ZŤP - oslobodenie od platenia diaľničnej známky

luciak36
25. jún 2024

Nemá niekto skúsenosť či môžu byť oslobodené dve autá na jeden ZŤP?
Mne povedali že len jedno na info linke ale známa tvrdí že oni majú dve autá na jeden ZŤP preukaz a všetko je v poriadku.

doriiis
25. jún 2024

Iba jedno

isis234
25. jún 2024

Jeden preukaz, jedno auto, jedna diaľničná známka

gabriela2023
26. jún 2024

@isis234 dobre rano , prosim vas to ked mam ztp s preukaz nemusim platit dialnicnu znamku na jedno auto? Aj ked nie som majitel auta?

letfenixa
26. jún 2024

@gabriela2023 máš aj parkovaci preukaz?

mamina7070
26. jún 2024

musis mat parkovaci preukaz, len ztp ani ztps preukaz nestaci a len na jedno auto

maranco
26. jún 2024

@gabriela2023 Oslobodenie od platenia diaľničnej známky
Ste držiteľom parkovacieho preukazu ŤZP? Požiadajte o oslobodenie od platenia úhrady za diaľničnú známku. Postup pri podaní žiadosti nájdete priamo na stránke www.eznamka.sk v časti žiadosti, podnety a reklamácie.

isis234
26. jún 2024

@gabriela2023 ako píše @maranco
Držitelia parkovacieho preukazu pre fyzickú osobu so zdravotným postihnutím (ZŤP) nemusia platiť za diaľničnú známku. Aby boli oslobodení od úhrady známky, musia podať žiadosť, informuje web eznámka.sk. Dané osoby majú nárok na oslobodenie od úhrady diaľničnej známky.

https://news.refresher.sk/160685-Mnozstvo-Slova...

https://eznamka.sk/sk/dialnicne-znamky/rady-a-p...

doriiis
26. jún 2024

@gabriela2023 ....a nemusíš byť majiteľ auta.

isis234
26. jún 2024

@gabriela2023 v tom webe, čo som poslala link.. musíš uviesť evid. číslo auta. Ak nie si majiteľom auta, diaľničnú známku ti nevydajú.

doriiis
26. jún 2024

@isis234 ....ale vydajú.Auto,ktore je u nás oslobodené od diaľničnej nevlastní moja svokra,ktorá je ZTP.Dokonca to za ňu dokázal vybaviť jej syn.Nerad,ak nevies

zuzuliennka1
26. jún 2024

@isis234 parkovaci preukaz sa napr. riesi aj na malolete ztp deti 🙂 a tie urcite nie su majitelmi auta.
na oslobodenie od platenia znamky a na parkovanie na vyhradenych miestach - musi byt pre takuto osobu vydany modry parkovaci preukaz (na zaklade statusu ztp) a tento modry preukaz je potom aj prenosny, podla toho kde sa osoba vezie

doriiis
26. jún 2024

@zuzuliennka1 ....áno,ale diaľničná známka nie je prenosná.Necestuje spolu s preukazom.Je konkrétne určená jednému autu,preto sa uvádza vin číslo.Ak chces presunúť známku z jedného auta na druhé tak zvlášť žiadosť je tuším na to .
Ale určite nemusí byť žiadateľ majiteľ auta.To je trošku aj logicke.

zuzuliennka1
26. jún 2024

@doriiis to je jasne, dialnicna sa nalepi na jedno auto a tam plati, resp. naopak - oslobodi sa jedno auto.
Ale dialnicna znamka nie je nevyhnutna, kdezto parkovaci preukaz je dobre mat. Bez ohladu na dialnicnu. Niekto dajmetomu vobec nevyuziva dialnicu, jazdi po cestach II, a ma modry preukaz za oknom. Tak tento preukaz je potom prenosny. Ja to teda pisem vzhladom na dieta.

isis234
26. jún 2024

@zuzuliennka1 ale tu sa píše o dialničnej známke a to je trochu iné ako parkovací preukaz
@doriiis mne povedali, že musím mať svoje svoje. Takže dobre vedieť. Aj pracovníčky na úrade zavádzajú

zuzuliennka1
26. jún 2024

@isis234 ale bez parkovacieho preukazu ju nevybavi 🙂 ten ztp preukaz sam o sebe ti je “nanic”, pokial chces riesit ohladom auta ci uz parkovacie vyhradene miesto, oslobodenie od znamky,… vsetko je naviazane na parkovaci modry preukaz

zuzuliennka1
26. jún 2024

@isis234 pises tu nezmysly. Najskor sa vybavi ztp preukaz - bud ztp alebo ztp s.
A az s tymto preukazom sa daju dalej vybavovat tzv. kompenzacie. Okrem inych, napr. parkovaci modry preukaz. A s nim za oknom, potom parkuje na vyhradenych miestach, moze na nevyhnutny cas zastavit na zakaze, vojst do zakazu atd. A tiez s tymto preukazom vie riesit oslobodenie od platenia dialnicnej.
Su aj ine kompenzacie - prispevok na benzin, na satstvo, na plienky, na opotrebenie nabytku, na kupu auta atd atd.
Ale co sa tyka vyhradeneho statia a dialnicnej - tak len s modrym parkovacim, na zaklade statusu ztp.

isis234
26. jún 2024

@zuzuliennka1 láskavo tu nepíš o mne bludy. Autorke som preposlala link, ako si môže vybaviť parkovací preukaz.
Ona preukaz ZŤP má. Parkovací preukaz si vybaví. Veď je to všetko v tom linku-www...
Láskavo píš komenty k autorke, nie mne. Ja som a tu nič nepýtala. Pekný deň maj a pokoj v duši.

kaktusik007
26. jún 2024

@luciak36 takto -- k jednemu ztp parkovaciemu preukazu jedno oslobodenie od dialnicnej na jedno auto, ALE -- pri kupe noveho auta ked som riesila prevod ECV v systeme u dialniciarov, tak som zistila ze je mozne aby ZTP clovek mal oslobodenie na viacerych autach - cize aj dvoch sucasne, AVSAK vtedy tam bola podmienka (a ak je to mozne aj teraz, tak ta podmienka tam isto je nadalej) ze tie auta nesmu byt na dialnici sucasne a logicky rovnako nemoze jedno jazdit v nitre a druhe v kezmarku. V konecnom dosledku je to obmedzujuce, takze autorka vyber si auto ktorym chodite castejsie / je novsie a oslobod to. Na druhe si bud dialnicnu zaplat (bavime sa iba o 60tich eurach predsa ) alebo druhym autom po dialnici nejazdi.

luciak36
autor
26. jún 2024
doriiis
26. jún 2024

@kaktusik007 ....tak o tých dvoch autách som nevedela zase ja.Dakujem pekne za info.Skusim to pozistovat

doriiis
26. jún 2024

@isis234 ....nie,nemusíš.Moja svokra je ztp.Na jej parkovací preukaz je oslobodené mužovo auto.Moja svokra nie je majiteľom žiadneho auta.

zuzuliennka1
26. jún 2024

@isis234 ale pises ze musi byt majitel auta.. nemusi. vsetko zavisi len od ztp a parkovacieho. ziadny majitel sa neriesi. pekny den 🙂

luciak36
autor
26. jún 2024

@doriiis keď niečo zistíte napíšte.