Zmena krstného mena i napriek krstu

domi247
14. okt 2020

Ahojte mamicky. Ideme malemu zmenit krstne meno. Lenze maly je uz pokrsteny. Da sa zmenit meno aj v kostole ? Myslim v krstnom liste. Mne to je v podstate jedno ze v krstnom by mal ine ako v rodnom. No manzel chce aby mal zmenene aj v krstnom liste. Ma niektora z vas taku skusenost ? Dakujem

rusalinka
14. okt 2020

Obávam sa, že ak je nejako pokrstený... tak sa to nezmení.
Ale ono to nemusí vôbec vadiť, dôležité je pre bežný život to, čo bude mať zapísané v rodnom liste. Moja maminka je krstená Alžbeta, ale volá sa Anna, všade má Anna 🙂

adkka_
14. okt 2020

@domi247 nemam skusenosti s touto vecou, ale len tak laicky ma napadlo, ak by ste v krstnom liste nechali ine meno, nebude potom problem pri vybavovani 1. sv. prijimania, detto birmovka, sobas a podobne??

zuzikak
14. okt 2020

mohol by to byt problem pri dalsich sviatostiach pretoze meno nebude sediet. Napis, informuj sa na farskom urade ako v tomto pripade postupovat. Kludne dietatu zmente meno a ak sa v krstnom liste zmenit meno nebude dat, tak z matriky budete mat urcite nejake vyjadrenie (potvrdenie o zmene mena}, tak kopiu zaslite aj na farsky urad nech si to tam zaeviduju ak ho nevedia inak zmenit. Vyhnes sa zbytocnym problemom do buducnosti.

janinah
14. okt 2020

Dá sa to nové meno dopísať ako druhé v matrike na fare

domi247
autor
14. okt 2020

@janinah mate s tym skusenost ?

domi247
autor
14. okt 2020

@janinah mate s tym skusenost ?