Zmena bydliska počas práceneschopnosti

simona_11
17. jan 2021

Prosím poraďte mi. Po odsúhlasení lekára sa zmena zdržiavania počas PN má nahlásiť soc.poistovne neformálnym listom. Nikde ale nemôžem nájsť vzor alebo ako ma tento list vyzerať. Nikdy som takýto list nepísala a potrebovala by som poradiť, pomôcť. Čo mám napísať do toho listu o zmene pobytu na PN??

mogaa
17. jan 2021

@simona_11 od kedy budeš na inom mieste pobytu v čase PN, nahlasuje sa to vopred aj svojmu lekárovi aj do SP.....a bolo by dobré tam uviesť aj dôvod

simona_11
autor
17. jan 2021

@mogaa áno, áno viem že sa to nahlasujú vopred... Som na PN kvôli rizokovemu tehotenstvu a som v podnájme. Z pn-ky podnájom neutiahnem tak sa budem sťahovať k priateľovi, preto potrebujem zmeniť bydlisko. Len neviem ako a čo všetko mám do toho listu napísať. Nikdy som to nerobila. A ani neviem či mi lekár dá nejaký papier o odsúhlasení, alebo mám napísať do toho listu "po odsúhlasení lekára mením miesto pobytu počas PN...." Alebo ako ..

mogaa
17. jan 2021

@simona_11 normálne napíš že si na rizikovom tehotenstve a skončil sa ti prenájom a od toho a toho dátumu budeš bývať na danej adrese.....

mogaa
17. jan 2021

@simona_11 zavolaj lekárovi ktorý ti vypísal PN a nech ti na papieri (čo je u neho)zmení miesto pobytu a potom to nahlás v SP - lekár ti už povie či tam stačí zavolať alebo poslať list....

simona_11
autor
17. jan 2021

@mogaa ďakujem

tehotna40
17. jan 2021

@simona_11 ja som zavolala len lekárovi a do sp a bolo vybavené nič som nemusela nikam písať