Zasadačka na úrade práce

7. feb 2023

Ahojte, bola som dnes na úrade práce a tam ma posielajú na zasadacku,ale chceli odomna aj číslo účtu,a chem sa spýtať, že na čo chceli číslo účtu,oni my budú platiť ,či? Chcela som všetko dozvedieť,ale na úrade pani,len toľko povedala,že všetko vysvetlia na zasedacke,že tam budú len mamičky

moni106
7. feb 2023

Asi ta posielaju do nejakeho kurzu.alebo projektu.kde budes chodit a za to ano patri urcita suma.ved si musela nieco predsa podpisovat.tak si precitaj papiere najskor

autor
7. feb 2023

@moni106 no tam bolo len toľko ,že 8x budem chodiť na 4hod.,a že nebola som na živnosť,a viac nepovedala pani,aj keď som sa jej pýtala, nepovedala ani ,že koľko posielajú nič ,ja som tam prvý krát,tak neviem čo to je, preto sa spýtam aspoň

moni106
7. feb 2023

Ano k tomu ti mala dat este letak.a tam je napisana aj suma.za každý 1x co tam pojdes dostanes urcitu sumu ako kompenzaciu za cestovne naklady.nieje to vela mozno okolo4 eur na jedno sedenie.vyplatia ti to po mesiaci od kedy si tam zacala chodit

autor
7. feb 2023

@moni106 nedala nič , ďakujem za odpoveď ☺️

simca06022011
7. feb 2023

no urcite ti povedala, alebo bolo na papiery napisane, kam ta posielaju a s akym ucelom, urcite nebol papier ze pojdete 8x na 4 hod na "zasadacku", ale ze ide o kurz, rekvalifikaciu atd... To bolo maximalne miesto... Je smutne ze takto posielaju urady ludi kade tade... bez toho aby vobec ti ludia vedeli kam a preco a co ich budu ucit...
Napr. na rekvalifikacnych kurzoch je to takto:
Rekvalifikačné kurzy sú podporované prostredníctvom príspevku na kurzovné a príspevku na cestovné a stravné. Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny uhradí uchádzačovi o zamestnanie po ukončení rekvalifikačného kurzu v zmysle uzatvorenej dohody príspevok na kurzovné vo výške 100 % nákladov na rekvalifikačný kurz a príspevok na cestovné a stravné vo výške 4,76 eur za každý absolvovaný deň vyučovania kurzu realizovaný výlučne prezenčnou formou na základe žiadosti o úhradu príspevkov na rekvalifikačný kurz predloženej úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

autor
7. feb 2023

@simca06022011 nebolo ,len to čo som písala,a ešte ,že súhlasím ,že idem na tú zasadacku ,žemoje údaje sú pravdivé,nerobím atď a ani nepoberam nič iné ,len detský prídavok 30€ teraz už 60€

dota6
7. feb 2023

Určite ti nedala ponukový list na projekt? Aktuálne beží projekt individualizované poradenstvo pre znevýhodnených uchádzačov 😉 určite ti mala dať prospekt a podpísať ponukový list 😉 na stránkach Upsvar je o projekte viac. Neboj sa, je to fajn skúsenosť, nič nepríjemné ťa nečaká 😉

autor
7. feb 2023

@dota6 nie nedala ☺️

arabela55
17. apr 2024

Ahoj zúčastnila si sa toho poradenstva ako tam bolo môžeš napísať ďakujem veľmi pekne