Zákaz vychádzania a starostlivosť o blízku osobu

smochi
24. okt 2020

Neviem či niekto bude vedieť ako je to so starostlivostou blízkej osoby od dnešného dňa. Môžem ísť po mamu,ktorá sa mi bude starať o syna kym budem v nocnej poprípade môže prísť ona na autobuse k nam? Ďalšia otazka,môžem cestou do roboty zobrať autom priatela keďže spolu robime a nebyvame spolu? Ďakujem moc

dzejsik
24. okt 2020

@smochi odporúčam zavolať na miestnu infolinku RUVZSR a povedia ti

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smochi
autor
24. okt 2020

@viestta musí ísť pomedzi to aj domov pretoze býva v rodinnom dome a treba tam občas prekurit

hettinka
24. okt 2020

@smochi navštevovať by ste sa nemali vôbec. A presun radšej autom, ako autobusom. Nemôže mama bývať počas lockdown u vás cely čas?
Alebo ty odsťahuj syna k nej.

Ak vezmeš priateľa, musíte mat obaja v aute rusko.

smochi
autor
24. okt 2020

@hettinka nemôže byť u nás celý čas a syn tiež nie u nej,lebo ide chodit do skoly v meste. Mama býva na dedine.

hettinka
24. okt 2020

@smochi hm, tak si zožeň iné stráženie. Otec dieťaťa nemôže?

pehavcek
24. okt 2020

Starostlivost o blizku osobu je vo vynimkach. Je to povolene

makakova
24. okt 2020

Boze nebláznite ľudia... Robte ako ste robili doteraz, ten šašo nam nemá co prikazovať a obmedzovať nás... Môžete všetko ako doteraz, nikto vas nebude kontrolovať

hettinka
24. okt 2020

@makakova mna neobmedzuje nejaký šašo, ale pud sebazáchovy a zdravý rozum. Proste minimalizujem stretávanie sa na najnižšiu možnú mieru.
Ak to inak nejde, nech mama postrážiť vnuka príde. Ale chlapec chodí do školy, tam to teraz veselo koluje medzi bezpriznakovymi deťmi, takze vystavovať riziku mamu, asi už starší ročník, to by som nerobila. Radšej pomenilo zmeny, oslovila otecka dieťaťa.

makakova
24. okt 2020

@hettinka a dôvod?

hettinka
24. okt 2020

@makakova vyššie popísaný
Tu starostlivosť o blízku osobu skôr chapem tak, že deti sa postarajú o rodičov v seniorskom veku, že im trebars nakúpia a nechaju pred dverami, nie že tam nabehnú na návštevu. Alebo rodičia sa postarajú o svoje deti, napríklad styk otca s dieťaťom, striedava starostlivosť o deti je nutná zalezitost. Ale tiež treba zvážiť, či sú vyššie benefity, alebo rizika, kde sa dani ľudia pohybujú, s kým sa stretavaju.

makakova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makakova
24. okt 2020

@viestta 😃 ako ma len dobre poznáš...
Vyhodnotiť vlastnou hlavou hej? Nevyzerá to tak

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
makakova
24. okt 2020

@hettinka stým súhlasím

makakova
24. okt 2020

@viestta a vies ze mi je to jedno? 😃

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smochi
autor
24. okt 2020

@hettinka otec dieťaťa prestal javiť záujem ako si našiel priateľku s deckom

smochi
autor
26. okt 2020

@dzejsik ďakujem. Volala som dnes a môže prísť mama k synovi. Spada to do starostlivosti o blízku osobu

dzejsik
26. okt 2020

@smochi tak super 🙂