Živnostníci - daňové priznanie elektronicky

mon1305
26. mar 2019

Ahojte, mam otazku, prosím, mam priatela, je živnostník aj zamestnanec, s tym že sa teraz zobudil že je koniec marca. nie je ani registrovany na finančnej správe, teraz on všetko rieši len elektronicky kedze je aj živnostník. Chcem sa opýtať, ako to prebieha, dá sa odklad vybaviť aj ked nie je ešte registrovany do konca marca? ako dlho trvá tá registrácia? či je to len otázka 5 min? prosím, ja sa nevyznám a ten môj je tak vyťaženy, že mi dal prezistit to ... pomôžte, poradte, dakujem 🙂 🙂

darkdarka
26. mar 2019

@mon1305 ahoj,ja som si to bola vybavovať asi dva roky dozadu,myslím že som len podpísala na daňovom úrade tlačivo že chcem elektronickú komunikáciu a oni mi rovno dali prihlasovacie údaje. Treba si potom stiahnuť a nainštalovať na Pc software z finančnej správy,dá sa voľne stiahnuť,ale to už si nepamätám presne. Ak nemá čas vypracovať to daňové priznanie,môže si elektronicky podať len oznámenie o odklade,to trvá tak 5 min keď už ma všetko nainštalované a môže si podať daňové o tri mesiace neskôr

evittam
26. mar 2019

@mon1305 Nie neda. Je to otazka cca 5min-registracia na finančnej sprave, stiahnutie dohody a vypisanie, nasledne treba ist osobne na DU kde to dokončia-kolko to bude trvať tam závisi od poctu ľudí.

evittam
26. mar 2019

@darkdarka Nic netreba inštalovať.

darkdarka
26. mar 2019

@evittam tak super ak to medzitym zjednodušili☺️ ja som potrebovala aj iné veci podávať tak možno preto som to musela inštalovať 🤔

evittam
26. mar 2019

@darkdarka Je jedno co podavas. Na finančnej správe sa stačí prihlásit a pošleš čo len chces.

darkdarka
26. mar 2019

@evittam okej,tak potom super. Ja to robím stále po starom,dobre vedieť že už to ide lahsie

romiada
26. mar 2019

@mon1305 teraz ked je obdobie danovych priznani....tak to si moze pogratulovat ak tam bude fakt 5 min a vybavi to 😉 Čo ja mam skusenost (som z Ba) tak na konci marca stoja fronty ludi na podatelniach....lebo sa pomaha aj s vyplnenim priznani beznym ludom.

evittam
27. mar 2019

@romiada Lenze toto sa nevybavuje na podatelni, teda aspon u nas nie. Min.tyzden sme tam boli s tou istou vecou 5min.😉

romiada
27. mar 2019

@evittam no mas pravdu zle som sa vyjadrila....na klientskom mieste ci ako sa to vola ......my tu mame tiez ten poradovnikovy system na cisla na tabuli a podatelna je iba krpata rozdavacia miestnost na peciatky 😂