Zrušenie Orange - poplatok

simusatko
10. sep 2021

Dobrý deň prosim vás neviete aky je poplatok ak chcem odstúpiť od zmluvy orange tv? Ak porusim zluvu ze tam nie som 2roky ale chcem odstúpiť skôr strerol sa niekto s tymto? Alebo da sa to nejako pozastaviť popripade presunúť? Kvoli sťahovaniu.. Ďakujem za každú odpoveď a pomoc 😊 pekný zvyšok dňa

sisa_s
10. sep 2021

Nam povedali, ze da sa presunut, ak je ich optika v inej nehnutelnosti natahana alebo 100e zaplatit za zrusenie

janka2501
10. sep 2021

treba zistit, ci na novej adrese je orange, ak nie da sa riesit aj odstupenie zmluvy, ale nik iny ti viac nepovie, len orange

domka1205
10. sep 2021

@simusatko pracovala som v orange,momentalne som na MD, ak optika na novej adrese nebude, jedine zrušiť. pokuta tam bude, výška podľa toho koľko ešte zostáva do konca viazanosti. Často to zákazníci riešili prepisom služby na nového majieľa,ktorý tam bude bývať. Viazanosť sa mu nepredĺži a prípadne po skončení zmluvy ju môže zrušiť bezplatne.

janussss
10. sep 2021

Ja som to riesila 2 roky dozadu, prelozit internet sa nedal, za zrusenie/porusenie zmluvy 99€. Neoplatilo sa mi pripajat sa k nim naspäť, ešte aj mi mali vratit 15€ za zálohu a nakoniec mi nedali nic (dalsie skryté poplatky) Uz by som si u nich internet spat nedala...

tosomja
12. sep 2021

Ja síce nie v Orange, ale Tcom. Do konca viazanosti je ani nie polroka, sťahovali sme sa. Chceli sme preniesť na novú adresu, ale nie je tu optika, tak by museli ťahať káble, čo trvá mesiac. Súhlasili sme. Po mesiaci som tam bola, že kde je problém, že my už bývame a nikto nič nerieši. Nakoniec povedali, že sa to nedá takto , musíme zmluvu zrušiť a urobiť novú s novou viazanosťou. Nechcela som. Tak povedali, že pokuta 150€ za internet a tv dotácia, plus splátky do konca viazanosti. 🤷
Písala som reklamáciu, na toho pána, čo nám dal dodatok k zmluve bez novej viazanosti bez pokuty, že všetko sa dá a my sme mesiac zaplatili faktúru a nemali sme ani telku ani internet.
Na callcentre bola milá pani, ktorá nám napísala sťažnosť a žiadosť o zrušenie zmluvy nakoľko boli porušené podmienky. Neplatili sme nič. Ešte nám aj vrátili za mesiac celú sumu.
A teraz mi volali v piatok, že už do konca mesiaca bude optika 😂
Takže či Orange, alebo Tcom...volaj si operátora, nie na predajni, pretože oni nemajú žiadne kompetencie riešiť takéto veci.