Zmena trvalého bydliska a sociálna poisťovňa. Ako a kedy hlásiť zmenu?

vvrga1
4. sep 2022

Ahojte. Spýtam sa tu, lebo na internete som našla 2 rôzne informácie. Presťahovali sme sa, 12.8 sme sa boli nahlásiť na obecnom úrade. Nový občiansky preukaz ešte nemám, ale k veci. Chcela som každého informovať o zmene trvalého bydliska, na internete som našla, že sociálke to treba nahlásiť do ôsmych dní odo dňa prehlásenia a to buď osobne alebo písomne. Našla som ďalší článok, kde píšu, že to už neplatí. Volala som im v piatok, asi mali dovolenku, keďže nikto nedvíhal 🤷. Ako im to oznámiť? Stačilo by im poslať mail, alebo mám tam ist osobne? Ďakujem

mogaa
4. sep 2022

@vvrga1 SP má v piatok hodiny pre klientov do 14:00....zmenu bydliska treba nahlásiť zamestnávateľovi a ten ohlasuje zmenu vo výkazoch...ak si na PN alebo MD či dostávaš teh.príspevok vypisuješ žiadosť o zmenu miesta výplaty dávky ktorú čerpáš.....

vvrga1
autor
4. sep 2022

@mogaa áno som na materskej ďakujem

mogaa
4. sep 2022

@vvrga1 tak treba ísť na pobočku SP a tam ti dajú vypísať zmenu miesta na výplatu dávky....to je potrebné ak ti chodí dávka na adresu, ak ti chodí dávka na účet, tak adresu nemusíš hlásiť....teda ak už máš aj rozhodnutie....