Zlý IBAN

simik238
22. aug 2018

Ahojte stala sa mi taká vec, manzel mi posielal peniaze z úctu na účet (on zo zahraničného úctu mne na slovenský) neviem ako sa mi to mohlo stať zmylila som sa v jednom čísle a peniažky prišli niekomu inemu😒😒 neviete či mi s tým v banke pomôžu? Zistia majiteľa úctu? Nejde o malú sumu 😒

kath1210
22. aug 2018

@simik238 kontaktovat banku a ziadat reverznu platbu ihned

marvin1234
22. aug 2018

@simik238 mali by vediet pomoct, v kazdom pripade ak si ten, komu tie peniaze prisli ich necha, je to priestupok alebo trestny cin, asi podla vysky sumy

sissy27
22. aug 2018

@simik238 určite ti banka pomôže určite viac ako diskusia na modrom koňovi 🙄
Tie peniaze sa o pár dní vrátia, nie je možné, aby sa dva ibany líšili iba v jedinom čísle. Aj keby v starom formáte existovali dve čísla účtu v jednej banke odlišujúce sa iba jednou číslicou, tak prvé dve čísla ibanu budú odlišné.

simik238
autor
22. aug 2018

@sissy27 volala som na infolinku tak tam mi nevedeli pomôcť urcite pôjdem zajtra do banky a príspevok som napísala preto či nemá s tým niekto skusenost

vroni
22. aug 2018

Je uplne vylucene, aby si sa pomylila v jednom cisle IBANu. Takze nerozumiem, co sa vlastne udialo.

sasesoe
22. aug 2018

@simik238 a tie peniaze skutocne odisli z jeho uctu? Inak podla mna on by to mal riesit v svojej banke a na svojej infolinke tam vidia ten prevod, kt chcete stornovat. V tvojej banke sa "nic" nestalo, nemozu Ti poskytnut info i inom klientovi.

sasesoe
22. aug 2018

@simik238 a este urcite necakat do zajtra. Dnes tie peniaze este nie su na ziadnom ucte, "realne" su "v nbs", zajtra sa prerozdelia. Takze rychlo manzel volat infolinku, pisat, nedat sa odhovorit, ak by povedali,ze sa neda, ziadat odpoved pisomne.

simik238
autor
22. aug 2018

Baby akurát mi volal manzel peniažky sa mu vrátili naspäť na účet 🙂