Zdravotná poisťovňa, štúdium a materská

momkaa
3. sep 2021

Ahojte idem si pre radu mame 2 ročnú slečnu ale to je nepodstatné čakáme druhé bábätko to tiež nič mame taký problém 1 dieťa som mala keď som chodila do skoly aj teraz chodím ešte síce nie ale už sa nam to kráti a pre to je manžel s tou 2 a pol ročnou na materskej bol a teraz je na RD ale s malou som doma ja keďže je živnostník a mne od štátu neplatí nič a ja teraz neviem čo mám robiť keďže chodím do skoly chýbajú mi už len 2 roky do úplného konca a som v 4 mesiaci a manžel zas pôjde na materskú lebo ja nedostanem nič a čo teraz mám robiť ísť na úrad práce zaplatiť si zdravotnú poisťovňu či čo robiť v škole mi ponúkajú invidualne len , že je toho už na mňa strašne veľa veľa máme už v škole nám poslali práce a podobné a ja sa obávam , že s 2 deťmi to nezvládnem .... Ale niekto mi tu zdravotnú musí platiť čo mám robiť , už som zúfalá ... Neviem na koho sa mám obrátiť čo mám robiť či odísť že školy ísť na úrad alebo si platiť zdravotnú a zas 3 roky si platiť zdravotnú je padnute na hlavu

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica17
3. sep 2021

@momkaa ja byt tebou ostanem v skole, este mas cca 4 mesiace kym sa male narodi, to akuratbdokoncis zimny semeter. A aj tak sa moc do akoly chodit nebude. A ak by si si mala potom aj platit rok navyse, kvoli predlzovaniu, vyjde ta to obdobne ako platit si zdravotne, ak nie lepsie ale budes mat skolu dokoncenu .

1katus1
3. sep 2021

@momkaa rodičovskú dostávas aj keď si nerobila. Môžeš ísť na predĺžený rodičovskú kde ti štát bude platiť len odvody a nič nedostaneš a muž s malou na materskú. Alebo choď na materskú po pôrode a poziadaj si o rodičovský príspevok hneď po narodení druhého dieťaťa, na ten nárok máš. Len musíš do kedy potvrdenie o Tom zo sociálky že nemám nárok na materské

taskataska
3. sep 2021

Vcera zacal skolsky rok a ty uz dnes nezvladas?

july0
3. sep 2021

Zo školy určite neodchádzať ach bože toto nepochopím 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

momkaa
autor
3. sep 2021

@taskataska nám sa začína až 10

momkaa
autor
3. sep 2021

@july0 ja nechcem odísť zo školy ja si ju chcem dokončiť

momkaa
autor
3. sep 2021

@evica17 presne aj ja uvažujem nad týmto , ze to tak urobím že aspoň zimný semester si urobím

momkaa
autor
3. sep 2021

@cocolino234 určite by som nešla na potrat to radšej odídem zo školy a budem si platiť zdravotnú tie ženy ktoré deti nemohly mať deti a potratili vedia o čom hovorím už som si tým prešla takže dieťaťa sa nevzdam a je mi jedno kto čo si myslí sú mnohé mamky čo nemajú ani 16 a majú deti ... A školu som zvládla počas prvého tehotenstva a aj po pôrode som dokončila a aj teraz aj keď to je ťažké ale dieťaťa by som sa nevzdala

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamalaga
3. sep 2021

Ináč a to kde bývate , keď si chlap môže dovoliť sedieť doma a ty študuješ?

loginexistuje
3. sep 2021

@momkaa klud urob si zimmy semester po porode po siestich tyzdnoch pojde muz na matersku a ty sa prihlasis ako osoba starajuca sa o dieta do sest rokov na poistovni a nemusis si nic priplacat myslim zdravotne

evica17
3. sep 2021

@annamalaga pichopila som, ze je zivnostnik, cize popri tom ako je zahlaseny na rd, mad pracuje

momkaa
autor
3. sep 2021

@evica17 áno občas chodí do práce keďže bol covid bol doma v robote mu stalo všetko lebo ich nepustili do roboty a doma ma tiež robotu doma robí stolára a popri tom je zamestnaný a ja som s malou keď on je v robote ale keď som mala skúšky tak bol s malou on takže nie je to také že nie je s malou je

mimka91
5. sep 2021

@momkaa nemozes ostat na skole a skusit si dohodnut individualny plan?