Zneužitie osobných údajov z občianskeho

21. mar 2021

Ahojte chcela by dom poradiť .. jedna pani na facebooku pridala inzerat o brigadu mne sa to zapačilo tak som jej napísala dohodli sme sa pytala odomna odfotený občiansky a preukaz poistenca tak som jej poslala ale od vcera mi vobec neodpisuje a profil bol vytvorený pred tyzdnom obavam sa že je to nejaký fake, veľmi sa bojim ze mi zneuzije moje osobné udaje ,čo by ste mi poradili?

sissy27
21. mar 2021

Vybaviť nové doklady, modliť sa a zobrať si ponaučenie.
Naozaj žasnem, koľko ľudí na toto naletí.

janai1
21. mar 2021

Je toho milión na Fb že takéto ponuky sú odrb... Už len logicka úvaha a dôjde ti...
Väčšinou si takto na cudzie doklady zakladajú stávkové profily 🤷‍♀️ pôžičku už na občiansky nedajú nikde
Ale aj tak pekne na políciu vybaviť novy občiansky a poučiť sa ze cez Fb sa nikomu neposielaju

autor
21. mar 2021

@sissy27
@janai1 ďakujem urcite si nový občiansky vybavím hneď zajtra aj keď sa bojim že to bude už neskoro..

mondolina
21. mar 2021

na tvojom mieste by som skočila ešte na príslušné oopz nahlásiť stratu Op, nech sa dátum straty zhoduje s dátumom kedy si oni poslala op.

kitycat
21. mar 2021

Ty si ta co pisala, ze to poslala cez FB nejakej pani z Addeco a pozom si tam volala, ze tam taka pani nepracuje?

Dala si cez ten OP aspon napis kopia?

autor
21. mar 2021

@kitycat nie to nie som ja no práveže som nedala veľmi sa bojim

tenerifka
21. mar 2021

urcite by som isla na policiu a podala oznamenie, na druhej strane, ako konkretne sa da zneuzit fotokopia OP a karticky poistenca? Ved hocijaku pozicku (aj u nebankovky) daju az po kompletnom overeni si klienta, nie na zaklade nejakej konverzacie a zaslani kopii cez internet. Aj nebankovka da pozicku len tomu, komu ma v pripade neplatenia co zobrat (auto, byt, pozemok....). No ak nahlasis zneuzitie/stratu, budes kryta, ak by nieco

1sally12
21. mar 2021

Nepísala si to už raz sem pred pár dňami?

autor
21. mar 2021
julinku
2. dec 2021

Môžem sa spýtať ako to dopadlo?

macko876
7. feb 2022

Ahoj narazíla som na tvoj prispevok az tetaz ja som tiez tak dals fotku OP a karty poistenca ako sa vola ta baba co ti ponukla brigadu?

julinku
8. feb 2022

@macko876 Alena Adamkova

macko876
8. feb 2022

@julinku dakujem aj ti zneuzila nejako tie udaje? Tato baba co som ja poslala udaje sa vola inak ponukala mi pracu na doma balenie repsektive ja som jej napisala. Ale včera mi aj normalne odpisala ani mi neda blok na fb a sused policajt povedal ze mam pockat a uvidim co bude dalej. Velmi sa tiez bojím uz som sama na seba nasrata, ze som je poslala OP a kartu poistenca fotokopiu.

janai1
8. feb 2022

@macko876 práca na doma - balenie kadejakých somarín je podvod ako vyšitý, už X sa to riešilo, tuším aj na stránke polície... Pravdepodobne si na teba založila nejaký stávkový profil alebo čo teraz letí medzi podvodníkmi

petrastrbanikova
8. feb 2022

@macko876 ahoj ideš si teda vybavovať nový OP?

julinku
9. feb 2022

@macko876 no obvolala som všetky stávkové co som nasla na nete, tak na jednej sa zaregistovala na moje meno..občiansky som si druhý dala robiť takže neviem zistiť ci aj nejakú pôžičku alebo čo na mňa nezobrala, lebo keď zadám staré číslo OP už ma to blokne..skôr ma to nenapadlo 🤦‍♀️ lebo som spanikarila a hneď nový dala robiť..ale moja chyba to je, posielať občiansky hocikomu, bože..neviem ci som mala zatemnenu myseľ vtedy alebo čo 🙈 už len dúfať ze neurobila nejakú väčšiu blbosť ako tie stávkové..mňa namotala na roznos letákov

