Zmluvná pokuta v Telekome

tjaden
5. sep 2015

Ahoj, platili ste niekto zmluvnú pokutu v telekome? Chcem si zrušiť zmluvu, mám ju na dva roky, rok už prešiel, neustále mi chodí vyššia suma, už ma nebaví tam behať, a pýtať sa prečo zase, späť mi peniaze aj tak nikto nevráti. Volania mám zadarmo, do iných sieti nevolám, nepíšem sms , nechodím na net, takže nechápem kde je problém. Keď som sa ich pýtala koľko by asi bola zmluvná pokuta, tvrdili, že mi to nevedia povedať kým zmluvu ozaj nezruším, ale ja to potrebujem vedieť dopredu, aby som vedela či sa mi to vôbec oplatí, či nebude vyššia než to čo budem ešte ten jeden rok platiť. Ďakujem

draik
5. sep 2015

Ak máte viazanosť, odpoveď nájdete v zmluve.

tjaden
autor
5. sep 2015

píšu to tam ale i to, že sa to bude znižovať podľa toho, kedy ju zrušíte a ešte nejaké bludy takže som z toho debil doslova

draik
5. sep 2015

Nikto nevie, akú zmluvu máte podpísanú. Či už po novom degresívnu zmluvnú pokutu so základom 500 e alebo niečo iné.

tecko28
6. sep 2015

@tjaden ak by bola vasa reklamacia opravnena, tak peniaze vratia. Treba si dobre prestudovat zmluvu co ste podpisali, co ste kupili a s akym telefonom. Teoreticky ak to mate rok, tak by to mala byt polovica toho co je uvedene ako zmluvna pokuta na zmluve. kazdopadne, viac info by vam vedeli urcite podat na niektorej firemnej predajni Telekomu (nie znackovej, kt. patri pod partnera), alebo treba skusit zavolat na zakaznicku linku.