Zápis nového geometrického plánu do katastra

gabriel11122
4. apr 2023

Dobrý deň, dostal som darovacou zmluvou jeden starší dom postavený v roku 1977, je zakreslený na katastri. Neskôr som si všimol, že nie je na katastri zakreslena prístavba k domu z roku 1989. Bol som sa informovať, ako postupovať, aby to bolo všetko v poriadku. Tak som dal vyhotoviť geodetovi nový GP na zameranie stavu stavby RD na pozemku xxx a HB na pozemku yyyy.
Prišiel som na kataster, dal som im GP a vypísal žiadosť na zapisanie GP. Žiadne ine dokumenty odomňa nežiadali, nechceli ani kolaudačné rozhodnutie prístavby a oznámenie drobnej stavby HB. Odvtedy ubehlo už skoro 5 týždňov a žiadne vyjadrenie z ich strany. Na LV je označená plomba zo značkou Z-xyx. Keď si vyhľadam informácie o podaní, tak mi pri tejto zložke ukazuje Vklad/zápis povolený. Neviem, či mám ešte čakať, alebo ich mam kontaktovať, ze mam aj zvyšné doklady, aj keď neviem, či ich potrebujú. Prečo im to takto dlho trva? Mali by mi volať alebo prísť nejaké rozhodnutie poštou? Trochu mi to ponáhľa kvôli nejakým iným veciam. Ďakujem za rady.

dilino
4. apr 2023

nemajú na to 60 dní.

stannkas
4. apr 2023

Mám pocit, že kataster má na zápis 60 dní.

diamand2326
Autor odpoveď zmazal
Zobraz