K-dent - stomatologická ambulancia Modra

1. júl 2021

Je toto zariadenie čisto súkromné alebo majú zmluvu aj z poisťovňami . Má niekto prosim skúsenosť?

luc1a
1. júl 2021

Nemaju zmluvy s poisťovňami ;)

vevet
1. júl 2021

A sú súkromníci. Písala som im asi pred mesiacom aj niečo a presne na toto som sa ich tiež pýtala.

autor
1. júl 2021

@luc1a
@vevet
Takze asi nepochodim o žiadosť v poisťovni VsZP .? Ta mi dáva možnosť Myslym že 4x30€ ročne na preplatenie ošetrenia alebo dentálnej hygieny .
Takze vzťahuje sa takéto preplatenie iba ak by mali zmluvu z touto poisťovňou?

luc1a
2. júl 2021

Ano musia mat zmluvu s poistovnou len vtedy sa daju uplatnit tie zubne benefity z poisťovne. Ja aj deti mame doveru a neda sa nam uplatnit nic z poistovne, vsetko si tam platime. Ale som velmi spokojna. K detom maju uzasny pristup.

autor
2. júl 2021

@luc1a Dakujem za info

veronka78
5. júl 2021

Čisto súkromné ake ked porovnam ceny tak nie je veľký rozdiel.teda ak porovnam napr Terak.v Modre fantastický prístup.za mna super

autor
5. júl 2021

@veronka78 aký Terak?

vevet
5. júl 2021

Asi myslela Tareka v Pk vedľa gymnázia. Viacerí aj mne vraveli, že má zmluvu s poisťovňami ale je aj tak drahý, že sa skoro s cenami vyrovná s niektorými súkromnými 🤷🏻‍♀️

autor
5. júl 2021

@vevet aha dik

veronka78
6. júl 2021

Prepac preklep áno Tarek 🙈

sue555
22. júl 2021

@luc1a
ja mam tiez doveru a chodim do k-dentu. Dovera ma moznost preplatenie vykonu u nezmluvneho stomatologa. Je to ziadost, ktora sa da vyplnit cez epobocku a prilozit fotku blocku: https://www.dovera.sk/poistenec/benefity/pre-vs...
Ja som to skusila, zatial sa nevyjadrili. Ale minule mi preplatili nieco za preventivku.

autor
22. júl 2021

@sue555 no ja na VsZP nemôžem nájsť takú možnosť preplatenia u nezazmluvneneho zubára🤷🏽

luc1a
22. júl 2021

@sue555 to som nevedela, super dakujem, pozriem to ;)

levandula80
27. apr 2022

@sue555 dobry....zvazujem prestup od mojej zubarky co ide do dochodku do k- dentu a tiez mame doveru..viem o tom benefite co dovera ponuka a chcem sa spytat ci vam to teda nakoniec preplatili

sue555
27. apr 2022

@levandula80 Dobry den. Dovera preplaca cast nakladov a ma podmienku, ze musite mat aj preventivnu prehliadku u vseobecneho lekara. Tu nemam, takze som ani neziadala. Deti chodia do k-dent a maju aj u pediatra prehliadky absolvovane, za nich som ziadala a cosik aj preplatili. K-dent Vam vytlaci aj rovno spravu pre poistovnu - popis toho co robili. Uz vedia, co maju robit. Pekny den zelam. Zuzana

11iva11
28. apr 2022

@sue555 Ak myslíš preplatenie zubných ošetrení (zubný benefit), tak musíš mať absolvovanú preventívku u zmluvného zubára, nie u všeobecného lekára.

sue555
28. apr 2022

@11iva11 https://www.dovera.sk/aktuality/4754-o-prispevo...

bod 2 v podmienkach:
https://www.dovera.sk/poistenec/benefity/pre-vs...

ale to je na zmluvneho zubara.
Mate vyskusane, ze preplatia nezmluvneho zubara, ked nemate preventivku u vseobecneho?

11iva11
29. apr 2022

@sue555 Máš pravdu - je to nejaká novinka, že treba mať absolvovanú aj preventívku u všeobecného...od tohto roku to zdá sa že platí. (Vďaka za informáciu ináč 🙂 lebo budem musieť tento rok nabehnúť k všeobecnému.)
Ja som si za minulý rok uplatnila ten bonus v plnej výške, čiže 5x30€, mala som absolvovanú preventívku u môjho zubára (má zmluvu s Dôverou) a všetko bez problémov preplatili.
Ako to funguje u nezmluvného zubára netuším...

levandula80
30. apr 2022

@11iva11 takze to znamena ze na vyplatenie bonusu co ste dostali 5x30 eur musim mat 2 preventivne prehliadky? Aj u vseobecneho tzv.obvodnej a aj u zubara? (Myslela som ze len u zubara)

11iva11
1. máj 2022

@levandula80 Vyzerá, že áno. Tiež som to nevedela, ale je to novinka - asi od jan. 2022. U obvodného je preventívka raz za 2 roky. Mne tie 2 roky uplynuli tento rok v januári, ale zubný benefit za minulý rok mi vyplatili ešte v decembri - žiadosti som podala v novembri. Čiže ak si budem chcieť aj tento rok uplatniť ten benefit, musím zavítať v najbližšej dobe ku obvodnému.

sue555
1. máj 2022

@levandula80 bonus 5x30 plati len u zmluvneho zubara. K-dent je nezmluvny, pre tych su ine pravidla. Cize nie 5x30, ale 80percent z ceny co by sa platilo u zmluvneho.