Zákonný zástupca

lusy558
23. júl 2016

Dobrý deň, potrebujem radu,rodinný dom museli rodička prepísať na mňa z finančných problémov a potrebujem aby ma zastupoval otec kde mi vydajú papier na zákonného zástupcu?dakujem

tyelde
23. júl 2016

stiahni si žiadosť o "generálnu plnú moc z netu", potrebuješ len vyplniť a ísť na matriku/k notárovi overiť podpisy...v tom prípade môže robiť v tvojom mene hocičo, ale dá sa aj limitovať na aké úkony ho to oprávňuje a dokedy...

sissy27
23. júl 2016

@tyelde poopravím ťa - generálnu plnú moc mnohé inštitúcie neakceptujú, žiadajú, aby tam bol konkrétne menovaný ich úrad...
@lusy558 lepšie bude, ak ho splnomocníš na konkrétne úkony alebo pred konkrétnou inštitúciou, aby nemal problém... Vzory sú voľne dostupné na nete...

tyelde
23. júl 2016

@sissy27 neviem, ja som s tým problém zatiaľ nemala, žijem v zahraničí a mama má generálnu plnú moc a zatiaľ vybavila všetko.... 😅

sissy27
23. júl 2016

@tyelde u nás bol problém u mobilného operátora aj v banke... A v Čechách sme mali rovnaký problém... Resp. stačila generálna plná moc, ale museli v nej byť menované konkrétne inštitúcie... Kocúrkovo...

tyelde
23. júl 2016

@sissy27 možno závisí ako ste to mali formulované, ja som tam mala vyslovene napísané, ze ju to oprávňuje v mojom mene komunikovať s akoukoľvek inštitúciou 🙂

sissy27
23. júl 2016

@tyelde aj my takto 🙂 ale žiaľ, ktorákoľvek inštitúcia má právo toto neakceptovať a žiadať, aby bolo splnomocnenie konkrétne pre nich a teda celkom radi toto právo aj využívajú 😖

tyelde
23. júl 2016

@sissy27 tak to mám asi šťastie *klop klop*

lusy558
autor
23. júl 2016

Ide o to ze si sused dal vymerat pozemok z pravej strany a ten je OK tak sme si dali aj my no ďalší sused na ľavo musí zbúrať plot nakoľko je v našom pozemku ale ja sa s ním hádať nebudem tak chcem dat otcami ako zástupcu

radkamikic
23. júl 2016

V ramci susedskych vztahov sa to neda vyriesit inak ako buranim plota...volakedy merania neboli tske dokonale...mozno by korektna dohoda usetrila nervy Vam aj susedom

mimla
23. júl 2016

Ohľadom plotu. Koľko je rozdiel medzi tým, čo má byť a tým čo je?

lusy558
autor
23. júl 2016

Je na našom pozemku aj s plotom aj so stromčekami...aj ten co to bol merať povedal ze to musí ísť preč.

lusy558
autor
23. júl 2016

@radkamikic s ním sa dohodnúť nedá je na našom pozemku na viacerých miestach ale s ním sa nedá dohodnúť on je tvrdá povaha

radkamikic
23. júl 2016

Tak to bude dlhy proces....este kym sa upne rozhadate skuste mediatora....ak by to nemalo efekt tak potom jedine sud...vela trpezlivosti🍀

marcelatje
23. júl 2016

@lusy558 a kolko je na vasom pozemku teda? Meter? Mna by tiez nasralo keby som musela zburat plot kvolu tomu ze kedysi sa pozemky vymeriavali nepresne. Neda sa dohodnut na odpredani? Lebo mi to pride take cudne ze roky rodicom kusok pozemku nechybal a teraz tahanice. Ak by slo o uzke pasy ktore by mi boli aj tak na nic neriesila by som. Radsej budem mat dobre vztahy so susedmi.

lusy558
autor
23. júl 2016

@marcelatje ide o to ze šesť rodín si dalo vymerat pozemok..každý jeden sa posúva o vyše metra tak prečo mi by sme mali byť ukrateny?a s ním nemá nikto dobrý vzťah...

marcelatje
24. júl 2016

@lusy558 a to kazdy radsej obetuje ploty/zelen a nema zaujem pozemok odkupit? Predpokladam ze nejde o novostavby kedze sa jedna o rodicovsky dom. Velmi dobre viem ze trvalo roky kym som dala zahradu do sucasneho stavu a posunutie o meter by ju uplne znicilo. Ale zasa je to moja srdcovka tak mozno nie som objektivna 😅