Zdravotné poistenie na Slovensku - práca v Rakúsku

evakalna
28. máj 2018

Ahojte. Môj manžel pracuje v Rakúsku a má zdravotné poistenie v SVA. 17.04.2018 podal formulár E106 v SVA aby ho vybavili a potvrdili a poslali na Slovensko. Môj manžel zatiaľ nemá európsky zdravotný preukaz, aby mohol ísť k lekárovi na Slovensku a aby dostal lieky zo Slovenska. Viete mi poradiť, ako dlho trvá Rakúšanom pokým pošlú potvrdený formulár E106 a komu? Alebo ako to funguje reálne v praxi? Ďakujeme za každú radu.

alus33
28. máj 2018

@evakalna Ahoj, treba tam zavolat a popytat sa na to, toto sa mi zda uz pridlho..ja osobne tam vzdy volam ked sa mi nieco nezda. Myslim, ze ten formular zasielaju tebe a ty sa s nim ides zahlasit na sk poisťovňu

nickpick
31. máj 2018

@evakalna, Rakuska zdravotne poistovna ma dany formular urcite spristupneny na svojej stranke, treba ho vyplnit a zaslat (staci mailom), v mojom pripade ho nimi potvrdeny zaslali priamo do Slovenskej zdravotky, ale pocula som, ze niektorym ludom ho poslali priamo a oni ho nasledne zaslali sami do zdravotnej poistovne, co sa tyka mojej skusenosti, rakuska zdravotna konala rychlo, poslali ho cca do 3-4 dni, zo slovenskej sa mi absolutne nik neozval asi mesiac, kym som ich sama nekontaktovala, preukaz potom zazracne poslali do tyzdna...

evakalna
autor
3. jún 2018

Ďakujem za odpovede.