Založenie nového účtu a nevyplatený debet

marry184
28. júl 2023

Dobrý deň, chcem sa poradiť ohľadom zmeny účtu, teda založenie nového v inej banke. No na starom účte mam nevyplateny debet. Vraveli mi keď ma presvedčili na nový účet, že to nieje problém, že si budem na starý účet zasielať postupne určitú sumu až pokým debet neplatím a účet nezruším úplne. Mate to prosím niekto tak? Nemali ste problémy v starej banke keď vám tam prestal chodiť mesačný príjem? Vďaka za odpoveď

janai1
28. júl 2023

No tak to musíš hádam ty vedieť či to bude problém alebo nie. Mne keby nechodil príjem tak mi strhávaju poplatky za vedenie účtu
Mimochom na prečerpaní sú obrovské úroky, si si toho vedomá?

beata_k
28. júl 2023

@marry184 Mozes mat uctov kolko chces. Ak nevyplatis debet, exekutor ta najde.

marry184
autor
28. júl 2023

@janai1 úroky obrovské..no neviem co su obrovské. Normálne ich platím a vedenie účtu platím už veľmi dlho. Čiže toto nieje nič nové

marry184
autor
28. júl 2023

@beata_k exekútor prečo? Nepýtala som sa ze koľko môžem mať účtov a ze neplatím úroky ci vedenie účtu.

janai1
28. júl 2023

@marry184 no ak podľa teba nie je cca 19% úrok veľa 💁‍♀️

beata_k
28. júl 2023

@marry184 Ved ked nevyplatis debet. Za vedenie uctu platis a platis aj urok. Kazdy mesiac

tanyag
28. júl 2023

Chápem správne, že chceš nový účet, pretože na starom máš debet a keď ti tam príde príjem, tak sa ten debet "vyplatí" z peňazí, čo prídu a ty mesačne opäť musíš ísť do debetu, keďže ti banka na účte zhltla tvoj príjem a takto sa to točí dookola?
Ak je to tento prípad, tak by som išla do banky, kde mám účet momentálne a opýtala sa ich, nevravela by som im, že si idem otvoriť nový účet, ale povedala by som im, že čo ak prídem o príjem? je možnosť platiť mesačne istú časť debetu + úrok a vedenie účtu? a budeš mať odpoveď na svoju otázku 😁

dadis
28. júl 2023

@marry184 ucet si zalozis mozes. 1. ked ti pride nasledujuca vyplata, vyplat debet na nulu a zvysok penazi si preved na novy ucet. potom nahlas zmenu uctu zamestnavatelovi a stary ucet v banke uzavri. Alebo 2 moznost. Nahlas zmenu zamestnavatelovi a v den, ked ti pridu na novy ucet peniaze, sprav uhradu na stary ucet vo vyske debetu a poplatkov (+nejaku rezervu). Nezabudni potom ucet v starej banke uzavriet, aby si neplatila poplatky za vedenie uctu. Ak pri uzatvarani uctu budes mat este nejake peniaze na ucte, zvysok ti preposlu na novy ucet. Ak nebudes mat vyplatene podlznosti, ucet sa ti nepodari uzavriet - budu ti nabiehat aj poplatky za vedenie uctu, aj uroky, aj upomienky a nakoniec to moze skoncit u exekutora.

marry184
autor
28. júl 2023

@tanyag áno tak nejako, ale nechcem nový účet kvôli tomu že mám v starej banke debet ale preto že mi volali z inej banky a ponúkli mi účet zdarma aj odmenu. Bola som vylosovana v jednej súťaži.
A vraveli mi že normálne prejdem k nim na starý účet budem posielať len sumy podľa možností na splatenie debetu. Vraj sa mi budu strhat len úroky a nie vedenie účtu. 🤷‍♀️

melanta
28. júl 2023

@marry184 s najväčšou pravdepodobnosťou, ak ti prestane chodiť na účet príjem, debet ti zrušia (schválili ho preto, že ti tam chodil pravidelný príjem). Takže keď ho zrušia, stane sa z neho nepolený debet a ten ak neuhradíš do termínu aký ti dajú, tak zrejme to budú vymáhať exekútorom, logicky. A bude sa ti v pôvodnej banke strhávať aj vedenie účtu, prečo by nemalo. Lebo si otvoríš účet inde? Porozmýšľaj, či chceš účet niekde, kde ťa klamú, keď ti vravia, že ak ten účet v starej banke nebudeš aktívne využívať, budú ti strhávať len úroky a nie poplatok za účet. Poplatok za účet budeš platiť, úroky a ako píšem, ak prestane chodiť mzda, zrušia ti povolené prečerpanie a okamžite máš negatívny záznam ako neplatič v úverovom registri, čo budú vidieť všetky banky.

