Zatvorená škôlka a OČR

gemelos
12. jan 2021

Ahojte, ako to bude teraz v januári pri škôlkaroch? Do škôlky zobrali iba deti rodičov pracujúcich v prvej línii.. Teda..škôlka zatvorená nie je. Budem mať nárok na OČR? a od kedy? od 1.1.?

luccija
12. jan 2021

@gemelos
@gemelos ano, odkedy je otvorena si myslim...

mattkapd
12. jan 2021

Prvá línia je aj pekár hocikto kto nemôže robiť homeoffice ale musí ísť do roboty.. Nárok na OCR určite ano

luccija
12. jan 2021

@gemelos u nas otvorili aj pre ostatnych co nemozu pracovar z domu kazdy si to vysvetlil po svojom....ako priorita maju byt deti zdravitnikov, policajtov vsetko zalezi na ustretovosti riaditelov.obaja rodicia musia byt testovani

janage
12. jan 2021

@gemelos ale pozor nárok na OCR máš len v prípade, ze nie si na HO. Lebo, že veľa rodičov aj HO aj o OCR požiadali

gemelos
autor
12. jan 2021

@janage na HO nie som.. len mne skôr ide o to, že pandemickú OČR môžu rodičia poberať ak bolo škôlke zatvorená ..a tá naša vlastne nie je zatvorená

janage
12. jan 2021

@gemelos oslov riaditeľku, vo väčšine prípadov brali deti aj rodičov, kde ani jeden nemôže byť na HO. Teda aj poštárky napr. Lebo na druhej strane môžeš byť kritická infraštruktúra a mať povolený HO.
Ak vaša škôlka berie len napr.deti zdravotníkov, hasičov, policajtov tak pre Teba sa považuje za zatvorenú.
Ak chceš mať istotu zavolaj riaditeľke a následne do soc.poistovne.

gemelos
autor
12. jan 2021

Tak my žijeme priamo v NR..kde je lock down ešte tvrdší.. tak moc mi na výber nedali.Ako ja som aj rada, že je momentálne radšej doma..len teda nie že budem aj bez príjmu aj bez OČR 😀 Ale skúsim si to prezistiť teda v našej soc.poisťovni .

janage
12. jan 2021

@gemelos urciteaj riaditeľka škôlky bude mať nejaké informácie pre rodičov, ktorých deti ju nemôžu navštevovať a nepíšeš čo manžel.
Napr. ja pracujem mimo domu, muz HO ani jeden teda nemá OCR