Živnosť a neodhlásenie u bývalého zamestnávateľa

6. sep 2022

Zdravím, od minulého mesiaca mam otvorenú živnosť no zatiaľ zdravotka nepýta žiadne platby a tak som sa bol informovať a svieti im tam že ma bývalý zamestnávateľ neodhlasil (vypoved bola riadne podpísaná aj podaná)
To znamená že on za mna nadalej odvádza odvody a ja teda nemusím nič platiť za živnosť ? 🤣
Je to predsa jeho problém či ? Pokial viem, nemám ako zamestnanec povinnosť zisťovať či ma odhlásil alebo nie

loginexistuje
6. sep 2022

ty nemas povinnost zistovat ci ta odhlasil alebo nie ty mas povinnost sa prihlasit a platit

autor
6. sep 2022

@loginexistuje klud 😇 zámerne tam je smajlík aby sa tu do mna ľudia nepúšťali ale vidím že zbytocne (aj keď vás komentar je ešte slušný no už zaváňa rypanim) ja sa len pýtam ako to je, respektive som čakala rozvinutejší názor a či z toho ja teraz nemozem mat problém spätne (napríklad pokutu) …kvôli jeho chybe

loginexistuje
6. sep 2022

ake rypanie ? nemas nahodou ty paranoju ? napis svoj nick a dam si ta do blokovanych a viac nebudem reagovat na teba mozes aj do ip

elenka74
6. sep 2022

Ja by som si radšej poistenie doplatila spätne

vroni
6. sep 2022

No lenže presne v tom môže byť problém. Zamestnávateľ ta odhlásiť o dva mesiace a ty budeš mať zrazu dvojmesačny nedoplatok o ktorom nebudeš ani tušiť, kým ti na, stole nepristane exekúcia. Takže nie, nemôžeš dostať ziadnu pokutu za neodhlásenie zamestnávateľom a ani nie si povinná nič ohľadne tvojho bývalého zamestnania hlasiť sama. Ale ani nemôžeš rátať s tým, že kým ta ne odhlásil, že za teba platí a niečo si tým možno ušetrila alebo mohla posunúť platbu.

simonah73
6. sep 2022

nechapem aku odpoved si ocakaval? ved ti jasne odpovedala. ci ta odhlasil alebo neodhlasil je problem byvaleho zamestnavatela. ty sa zaregistruj a plat. alebo neplat a pri rocnom zuctovani ti to spocitaju...

autor
6. sep 2022

@vroni ďakujem za odpoved 🙂
@simonah73 práveže sa neviem prihlásiť a platiť pretože som prihlásená uňho, bola som na zdravotke a jasne mi povedali že on to musí najprv odhlásiť no ponahlala som sa takze na vaiccotazok žiaľ čas nebol, zamestnávateľa som už kontaktovala no dnes už zrejme neodpovie a ja som z toho v strese…prirodzene 😃 aby nebol nejaký pruser 😃

Ešte pokial dobre viem zamestnávateľ vie odhlásiť maximalne 7 dni spätne

simonah73
6. sep 2022

tak co viem ja, mozes mat aj zivnost a aj zamestnanie, takze naozaj neviem preco sa nemozes odhlasit.