Žiadosť na sociálny byt

9. feb 2023

Dobrý deň,

píšem sem, pretože sa nemám s kým poradiť, snažila som sa aj googliť ale neviem nič k tomu nájsť. Som študentkou vysokej školy, trvalé bydlisko mám u rodičov, bývam na internáte. Mám 2 a pol roka priateľa, ktorý pracuje na plný úväzok. Podal si žiadosť o sociálny nájomný byt, pretože je tam nízke nájomné a chcel by sa osamostatniť od rodičov. Byt však nedostal, pretože má vysoký príjem, tak ma presviedča, aby som si s ním podala novú žiadosť, aby sa jeho príjem rozdelil na 2 osoby a byt dostal. Reálne by som v byte nebývala, pretože je v úplne inom meste, ako sa ja bežne zdržiavam. Je to dobrý nápad? Mohla by som z toho mať do budúcnosti nejaké problémy napr. keby sa zistilo, že tam reálne nebývam alebo keby priateľ prestal platiť, vymáhali by nájomné odo mňa?

nikol789
9. feb 2023

Sociálny byt slúži v prvom rade ľuďom ktorý to potrebuju
Priateľ píšeš že má vysoky príjem, zamietnu mu podľa mna žiadosť aj druhý krat. Bude si musieť platiť podnájom ako druhý, pripadne zobrať hypo.

nikol789
9. feb 2023

Keby to bolo take jednoduché a všetci ktorý by chceli platiť malo a osamostatniť sa od rodičov by dostali sociálny byt... tak to nefunguje 😃 veľa ľudí čo ziju biedne nemajú rodičov atd sú sociálne prípady čakajú na byt sociálny niekoľko rokov ak vôbec dostanú

autor
9. feb 2023

Ja sa nepýtam na to, či ho dostane alebo že či to je fér voči ostatným (mne sa to tiež nepáči), ale čo to znamená pre mňa, že či budem vedená ako nájomca, ak budem uvedená na žiadosti.

zuzanka.zuzu
9. feb 2023

sociálne byty majú problém dostať týrané matky s deťmi čo stále žijú s mužom v jednom byte a nie mladý slobodný bezdetný chalan s vysokým príjmom 🙈😂 nič nedostane, pre teba to nič neznamená

PS a nemáš trošku chaos v pojmoch? žiada o sociálny?

canis_lupus
9. feb 2023

Ja bývam v nájomnom byte, na žiadosti som ešte mala pobyt v inom meste, ale myslím, že tam bolo potrebné potom zmeniť do určitého času trvalé bydlisko, aby bolo v tom meste, ako je byt. Inak to, či tam ľudia reálne bývajú nikto nekontroluje, možno jedine ak by dostali nejaký podnet od suseda alebo čo 😁 Akurát každé 2 roky posielame potvrdenie o výške zárobku.

zmrzlinka2021
9. feb 2023

Pre teba to znamena, ze sa budes musiet za neho vydat, nakolko jeden plat teraz je na neho a teba on nemusi zivit. Si cudzia voci nemu. A navysse aj kebyze si jeho zena, nie si nejaho znevyhodnena, napr. postihnutim, takze sanca je mala.

canis_lupus
9. feb 2023

@zuzanka.zuzu čudovali by ste sa, u nás práveže samí mladí v týchto bytoch. A podľa značiek áut, čo nám parkujú pred bytovkou to zrovna chudáci nebudú

veronika_sk000
9. feb 2023

@canis_lupus u nás presne to isté, na jednu rodinu tri autá a my parkujeme v trávniku pri ceste 😂 nežije tu ani jeden sociálny prípad, pretože kritériá sú také, aké sú