Žiadali ste o SOS dávku?

janulkato
14. mar 2021

Ahojte,prisla som si pre radu.Ziadali ste zienky o sos davku?Som evidovana na upsvar od 08/2020.Poberala som davku v nezamestnanosti no do januara,takze tento mesiac ziadna pomoc.Uprimne,prisla som az teraz na to ze existuje tato pomoc.Podla vsetkeho by som mala mat narok ci sa mylim?

lubka73
14. mar 2021

ak si nadalej evidovana na UP a nepoberas ziadnu davku, resp. nemas ziaden prijem tak ano, vyplatia ti ju aj spatne ak mas na nu narok treba poslat ziadost

janulkato
autor
14. mar 2021

@lubka73 Nevies nahodou kolko trva schvalenie/neschvalenie davky? Je to ako pri davke v nezamestnanosti 60 dni na vyjadrenie?

lubka73
14. mar 2021

@janulkato to neviem, ja som zatial neziadala mna to caka v aprili , ak si dovtedy nic nenajdem, ale co tu pisu mamicky tak to bolo skor

marsmykkok
14. mar 2021

@janulkato nárok by si mala mať, koľko to trvá záleží od vyťaženosti úradu, ja som posielala napríklad 23 decembra žiadosť, 28 mi odpísali že ju evidujú kedže tam boli sviatky a 14.1 mi prišlo do schránky schválenie a aj peniaze na účet.

janulkato
autor
14. mar 2021

Dakujem baby,zajtra to povyplnam a budem cakat ci to schvalia🙂

viktoria1425
14. mar 2021

Spätne ti ju už nevyplatia. Ano majú na odpoveď 60dní. Mne sa z úradu ozvali po troch týždnoch 🙂

lubka73
14. mar 2021

@viktoria1425 akoze nevyplatia spatne ved na stranke maju stale pisane "SOS dotáciu je možné poskytnúť spätne od mesiaca október 2020." a mamicka by mala narok od februara
https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina...

viktoria1425
14. mar 2021

@lubka73 máš pravdu 🙂 ešte keď som ja podávala žiadosť bolo tam vtedy toto preto som to napísala,beriem späť 🙂

lubka73
14. mar 2021

@viktoria1425 ok v pohode, len som myslela ze je tam opat nieco nove, lebo vela sa meni a na stranke to nezmenia a potom vlastne nevieme na co je narok a na co nie, tak som myslela ze su opat nejake nove podmienky

janulkato
autor
15. mar 2021

Tak uspesne mam ziadost doma.Tu tvar uradnicky(povrchnost) po spytani sa o sos davke ani nebudem rozoberat.Povinne prilohy ste davali? Poberala som davku v nezamestnanosti,treba dodat priznanie o davke?

fidorka7
17. mar 2021

@janulkato ano treba. A naozaj nedostaneš spätne za obdobie, kedy si brala podporu, až po jej skončení.

lubka73
18. mar 2021

@janulkato nieco nove , pozri si predlzena podpora o dva mesiace su tam aj priklady ako postupovat
http://www.relia.sk/Article.aspx?ID=313