Zneužitie dokladov

nikol26697
25. máj 2022

Baletka som jednému na brigádu roznos letákov vôbec by ma nenapadlo že to je oj*b. Poslala som svoje doklady (vraj kvôli zmluve) odpísali mi že keď som na MD tak to nemôžem mať na seba. Potom som sa pýtala či to môžem dať na priateľa a poslala som doklady hneď sa ma pýtala že či je na tpp ja že hej a oni že ani na neho to nemôže byť lebo by sa mu to zdanovalo tak som vyskúšala že jedine môžem na mamu ale tá je na pnke povedali že na tú môžem tak som poslala doklady a povedali že buď v stredu alebo vo štvrtok pridu letáky na jej adresu. Dnes je streda letáky neprišli ešte a na messengeri už nie sú dostupný. Ako mám postupovať ďalej okrem toho že pôjdem na políciu ?
Videla som že už to tu niektoré riešili tak by som poprosila aby sa mi ozvali ako im to dopadlo. Ďakujem

hipuska
25. máj 2022

@nikol26697 tri občianske 🙈 aké ešte iné doklady si poslala? Už si dávno mala byť na polícii

michaelam2
25. máj 2022

@nikol26697 fuuha naozaj ste neznamym ludom poslali osobne udaje vas a dvoch dalsich ludi?? No vsetci traja co najskor na policiu..ake doklady ste im davali?

pribinak
25. máj 2022

Volaj si 158 a poraď sa čo ďalej.

nikol26697
autor
25. máj 2022

@michaelam2 kartičku poistenca 😥

nikol26697
autor
25. máj 2022

@michaelam2 ešte aj zdravotnú kartičku

matullienka
25. máj 2022

Joj čím skôr na políciu a riešiť to, a ešte jedna vec začať čím skôr používať rozum. To ti nebolo divné, že ani tebe ani mužovi by nemohli urobiť pracovnú zmluvu ale mame ktorá je on môžu? Len tak pre zaujímavosť na vás dvoch pracovná zmluva byť mohla ale tvoju mamu by si pripravila o nemocenské keby jej začali vyplácať mzdu

nikol26697
autor
25. máj 2022

@matullienka v Tom zápale že konečne mám brigádu a môžem si privyrobiť mi to nedošlo. Keďže mi písali že idú overiť či sa mu to bude zdaňovať tak mi to neprišlo ako podvod

matullienka
25. máj 2022

@nikol26697 každá mzda sa zdaňuje aj príjem z dohody joj zbytočne si si narobila starosti

bimbambim
25. máj 2022

Nikdy by som neskenovala doklady niekomu cuzdiemu koho som ani nevidela.A to mám normálnu roboty a popri nej chodin na dohody pracovať a občiansky som dávala rovno do ruky s tým ,že dohodu vypisoval.pre o mnou a občiansky mi rovno podal do ruky.A ty oskenujes občiansky preukaz troch ľudí? Mne do ruky občiansky preukaz ani môj muž nedá 🤣.ja by som zavolala na políciu nech to poradia že čo s tým

nikol26697
autor
25. máj 2022

@matullienka takže asi aj keď to nahlásim na polícii tak mi to nepomôže keď do vtedy mohli hocičo zobrať na nás ? (Na políciu určite idem) len teda či mám čakať o pár mesiacov exekútorov alebo ako sa môžem potom proti tomu brániť

matullienka
25. máj 2022

@nikol26697 no to ti neporadim ale môže sa to stať, preto čím skôr na políciu a dosť možné, že budete musieť vybaviť každý nový op

alenamihal
25. máj 2022

Kokos ja ani vlastnemu manzelovi nedam tolko info,co ty cudziemu cloveku !!! NO ale rychlo ries veci a nahlas to vsade inaksie budes lietat v srackach...ludia ktori zneuzivaju druhych udaje ,robia veci velmi rychlo...

pribinak
25. máj 2022

@nikol26697 chod už na políciu a vybav si aj nove doklady.

michaelam2
25. máj 2022

@nikol26697 nahlasit na policii, zavolala by som aj do bank, ze sa toto stalo (aspon bude zapis o tom ze si to hlasila) a tiez vsetky mozne tiperske a stavkove spolocnosti

matullienka
25. máj 2022

Ešte odporúčam volať operátorom či niekto nevybavoval paušály alebo nebral telefóny na splátky a rýchlo zrušiť ak áno

lejusinka
25. máj 2022

A to vychovavate dieta? 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

kitycat
25. máj 2022

Ty vole... Poslala si 3x OP a 3x karticku poistenca ci ako?

