Zmena priezviska pri sobáši

12. máj 2022

Ahoj, chcela by som zistiť názor na moju dilemu.
S partnerom sa budeme brať on ma dieťa z predchádzajúceho vzťahu, on este nebol ženatý...ja mám tiež tri deti...ja som už raz vydatá bola...
Partner chce, aby som pri sobáši prijala jeho meno...vadí mu, žeby som sa naďalej volala ako ex.
Ja však som viac naklonená nechať si svoje terajšie priezvisko...moje deti maju priezvisko po svojom otcovi...a ja nechcem aby mali pocit, že keď sa vydám už sa nebudem volať ako oni...tak sme už vsetci zvyknuty....môj partner je ku chlapcom dobrý pomôže im ako vie...ALE jasne, že ku svojmu bio má srdečnejší vzťah...čo je celkom ok....len keď sa budem volať ako jeho syn a partner mám pocit akoby som svoje deti "zradila" ja viem možno somarina, ale tak to cítim a mam z toho nervy, lebo svadba sa blíži a ja neviem čo robiť

11miska07
12. máj 2022

daj si aj aj, budes mat dve priezviska, bude ovca cela aj vlk syty

martinkatinka
12. máj 2022

Ja by som si dala po buducom manzelovi. Deti to pochopia, ked im to vysvetlis, ved aj v prvom manzelstve si prijala manzelovi meno.

sona96
12. máj 2022

Ja by som si nechala obe priezviska. A mužovi vysvetlí, že sa nevoláš ako ex, alé voláš sa ako tvoje deti.

anjelicek26
12. máj 2022

@sona96 presne tento argument... ved on si moze zmenit svoje na to jej, ked sa mu taketo napady zdaju skvele...ved jeho dietatu to isto vadit nebude, ze sa ocko zrazu vola inak... myslim, ze ked mu da taketo "zrkadlo" pochopi raz dva.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea_82
12. máj 2022

tiež by som si nechala obidve priezviská. Keby už by som si veľmi bola nútená vybrať, tak deti sú mi prednejšie ako chlap. Deti to majú pochopiť, že sa mama volá inak, ale chlap nemusí pochopiť, že sa chcem volať ako moje 3 deti? A keď sa náhodou rozvediete, tak sa zase vrátiš k pôvodnému priezvisku?

sashabb
12. máj 2022

Nevydávala by som sa 🙈

nika523
12. máj 2022

Nechcela by som mať iné priezvisko ako moje deti to by som sa radšej nevydávala, deti sú prednejšie ako chlap

nika523
12. máj 2022

@martinkatinka nemusia to pochopiť, vravím z vlastnej skúsenosti

martinkatinka
12. máj 2022

@nika523 nepisem, ze musia.
A zeny, co si ich partner nevezme a volaju sa inak ako deti, ktore maju meno po otcovi?

stannkal
12. máj 2022

Nevidím na tom nič zlé keď sa deti volajú inak ako matka. Moja dcéra sa tiež vola po otcovi, ja som si meno nemenila.

ciusinka
12. máj 2022

Nechala by som si obe priezviská a ak by sa to nastavajucemu nepáčilo,nevydala by som sa za neho..Ja som tiež rozvedená,mám syna a v tomto mám od začiatku jasno-ak by som sa znovu vydávala,jednoznačne chcem obe priezviská,pretože sa už navždy chcem volať tak,ako môj syn..

autor
12. máj 2022

@ciusinka ďakujem za odpoveď...a v prípade ak si nechám svoje a prijmem jeho...na úradných dokladoch sa píšu obe priezviska? Napr občiansky....

autor
12. máj 2022

@nika523 a aké "staré" máš deti? Deti to prijali zle?

autor
12. máj 2022

@veronika4495 deti su už v pubertalnom veku...ten najstarší je pohoďak, ale dievčatá sú dosť citlivé....tak sa obávam či by ich to neranilo

nika523
12. máj 2022

Ja som to prijala zle, bola som v puberte a bolo mi to ľúto mať dve priezviska by bolo ok ale neviem ako to funguje

nika523
12. máj 2022

A ešte keď on má syna a jeho syn bude mať priezvisko ako ty a tvoje deti nie, možno to je pre niekoho blbosť ale deti také niečo môže trápiť

ciusinka
12. máj 2022

Pokial viem,tak na všetkých dokladoch sa uvádzajú obe priezviska- prvé je to nové a druhé tvoje povodne.

katrinka8
12. máj 2022

Áno, obe priezviská sú oficiálne, prvé je manželove (nové), druhé Tvoje (pôvodné) a píšu sa obe na všetky oficiálne dokumenty a doklady.

autor
12. máj 2022

@nika523 Presne toho sa bojím aj ja...ja svoje deti milujem a určite by som im nechcela ublížiť

autor
12. máj 2022

@ciusinka @katrinka8 ďakujem 🙂

danica2711
12. máj 2022

a čo keby si sa s deťmi o tom porozprávala? Možno si robíš úplne zbytočné starosti

elanor
12. máj 2022

a co tak si dat 2 priezviska? Jednym budes patrit k svojim detom, a druhym k novemu manzelovi?