Zanedbanie starostlivosti o dieťa - podnet na sociálku

sidhan
13. dec 2020

Žienky už som zúfalá ani spať neviem. Poraďte niektorá..Mozem podať na sociálku podnet za zanedbanu starostlivosť o dieťa ale anonymné. Jedna kamoška sa veľmi spustila... Chlapov strieda ako na bežiacom páse... Deti stále hladné, špinavé a dnes pýtala odomna peniaze na jedlo a potom išla piť k volakej kamoške co som až neskôr zistila aj som oľutoval že som jej požičala.😪. Je mi veľmi ľúto tých detí ale nemôžem sa na to pozerať

ivanizna
13. dec 2020

Och, chúďatká detičky... Ak sa mama nestará, tak je aj tvojou zodpovednosťou postaviť sa za zdravie a dobro zanedbávaných detičiek, aby sa netrápili. Deti nie sú v takejto pozícii a sile postaviť sa za seba a za svoju ochranu a záchranu

kittykat22
13. dec 2020

@sidhan ano napis anonymne dopis alebo zavolaj. Nepovedia od koho to maju.

gubiko
13. dec 2020

Zavolaj na úpsvar na príslušné oddelenie, povedia ti, ako konať. Dá sa aj anonymne. Dôležité je čím skôr. Oni jej ich pravdepodobne hneď nevezmú, budú sa snažiť u nej o nápravu. Pokiaľ to nepôjde, potom budú konať. Závisí, ako to u nich reálne vyzerá doma, či ich necháva aj samých, či im dáva najesť, píšeš, že nie, to je dosť vážne. Pokiaľ by si bola svedkom situácie, kde ich svojím správaním vyslovene ohrozuje, dá sa privolať polícia, oni zavolajú úpsvar a budú konať hneď.
Každopádne ochráň ich ty, ak ona teraz nevie, veľmi dobre, že počúvaš svoj inštinkt.

cezpat
13. dec 2020

Môžeš napísať anonymne list na príslušný Úrad práce, sociálnych veci a rodiny.
Alebo zavolať na bezplatnú telefonickú linku Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny 0800 191 222. Tam nahráš odkaz v dĺžke najviac dve minúty, v ktorom stručne opíšeš, ako dochádza k zanedbávaniu starostlivosti o deti a uvedieš jej meno, priezvisko a adresu.
Môžeš požiadať aj o spätnú väzbu, ak necháš na seba kontakt.
Bližšie info https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina...

sidhan
autor
13. dec 2020

Ďakujem za rady tak tam asi zavolám. Už raz bola takto riešená a oni vôbec nič nespravili len tam chodili na kontrolu hádam sa teraz lady pohnú

sidhan
autor
13. dec 2020

Aj za to si myslím ze sa nič neudialo lebo ma chlapcov tinedzerov a ty povedia tak aby ich nezobrali. Len mi je ľúto ma ešte malého chlapček a toho mi je ľúto

slniecko87
16. feb 2024

@sidhan ako to dopadlo prosim? Tiež chcem podať podnet. Ako ste postupovala?