Zdravotné poistenie po škole

erischa1
8. okt 2018

Zdravim, chcem sa opýtať ako to je na SK so zdravotným poistením. Skončila som školu s maturitou, do augusta mi platí škola stále zdravotné ..lenže v septembri sa musím evidovať na úrade práce keď nemám pracu. Lenže ja som mimo EÚ tak sa chcem opýtať čo mám robiť kto mi to zdravotné platil za september, pretože sestra bola dnes zaplatiť a bolo jej povedané že ja som ešte zaevidovana ako študent. Budem mať tento mesiac dlh alebo ako? ... Čo mám spraviť na úrad práce nemôžem ísť som v zahraničí.

erischa1
autor
8. okt 2018

@erischa1 ešte chcem dodať...musím sa odhlásiť zo zdravotnej? Nebudem mať problém že nie som nikde zaevidovana?

lubik87
8. okt 2018

@erischa1 a bola si zaniesť maturitné vysvedčenie na zdravotku? Alebo ohlásiť ukončenie štúdia ?a neruš poistenie prečo by si to robila ? 😩👀

alex49
8. okt 2018

áno máš dlh, pôjdeš na zdravotku a zaplatíš nejakých 62 eur za september a to budeš robiť každý mesiac, ak sa nenahlásiš na úrad alebo si nenájdeš prácu

erischa1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erischa1
autor
8. okt 2018

@alex49 ďakujem za odpoveď. Na zdravotnej povedali že som evidovaná ako študent čiže nemohla som to zaplatiť tak neviem teraz .... Nemôže byť z toho pokuta alebo penále??

alex49
8. okt 2018

ja som platila zdravotku o pár mesiacov neskôr a nič navyše som neplatila, iba tie dni/mesiace čo som nemala zaplatené. Neviem ako to bolo po skončení školy, nejaké potvrdenie alebo vysvedčenie od teba nepýtali? Študentom si bola oficiálne do 31.augusta, od prvého septembra už nemáš byť evidovaná ako študent. Presne si nepamatám ako to bolo po skončení školy, ja som išla na vysokú, takže som len odovzdala, že ma prijali, čiže som pokračovala v štúdiu a platiť som začala až po škončení vysokej.
máš štyri možnosti:
1. študuješ na vysokej- platí za teba štát
2. si nezamestnaná a evidovaná na úrade práce- platí za teba štát
3. nájdeš si prácu- platí zamestnávateľ
4. si samoplatca- platíš si sama zdravotné poistenie

juliet86
8. okt 2018

@erischa1 skus im napisat mejl ;)

siska53
8. okt 2018

@erischa1 a mimo EU si pracovne ci ako?

erischa1
autor
8. okt 2018

@lubik87 nebola pretože nie som doma ale pôjdem najbližšie keď bude cas. No zdravotné budem musieť zrušiť alebo prerušiť lebo som mimo EÚ a potrebujem tu mať iné poistenie slovenské neplatí

erischa1
autor
8. okt 2018

@siska53 ano, snažím sa nájsť si prácu len sa nedarí.... 😔

lubik87
8. okt 2018

@erischa1 to môže zaniesť ktokoľvek 🙂 spätne to výrubu koľko máš zacvakat od 1.9 .myslela som že nebudeš mať poistenie. V Tom prípade keď nebudeš poistená nebudeš musieť platiť poistné tých cca 70€