kamowa
28. júl 2023

@marry184 chod do konkretnej banky, v ktorej mas debet na ucte a popytaj sa na moznosti jeho vyrovnania. Lebo pokial nechas ucet v minuse, melanta pise velmi dobre, dostanes sa iba do vacsieho problemu...

marry184
autor
28. júl 2023

@kamowa ok vďaka, tak ma potom len oklamali. Stále mi to vŕta v hlave ze ako môžem debet splácať postupne z inej banky a ze keď mi tam nebude chodiť príjem tak to bude ok🤷‍♀️🤦‍♂️

maranco
28. júl 2023

@marry184 * mi volali z inej banky a ponúkli mi účet zdarma aj odmenu. Bola som vylosovana v jednej súťaži *
Len si riadne pozri tie podmienky čo ti núkajú, keď na zdarma účet ťa musia losovať.

Ja mám zdarma účet v banke viac ako 10 rokov, ani som nesúťažil ani ma nelosovali ani som nič nemusel urobiť.

viestta
28. júl 2023

@marry184 nechcem byt zla, ale tvoja financna gramotnost uz podkrocila hodnotu nula...

kamowa
28. júl 2023

@viestta zbytocny komentar, kazdy je dobry v inej oblasti.

ajdika
28. júl 2023

@marry184 no mozes splacat postupne, samozrejme. Posles sumu uroku pripadne k tomu priratas poplatky za kartu a vedenie uctu a samozrejme plus nejaku sumu "splatky". Strhnu ti urok, poplatky a suma "splatky" ti ostane. Takto budes platit, kym nebude debet = 0 € a potom ucet zrusis.

simca06022011
28. júl 2023

prosim ta nedaj sa nabalit na nejaku sutaz do neviem akej banky. Potrebujes novy ucet? Pozri kotre banky a za akych podmienok maju vedenie uctov zadarmo, ak potrebujes, vies si zalozit.
Uctov mozes mat aj 20otvorenych, otazne je ci ich potrebujes. To ze je nieco zadara, neznamena ze to musis mat ;) A precerpanie budes musiet vyplatit, ano da sa aj z inej banky, ael ten povodny ucet nebudes mat zruseny. Proste budes mat dva ucty a budes si posielat platby do tej svojej prvej banky. Ak ti ale zmizne obrat na ucte, nebudu chodit platby, ten kontokorent ti zrusia a pride ti vyzva na uhradu do... . Neuhradis, pojde to na vymahanie + po termine zrusenia kontokorentu idu uroky ako za nepovolene precerpanie (aspon kedysi, teraz som to nepozerala)

viestta
28. júl 2023

@kamowa nuz financna gramotnost je rovnako dolezita ako vediet citat a pisat. Nemusis vediet bicyklovat, ani plavat ale s peniazmi mas vediet zaobchadzat

maranco
28. júl 2023

@marry184 v akej banke máš starý účet a z akej banky ti volali?
Ako si sa zapojila do súťaže? Si si istá, že to bola banka? Môže volať aj podvodník a si niečo vymyslieť aby ťa okradol.

miamia04
28. júl 2023

@marry184 nevolali ti náhodou z reifeisen?

sisa_s
29. júl 2023

@miamia04 podla mna ano...oni volaju, ci nechces zalozit ucet a daju odmenu farbicky, zosit, balon atd...ale tak autorka sadla na lep

marry184
autor
29. júl 2023
marry184
autor
29. júl 2023

@sisa_s 100e niesu farbičky

dadis
29. júl 2023

@marry184 aka banka?

mamina7070
29. júl 2023

@marry184 ake velke mas precerpanie teraz na tom ucte ? a podmienky tej odmeny su ze ti tam bude chodit prijem ? nie je stanovena vyska? ak nie daj si tam posielat pridavky a rodicak si nechj posielat na povodny ucet a snaz sa setrit aby si znizovala debet nech sa ho zbavis
a manzel ma svoj ucet ? tak pripdne nech debet proste vyplati na tom ucte

miamia04
29. júl 2023

@dadis Reifeisen, aj nám tak volali, že výhra a účet zdarma... dosť otravovali dlho

dadis
29. júl 2023

@miamia04 100eur nie je malo. Zaujimala by ma vyska debetu..vyplatila by som ho a isla pokojne do novej banky. Vyzera to byt banka v pohode, len asi maju premotivovane callcentrum, ked @autorlu takto zaviedli s tym platenim debetu 🤦‍♀️ (to je to hodnotenie od vykonu predaja)..