Zmena mena otca v rodnom liste. Ako na to?

jvaculka
22. máj 2016

Prosím vás o radu ako zmeniť otca v rodnom liste mam priateľku a jej dcéra ma priezvisko úplné iné ako je zapísané v rodnom liste otec , viem že po narodení dieťaťa bol nejaký problém s Vlastiným otcom tak tam dala zapísať známeho s ktorým v tedy žila teraz by sme to chceli zmeniť. Je to možné. Musí byt pri zmene otca na RL aj on prítomný otec ktorý je momentálne zapísaný a je nevlastný. Dakujem

charity
22. máj 2016

@jvaculka Ona navrhne zrusenie sapisaneho otca z rodneho listu na sude. Kedze nie je biootec, sud jej pravdepodobne vyhovie. Potom na matrike zapisete Teba do rodneho listu.

bajana
22. máj 2016

@charity to predsa nemoze byt take jednoduche....vsak tu nejde len o meno, ale o to, ze sa "otec" musi vzdat otcovskych prav, ktore ma, kedze je v RL...rovnako aj sud nemoze dat na tvrdenie zeny, ze otec z RL nie jd biootec....vsak to by takto robili zeny hlava-nehlava, keby sa pohadali/rozisli s muzom....
@jvaculka odpovedala som ti do otazky, nezakladaj duplicitne temy....

saurian
22. máj 2016

ak raz niekto je zapisany v RL ako otec, tak musi byt sud o zbavenie rodicovskych prav, kde musi byt otec z RL pritomny , a potom zase dalsi proces "noveho" otca o osvojenie. ak su vsetci zucastneni za, nedojde k nejakemu konfliktu, tak to pojde, ale tym sudom sa nevyhnete.