Znalec na textílie

lucka011
14. mar 2018

Ahojte.
Potrebovala by som poradiť ci nepoznate nejakeho znalca, ktory by mi spravil znalecky posudok na zimnu bundu.
V decembri min. rok sme kupili v A3 SPORT pansku zimnu bundu. Po prvom prani sa cele vnutro zacalo zbijat dokopy. Dali sme ju reklamovat a znalec to ohodnotil, na zle osetrenie. A jeho testom sa po riadnom traseni vnutro zacalo ukladat na povodne miesto. Odporucanie.: dat ju vyprat este raz, dodrzat vsetky pokyny, alebo vyuzit cistiaren. Tak sme ju odniesli do cistiarne, ze hadam budeme prekvapeni. No bolo to este horsie. Lenze v obchode mi nechcu zobrat tu istu reklamaciu druhy krat ked prvy krat bola zamietnuta. Takze by sme chceli vediet este jeden nazor, aj ked je to dost drahe.
Keby ta bunda stala 40 eur, ale 100eurova bunda je podla mna dost draha na to, aby takto po prvom prani nevypadala.
Nechceme si ani predstavit ako bude vypadat po roku.
Tak vas poprosim, ak tu ma te niekto kontaktn nejakeho znalca, tak mi napists. Dakujem

ellaafi
14. mar 2018

http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_mini........ v ľavo sú znalci, klikni a podľa kritérií vyber

dominika6
14. mar 2018

@lucka011 kedže ti bola odporúčaná čistiareň,odlož si odtiaľ blok a prilož to ku reklamácii,bundu ti zreklamovať musia hoci ked ju tam odniesieš 3x..po treťom raze musia vrátiť peniaze,alebo iný tovar..hlavne konaj stoj tam a žiadaj svoje..nedaj sa odbiť..

petrofka
14. mar 2018

Tiez ma za to, ze musis na reklamacii trvat a priloz blok z cistiarne

kiwi3
14. mar 2018

a co bolo uvedene na listocku bundy, ze ako sa ma/ nema prat? ak by to bolo v sulade s tymto, tak by som to asi skor riesila cez soi ako platit znalca.

lucka011
autor
14. mar 2018

@kiwi3
Prat naruby, v susicke s tromi liptickami, nepouzivat avivaz,...
A znalec mi tam dopisal ze nezmykat, nesusit v blizkosti tepelneho zdroja ani na priamom slnku. Kraviny krizom krazom.
Neviem ktorym smerom ist. Ci si naozaj stat za dalsou reklamaciou.
Blocek z cistiarne som si odlozila

ellaafi
14. mar 2018

@lucka011 SOI prešetruje len či boli splnené lehoty a postup v súlade so zákonom, čo podľa uvedeného dodržali. Dala by som si vyhotoviť vlastný pusudok, ale u úplne iného znalca ako predajca ( úplne iné mesto...)

lucka011
autor
14. mar 2018

@lucka011
To vsetko dodrzali, to bolo v poriadku. Len sa mi nepaci ze ma odbili s dvojmesacnou bundou. A este za taku cenu.
Uz sa snazim skontaktovat so znalcami co som nasla na stranke co mi odporucila , ellaafi,

ellaafi
14. mar 2018

V každom prípade rieš to, pri takejto sume a v tak krátkom čase by som to tak nenechala. Držím palce

lucka011
autor
14. mar 2018

@ellaafi ďakujem 🙂