4. aug 2020

Ahojte, aj syna to zrejme caka. Problemy mu trvaju uz 3 mesiace. Liecba kortikoidmi z ORL zabrala len minimalne. Alergologia, testy negativne.
Som rada, ze tu citam vase pozitivne recenzie, lebo rodinni prislusnici do toho hrozne kecaju, odhovaraju nas, nech este pockame, pre mna ma vahu to, co povie lekar a nie oni. Lebo argumenty typu, ved pockaj do 5 rokov a narastie mu hlava a problemy prestanu mi pridu usmevne...
V septembri ma 3roky, nastupuje do skolky. Bojim sa, ze ked spadne do toho kolotoca chorob, mandlu uz nebudu tak skoro moct operovat, teraz je ako tak ok. Konzultovala som to s 2ORL lekarkami, ma to na III.st. Tento mesiac nas caka kontrola a tam sa uvidi, co a ako, ale predpokladam, ze dostane odporucanie na vybratie, lebo stale kasle, hlavne rano zo zatekania hlienov. Na usi mu to chvalabohu netlaci, zatial.
Hladala som nejake informacie ohladom medicentra, urcite chcem, aby ho operovali tam, sice si nebude nic pamatat, ale ak si ma nieco pamatat, nech je to prijemne prostredie a mily personal.

blaznivababa
4. feb 2023

Ahojte, čaká nás operácia nosnej mandle, ideme do Medicentra PN. Vyššie @lennny spomenula že treba v rámci predoperacnych vysetreni aj vyšetrenie z kardiológie. Boli ste tam všetci tiež? Nám kázali krv a moc k obvodnej a to je všetko, nevšimla som si ani v pokynoch že by bolo kardio vyšetrenie.

lennny
4. feb 2023

@blaznivababa neboli sme dávať vyberať mandle a som spokojná s týmto rozhodnutím .
Držím palce.

blaznivababa
4. feb 2023

@lennny dakujem, no my musíme, už nevie dýchať nosom… a o tom kardio vysetreni si iba niekde počula alebo ma byt? Budem to musieť preveriť, nie že nás otočia naspäť.

jaroslavo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrykocik
4. feb 2023

@jaroslavo dcéra bola 11.1, kardio nebolo treba a platili sme 150,-. Personál perfektný

blaznivababa
4. feb 2023

@jaroslavo my ideme na konci februara, už teraz mám strach ale zároveň sa teším, lebo už nevie dýchať nosom, ako je taká veľká :( ja som sa len zľakla či som niečo zle nepochopila, keď vyššie mamička písala aj o kardio vysetreni. Tak vyzerá že to netreba. Len klasika krv moc a vyšetrenie u pediatricky. Držím palce na pondelok, potom prosím ta napis ako to celé prebiehalo, či ste Ok. Koľko ma synček rokov?

blaznivababa
4. feb 2023

@modrykocik dakujem, som rada že to kardio bol len plany poplach vyššie spomenutý v príspevku.
A všetko Ok u vás? O koľkej ste museli prísť, všetci prídu ráno alebo podľa času operácie? A domov vás kedy pustili? Doma žiadne komplikácie?

modrykocik
4. feb 2023

@blaznivababa chodí sa postupne, my sme boli na 10h tak sme aj prišli, na izbe dieťatko prezlečieš do pyžama a čakáte... Našu operovala pani doktorka,veľmi fajn,všetko vysvetlila. Na sálu išla dcérka sama (6rok.)s anestéziológom. Po asi 45min.,mi ju priniesli na izbu, domov sme išli okolo 14.00... sestrička ešte vysvetlí čo čakať po zákroku, akú stravu, atď. Ja som veľmi spokojná, dcérka to zvládla veľmi dobre.

jaroslavo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blaznivababa
4. feb 2023

@modrykocik a ktorá doktorka operovala? Niektorá z tých čo sú na ambulancii? A cítite rozdiel teraz po výbere, zlepšenie? Nasa chrápe celé noci, nevie dýchať nosom už, a cítiť na rozpracovani taký zahuhnany hlas. Tak verím, že toto všetko výberom prejde.

jaroslavo
4. feb 2023

@blaznivababa maly ma 4 roky..
Ja nejak nestresujem, nakolko ma uz 1 oveľa vaznejsiu operaciu za sebou.. A na druhej strane ti beriem tak ze to robia ako na beziacom pase a vedia co robia

blaznivababa
4. feb 2023

@jaroslavo a kam idete? Do PN Medicentrum asi nie, či?

jaroslavo
4. feb 2023

@blaznivababa ano tam

jaroslavo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blaznivababa
4. feb 2023

@jaroslavo no mna zmiatla ta cena čo máte platiť, že prečo tak veľa? Nám hovorili že to ide cez poisťovňu , len 150€ sa platí za anestézie -alebo anestéziológa.

jaroslavo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrykocik
4. feb 2023

@blaznivababa meno už nepamätám, ale nebola to tá čo nás vyšetrovala na ambulancii. Zlepšenie určite,jej prepichovali aj bubienky lebo už horšie počula, nechrápe, žiadne zadné soplíky. Ja neľutujem, moje obe deti majú nosné von a určite im to pomohlo.

modrykocik
4. feb 2023

@jaroslavo ja som si od pediatričky vypýtala výmeny lístok a priamo sa objednala v medicentre na vyšetrenie. Ja už som vedela že bude treba aby išli mandle von podľa príznakov tak som s tým bola zmierená, malú pozreli a dohodli sme si hneď dátum operácie. Nič viac sme neriešili. No neviem prečo to máte takto, sa nečudujem že sa vám to nezdá veď to je sakra rozdiel v cene 🤔

jaroslavo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrykocik
4. feb 2023

@jaroslavo držím vám palce,nech je malý rýchlo fit. Napíšte potom ako bolo

jaroslavo
4. feb 2023

@modrykocik
Ďakujeme

jaroslavo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
modrykocik
4. feb 2023

@jaroslavo 11teho mala zákrok a 23.1 sme mali kontrolu,tam už povedali že môže ísť do škôlky. Takže zhruba po dvoch týždňoch.
Ja som ju nechala doma do konca januára,keďže jej ešte trošku bolo cítiť z pusinky zápach (to je normálne pri výbere mandlí).