macko876
11. feb 2022

@julinku prosim ta a kde sa da zistit ci nezobrals nieco na moj OP. Ja si nechcen robit hned novy OP vraj pozicka sa neda zobrat lebo tam sa iu musi overit OP original ukázať.a neviem naisto ci zneuzila aj na nieco ine OP lebo stale so mnou komunikuje aj napriek, ze uz ma tie udaje

julinku
11. feb 2022

@macko876 Toto mi poslala jedna baba keď som to tu riešila:
Posielam link na bankový a nebankový register. Môžeš si požiadať o výpis osobných údajov. Inak robím vo finančníctve takmer 20 rokov, ešte som sa nestretla s tým, že by si niekto zobral úver na kradnutý doklad. S inými podvodmi áno (kedy napr. muž podpísal zmluvy za manželku, lebo na pobočke pracovala jeho kamoška), ale s týmto nie. Dnes už to technicky ani nie je možné.
http://www.sbcb.sk/na-stiahnutie/
http://www.nbcb.sk/na-stiahnutie/

macko876
11. feb 2022

@julinku dakujem no ja pojdem utorok na policiu lebo skor sa mi neda a nahlasim mozne zneuzitie udajov a vybavim novy obciansky. Len neviem ci mozem priamo na okresny urad ist alebo rovno na policiu. A kolko sa plsti poplstok za novy obciansky musim zistiť. Ty si vybavila aj novu kartu poistenca?

julinku
12. feb 2022

@macko876 Kartu nie iba občiansky, 17€ som platila

macko876
12. feb 2022

@julinku aj si bola nahlásit na policii, ze ti boli zneuzite udaje? Lebo je nemam uplne dokazy tu to. V podstate len moje domniemky akurat ten stavkovy profil zalozila na moje meno ale to som uz vyriesila. Ale staci len ked pojdem na oddelenie dokladov a nahlasim tam zneuzitie a nech mi ho za blokujú. Alebo mi ho automaticky zablokuju ked si vybavim novy?

petrastrbanikova
12. feb 2022

@macko876 presne pokial nemáš zneužité údaje o ktorých vieš tak na polícii nič nevyriešiš pokial sa “skutok nestal”ja som to riešila minuly týždeň 😒

macko876
13. feb 2022

@petrastrbanikova a co si spravila. Vybavila si si len nove doklady? Tak staci ked si vybavim nove doklady nemusim to nahlasit? Ja som len mail zatedy napísala na okresne riaditelstvo policie v nasom meste ale bol vikend tak uviidm co odpisu aj na ministerstvo vnutra som pisala na ich stránku co da zaoberajú tym tak pondelok hadam odpisu. A utorok pojdem na okresny urad vybavit nove doklady.. Aj ked rodne cislo stale aj na novom OP budem mat to iste..

petrastrbanikova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrastrbanikova
13. feb 2022

@macko876 áno nový občiansky, u policajtov som len trvala natom nech si to poznačia keby náhodou sa niečo stane nakolko nikdy neviem kto má kde akého známeho pri zneužití dokladu…

julinku
13. feb 2022

@macko876 nenahlasila som, iba rovno nový, som povedala ze som stratila a ze sa bojím ze ho mohol niekto zneužiť (veľmi sa mi nechcelo priznávat ze som dobrovoľne poslala kópiu občianskeho) a ona mi len toľko ze to sa automaticky blokne ale ze co sa s nim dialo do toho dňa ze to už bude môj pruser ak ho niekto zneužil..tak sa len modlím aby to len ta stávková bola

macko876
13. feb 2022

@julinku no ja som poslala 6.2 len nemal mi kto maleho postrazit tak idem az utorok vybavit novy OP. Ja sa tiez bojim ci ho nezneuzila aj na nieco ine. Ale ona so mnou stale komunikuje ako aj miodpisala zato mi je to divne. Takto keby si od niekoho vypytam doklady prefotene uz sa ani neozvem a nie ze stale pisem

julinku
14. feb 2022

@macko876 aj mne ešte písala potom lebo som ju surila že čo je s tým a ona ma ešte zdrbala ze nemá len mňa že musím vydržať, a ze odkiaľ to vlastne som lebo ma toho veľa, tak potom som jej už s nervami odpísala, ze to rieši polícia a ze prečo, že ona tu prácu pre mňa má..odvtedy je ticho

eva102
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikol26697
25. máj 2022

Ahojte môžem vedieť ako ste dopadli nezobrali na vás žiadnu pôžičku ani nič ? Lebo mne sa stalo teraz podobné ohľadom letákov