Uz na vase doklady niekto podava onlin3 stavky za bonus pri prvej registracii... Mozno nahlasit na policii a urade debilitu a poziadat si o nove OP, cislo karticky poistenca neviem ci je vzdy ine? Ci to je o RC

lilope
25. máj 2022

@nikol26697 ako sa podľa teba a ostatných diskutujúcich dajú zneužiť doklady? Už ste si niekedy brali pôžičku len na OP bez potvrdení o príjme? Už ste niekedy tipovali cez internet bez vkladu z platobnej karty alebo z účtu? Už ste niečo niekedy platili lem cez občiansky preukaz a ešte nie fyzicky pri sebe ale len naskenovaný alebo vytlačený na papieri?
Dajte nejaký príklad.

matullienka
26. máj 2022

@nikol26697 ako ste dopadli? Poradili vám niečo?

michaelam2
26. máj 2022

@lilope napriklad sa da uplne bez problemov vybavit pausal cez telefon, staci nadiktovat udaje z obcianskeho

lilope
26. máj 2022

@michaelam2 to je asi jediná vec čo sa dá vybaviť bez dokladu totožnosti. Zaujímalo by ma ako majú ošetrené telefónne spoločnosti to, že si na moje údaje niekto vybaví paušál. Ani nemusí mať môj OP, stačí, že ich pozná a nadiktuje cez telefón a nemusí ani nič podpisovať. Ja sa ohradím, že som si nič u spoločnosti neobjednala a nemôžu odomňa ani nič vymáhať keďže si neoverili moju totožnosť. A čo sa stane keď paušál prvý mesiac neuhradí? Vypnú ho a dlh ktorý vznikol za 1 mesiac, sa nenavyšuje. Ale opakujem, že nikto odomňa dlh vymáhať nemôže, keďže sám operátor poskytol paušál inej osobe a nie mne.

hipuska
27. máj 2022

@lilope asi 10 rokov do zadu, môj bratranec pobral pôžičky cez nebankovky na rómskych spoluobčanov. Oklamal ich a mal iba ich čísla op. Dal falošné podpisy. On, ale pre tu nebankovku robil. Išlo to do dosť vysokých čísel. Musel utiecť za hranice, bo ho išli zlyncivat. Neviem, či toto je teraz dajak inak ošetrené...

masinka
27. máj 2022

@lilope jeden cas bolo vela podvodov s prehlasovanim ludi co o tom ani nevedeli do inej zdravotnej poistovne, brali za to provizie.... tak ak vas @nikol26697 v januari odmietnu u lekara osetrit...

nikol26697
autor
29. máj 2022

@matullienka No na polícii som dopadla tak že po kým nezobral na mňa pôžičku alebo niečo podobné tak nemôžem podať trestné oznámenie takže sme išli iba zablokovať doklady a nové spraviť. Ale zistila som že aj ďalších ľudí takto oklamali a mám jeho meno tel.cislo (ktoré je už nedostupné) a číslo účtu kam si nechával posielať peniaze. Fungujú takým štýlom že vás zaregistrujú na tiperskych stránkach nahrajú nejaké peniaze pošlú vám ich na váš účet napr 200€ čo vyhrali a povedia že žena sa pomýlila a mala poslať iba 20€ zálohu za roznos letákov takže 180€ im museli poslať na iný účet. U mňa sa až k tomu nedostal ale jedna baba mu napísala že sa jej to nezdá a dá ho na inšpektorát práce a vlastne od vtedy není aktívny na messengeri

nikol26697
autor
29. máj 2022

@michaelam2 nedá sa volala som operátorovi a kurierovi sa musí preukázať OP . Nemôže ho mať ani okopirovaný a ani odfotený musí ho mať originál pri sebe .

jana005
2. aug 2022

@nikol26697 ahoj, aké bolo meno tej, čo ti ponúkala prácu?
Ja som tiež reagovala na inzerát na roznos, ale hneď sa mi to nezdalo, lebo písala, že za jeden roznos je 68 eur a chcela odo mňa občiansky a kartičku poistenca.
Nič som jej neposlala, lebo tie podvody poznám.
Len som chcela vedieť, či sa dá s tým niečo robiť, lebo oklamu takto plno ľudí