ZŤP syn, ďalšie tehotenstvo a neobmedzené vychádzky počas PN

patricia2120
12. feb 2021

Ahojte maminky.vedeli by ste mi prosim poradit? Od decembra bojujem s covidom a som na PN. Pracujem v masiarstve vo vacsej predajni a kvoli nasledkom po covide som oznamila veducej,ze po ukonceni PN budem musiet dat zial vypoved. Lenze pravdepodobne som tehotna a v PN budem pokracovat. Nakolko nie je mozne aby som pracovala v masiarstve a vypoved sa mi neoplati teraz davat. Daju sa nejak vyriesit na PN neobmedzene vychadzky? Nie kvoli nakupom,vyletom a pod. Ale kvoli tomu ze mam TZP syna,s ktorym chodim na terapie a aj do skoly na preskusanie (samozrejme teraz nie kvoli opatreniam). Nemozem jeho odsunut na vedlajsiu kolaj a priatel chodi do prace. Ja som s nim na OP a csetky tieto terapie som vzdy riesila ja. Riesila niektora z vas takuto situaciu?dakuje.

mogaa
12. feb 2021

@patricia2120 nie, vybaviť sa nedajú....na PN musí byť diagnoza a neobmedzené vychádzky sú prísne kontrolované, čiže k nim musí byť diagnoza a sú to väčšinou onkodiagnozy alebo psychiatrické diagnozy.....pri tehotenstve sa v 99% neobmedzené vychádzky nedávajú.......To že máš ZŤP syna s PN nijako nesúvisí , na PN si kvôli sebe a svoejj diagnoze.....

mogaa
12. feb 2021

@patricia2120 prípadne si porieš pandemickú OČR na syna, tam kontroly vychádzok zo SP nie sú

babovka2321
12. feb 2021

@patricia2120 a uz mas aspon poriadne ciarky na teste? Ak sa nemylim, ty riesis vo viacerych diskusiach velmi slabe ciarky uz dlhsiu dobu, alebo si mylim nick? Inak ano, je mozne mat neobmedzene vychadzky, ja som ich mala, ale to zalezi od doktora, aj to, ci ta na PN vypise aj ked nebudes mat uplne serioznu diagnozu.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mina17
12. feb 2021

ja som mala rizikové tehu a mala som neobmedzené vychádzky

mogaa
12. feb 2021

@mina17 záleží vždy od diagnozy akú na PN lekár napíše....inú je ak má žena rizikové tehu lebo krváca a iné ak tehotenstvu predchádzalo niekoľko potratov....lekár je ten čo musí vedieť obhájiť prečo v danom prípade dal neobmedzené vychádzky....

patricia2120
autor
12. feb 2021

@babovka2321 ano mam.on mi sam pivedal ze vypoved davat nemam a ze ma da na PN

mina17
12. feb 2021

@patricia2120 ak vas dá gynekológ a vie že vaš syn je zťp a je ľudský určité vám rád pomôže

zooeynka
12. feb 2021

@patricia2120 normalne to vysvetlit doktorovi a urcite pochopi, ze neobmedzene vychadzky potrebujes.

babovka2321
12. feb 2021

@patricia2120 no nepochvalila si sa v tych forach poriadnym testom, tak sa pýtam 🙂 ak mas ochotneho lekara, tak problem nebude

patricia2120
autor
12. feb 2021

@babovka2321 musim tam napisat. Bohuzial riesime pohreb mojej babky tak mame take smutne dni 😔

patricia2120
autor
12. feb 2021

@mogaa tak ale praca v masiarstve urcite nie je vhodna pre tehotnu a kam inde by ma prelozili? Takze jedine byt PN

zuzap33
12. feb 2021

@mogaa už ani onko nemajú neobmedzené vychadzky...

mogaa
13. feb 2021

@patricia2120 zamestnávateľ má vytvoriť podmienky pre tehotnú, toľko Zákonník práce, takže kludne ťa môže nechať doma s náhradou mzdy, alebo ti určiť ľahšiu prácu nar.budeš len blokovať alebo krájať salámy a podobne, či ťa strčiť niekde do kancelárie majiteľa firmy a budeš chodiť na poštu, do banky.....treba to písomne oznámiť zamestnávateľovi apožiadať ho o vhodnú prácu pre tehotnú - teda aby si nezdvíhala ťažké veci......kludne ťa môže dať upratovať, umývať prevádzku alebo čokolvek kde nedvíhaš ťažké veci.....