Zrušenie trvalého pobytu

28. feb 2023

Ahojte.

Ak chcem niekomu zrušiť trvalý pobyt v dome, ktorý vlastním, (odkúpila on, ale trvalý pobyt mama povolila priateľovi predtým ako bol môj) stačí mi ísť na mestský/obecný úrad a požiadať o túto zmenu? Čo ak dotyčný nemá inú adresu? Nechajú mu len adresu obce?

Môžem po takomto úkone prípadne zavolať políciu a požiadať o vykazanie danej osoby z domu, ak nebude chcieť odísť?

Nakoľko tento človek začína byť dosť agresívny, nechcem ho vo svojej prítomnosti ale smeje sa, že pokiaľ tu bude mať trvalý pobyt polícia neurobí nič.

zojazoja
28. feb 2023

Môžeš. Ak si jediný vlastník nehnutelnosti tak ideš na úrad, dolozis všetky doklady co treba a zrusis mu ho. Len mu oznam,že si mu zrušila trvalý pobyt. Budeš mať doklad o tom. Ak v tom dome nemá dotyčný ani žiadnu nájomnú zmluvu tak môže ho polícia vykázať.

autor
28. feb 2023

Ďakujem krásne. Tak to teda pôjdem hneď zajtra zriesit. Ešte raz ďakujem.

zuzap33
28. feb 2023

Adresa mu ostane, napr. Mesto XY

petedea
28. feb 2023

Vykazat z domu ho mozes dokonca aj vtedy, ked trvaly pobyt este trva.
Trvaly pobyt ma len evidencny charakter a majitela nehnutelnosti vobec k nicomu nezavazuje.
To nie je najomna zmluva, alebo nieco podobne.
Zrusit ho mozes kedykolvek, bez suhlasu a dokonca, aj bez jeho vedomia.

cacianka
5. mar 2023

Podarilo sa ?

autor
5. mar 2023

@cacianka ešte nie. Hádam sa s našou pani starostkou, lebo ona sa tvári, že sa to "nedá". Že sa on musí niekde nahlasit. Ale ona nie je práve dobrá starostka, lebo jej sa nechce nikdy nič riešiť.

zuzap33
5. mar 2023

Ved sa nahlasi. Obec XY. Ale starostovia taketo veci nemaju radi, lebo je to socialny pripad, ktori musia riesit oni ako obec... 😏

autor
5. mar 2023

@zuzap33 takýto som aj mala dojem. Akurát ju k tomu neviem dokopat. Ešte rozmýšľam, či sa dá jej level skippnut ale asi nie.

Je nejaka lehota, dokedy to musí urobiť, keď som požiadala písomne?

stanulienkat
5. mar 2023

Mozes ho vykazat hned. Nemusis cakat na odhlasenie pobytu. A vymenit zamky.