Zvýšenie výživného na dieťa

kaciatko1909
2. feb 2012

ahojte chcem sa opytat ci aj niekto zvas ma stymto skusenosti,som5rokov rozvedena,mam dceru 8 r.na ktoru uz5 rokov berem az40 eur🙂no exmanzel vtedy robil,dnes uz nie ked isla do skolky podavala som o zvysenie no bez uspechu lebo som pracovala ale teraz mam druhe dieta s priatelom takze sa mi rod,podmienky zmenili aj jemu ozenil sa ma druhe dieta vie ze som podala o zvysenie a preto kradol v praci a na truc sa nechal vyhodit viete obe moje deti sa staram sama ale o prvorodenu som sa starala sama od narodenia ,ma silnu astmu,a ine choroby na ktore mesacne davam cca60 eur za lieky aj moje druhe dieta ma rovnaky problem som na MD A BYVAM U RODICOV KT.SU NA DOCHODKU,NEBYT ICH SOM NA ULUCI.NECHAPEM TIETO SUDY PRI POSLEDNOM POJEDNAVANI MAL PRAVNICKU A NEPOMOHLA M ANI KURATORKA KT.STALA PRI MNE,EX,MALEJ NIC NEKUPUJE NEPRISPIEVA MI NA SKOLU KRUZKY A O TYCH LIEKOCH NEHPVPRIAC,CHCEM SA SPYTAT AKO TO JE KED SA UROBIL NEZAMESTNANY MA NOU RODINU A PRISPIEVA MI KAZDY DRUHY MESIAC TU ALMUZNU..NECHCEM BYT ZAS NUTENA AKO PRI DCERE IST OD ROKA DO PRACE KED SU STALE MOJE DETI CHORE ☹(((SOM ZUFALA A NEVIEM AKO TAKTKO DLHO BUDEM FUNGOVAT PORADTE MI DAKUJEM

sisaha
2. feb 2012

@kaciatko1909 presne to uved, ze jeho pracovny pomer bol rozviazany z dovodu, ze kradol a nechal sa vyhodit, aby mu vyzivne nebolo zvysene. Urob si tabulku kolko ta mesacne dieta stoji, vratane liekov, mimoriadnych vydavkov a s tym treba ist na sud a ziadat realne vyzivne..

sisaha
2. feb 2012

@kaciatko1909 https://www.modrykonik.sk/forum/rozvod-a-sudy/mate-zoznam-vydavkov-dietata-k-ziadosti-o-vyzivne/ urob si podla tohto excelovsku tabulku - vydavky prisposob na svoje skutocne a uvidis, aka suma ti vyjde. Tu by si mala rozdelit na polovicu a polovicu pozadovat od ex.

kaciatko1909
autor
2. feb 2012

snad mi to pomoze tie liecenia nemocnice lieky to nieco stoji a aj ked som odkladala blocky z lekarni ked mala isla do skoly a ziadala som o zvysenie sudkyna to ani nepozrela☹to je to ze od dietata som bola nutena pracovat☹ale lekarka mi snad napise kolko cca dam mesacne na lieky nie?

kaciatko1909
autor
2. feb 2012

@sisaha dakujem zo srdca

sisaha
2. feb 2012

@kaciatko1909 lekarka ti napise, jasne. A nemas za co

kaciatko1909
autor
2. feb 2012

dakujem si zlata

kaciatko1909
autor
2. feb 2012

no len neviem ked teraz sa ozenil a jeho manzelka je na md ci nebudu to brat ze ma 2vyzivovacie povinnosti a este aj ju a stve ma najviac ze si kupil nove auto,traktor,,,a mne nedal 10 uer na lieky ked som nemala☹viem ze roobi na brigadu ale to mu asi nedokazem☹((

sisaha
2. feb 2012

@kaciatko1909 ale ved to vsetko mozes uviest - ze ma nove auto, traktor...ak vies, kde na brigadach robi, tak to tam takisto uved - sud si moze vyziadat od dotycnej firmy info..

kaciatko1909
autor
2. feb 2012

to neviem-........☹ale ja urobim tentokrat aj nemozne moja dcera uz trpela dost

littlebaby
2. feb 2012

@kaciatko1909 pokial ti neplati pravidelne to znamena ze nesmie vynechat ani jeden mesiac mas pravo ho dat na exekuciu a uvidis ako rychlo zaplati ked mu vsetko zablokuju 🙂 a odoberu vodicsky preukaz a zaroven podaj navrh na zvysenie vyzivneho

kaciatko1909
autor
2. feb 2012

ja som to skusala ale povedali mi ze:viete potrebujete aby vam nezaplatil3mesiace po sebe inak to nema vyznam podavat isla som ztade ako uplne sdesena a on to tak robi plati ako chce nie vsak 3mesiace je mazany ale ja to tak nemienim nechat tanto stat ale vobec nepomaha☹on mal na pravnicku na malu nema ja som na pravnika nemala a ja nemam slov na sudy ked ani kolizna opatrovatelka aj ked sa snazila mii nepomohla☹