Žiadali ste vyrovnávaciu dávku?

15. jan 2021

Dobrý deň mamičky, ziadala ste niektorá z vas tu vyrovnavaciu davku v tehotenstve? Nemá to nijaký háčik, nedajú mi preto nižšiu materskú alebo PN? Ja som síce len 2 mesiace robila v jednosmenke, teraz som uz PN. A predtým som bola v 3 smenke, plat isiel dole ale to kvôli službám, ale ide o to, ze tie príplatky za 3 smenku uz nie su, síce to je par eur ale aj par eur chýba,ked zrazu máte plat skoro 200 e menej... Nikdy som si neuvedomila ako dobre sú víkendy a nočné platené...

mogaa
15. jan 2021

o tú vyrovnávacie dávku môžeš požiadať keď chodíš do práce ale neovplyvní ti výšku PN

autor
15. jan 2021

@mogaa no ved viem, 2 meisace som bola preradena, no ešte som ale neidem uz do práce, som PN, mam bolesti... Ale ci mam žiadať ci nie, lebo tie 2 mesiace som mala nižší plat o dosť... Len spätne, ved oni uvidia od kedy do kedy som. Robila

frisorra
4. nov 2022

Ahojte, ako to teda dopadlo? Žiadali ste o vyrovnavaciu dávku? Mám tiež ten problém, že som prestala robiť nočné, sviatky a tak a som teraz v kancelári, čo mi teraz urobí škrt v rozpočte. Ďakujem za odpoveď

autor
4. nov 2022

@frisorra dali mi 😉 cca 100e,nevyrovnali ten super rozdiel ale dali... Niečo aspoň

frisorra
19. nov 2022

Ďakujem za info 🙂