Zabudla som sa hlásiť na úrade práce

amalka32
Dnes o 13:12

Dobrý deň, zabudla som sa hlásiť na úrade práce, mala som sa 16teho ale v mobile som mala poznačené 20teho neviem prečo, a dnes tak rozmýšľam že veď 20teho je Nedeľa tak som pozrela v papieroch a 16teho som mala, dnes je 18 a predomnou víkend. Čo mám robiť aby ma nevyradili. Moja situácia je teraz taká náročná že si to nemôžem dovoliť 😕
Tie dva dni ktoré som sa omeškala som mala hlavu úplne inde ani ma nenapadlo sa pozrieť aj do papierov a overiť si.

januska12323
Dnes o 13:14

No už asi nič, ospravedlnila by ťa akurát PN, ktorú nemáš.

deti95060810
Dnes o 13:15

ešte spätne peenka.... možno 😉
skús v pondelok zavolať že potrebuješ pn , že máš od stredy covid.

katka2602
Dnes o 13:19

Spätné vystavenie ePN je možné len 3 dni dozadu, len ak bol pacient na pohotovosti, inak sa ePN nedá uzavrieť spätne, vzniká dňom vyšetrenia. Takže to už neporiešiš.

zuzinka888
Dnes o 13:19

Kontaktuj pani uradnicku- mozno sa ti to este podari- hici je uz vikend. Ja som sa bol hlasit v stredu mala som hroznu migrenu s vypadkom zorneho pola( ani som sa netrafila do kolonky podpisat🙈🙈) tak som jej povedala co je vo veci- aby si nemyslela ze som ozrata- a ona- ved ste mohli zavolat- posunula by som termin- takze asi sa niekedy da. Aj ked asi je to o tej pani co je za pultikom a jej " sucite".

evita11223
Dnes o 13:19

nemyslim si, ze sa s tym realne da nieco robit, nakolko si nebola PN ani nic podobne. pravdepodobne ta vyradia z evidencie, tam sa s tym proste ne.eru 😀

patka06
Dnes o 13:23

Už nič nenarobíš, neozvala si sa im - vyradia ťa.

mamina7070
Dnes o 13:27

vyradia ta

jana_eyre_2
Dnes o 13:32

Podľa mňa normálne v pondelok hneď ráno tam choď a normálne ľudsky a milo vysvetlí situáciu ako sa to nedopatrenie stalo, je predsa úplne bežné že človek sa niekedy pomýli.. pokiaľ sa to nestáva stále tak snáď ta nebudú kvôli pár dňom vyraďovať..

Ja som vždy za to, že veci treba vravieť úprimne a nevymýšľat si nič.. klamstvo vždy veci len zamotá..

amalka32
autor
Dnes o 13:34

Čítala som v tom papieri s tými podmienkami že vyradiť ma môžu ak sa nedostavím na úrad kde mám osobne preukázať hľadanie zamestnania na vyzvanie ÚP do 3 pracovných dní tak teraz neviem lebo sú tam dosť odlišné veci popísané

nika23t
Dnes o 13:38

Bratovi sa to stalo, len vysvetlil a ospravedlnil sa. Nič sa neudialo, toto sa stať moze. Termín si vieš zmylit hocikde. Myslím, ze len úprimne priznať chybu. A už uvidíš.

janickacrazy
Dnes o 13:44

@amalka32 ak máš nejakú známu lekárku, tak ju popros, či by ti nevedela dať PN-ku, inak ta ozaj vyradia, ich to absolutne nezaujíma, že si sa pomýlila, keby si zavolala dopredu je to iné, ale takto nie

zuzanka.zuzu
Dnes o 14:03

závisí ako kde... ja som mala milú páni ktorá vyzerala ako dozorkyňa z osvienčimu ale ozaj bola ústretová. a mne sa to stalo tuším 2x po sebe 🙈 určite skús. nič horšie než že ťa vyradia sa ti stať nemôže, nemáš čo stratiť 🤷 no v pondelok o 8 tam už buď. ideálne s kávičkou 😉

katulienkax
Dnes o 14:09

Ja toto nepochopi, ked som bola na urade, tak to bola moja hlavna povinnost si zapamatat ten datum, aby som neprisla o podporu a jedine ospravedlnenie je choroba a lekar. Ste velmi nezdopovedne, tak vam treba nech vas vyradia, ale hlavne ze mobily kazdy den v ruke

jana_eyre_2
Dnes o 14:31

@katulienkax jemine, milujem takéto preháňanie dokonalých ludi - lebo tebe sa nikdy nestalo že si na niečo zabudla samozrejme..

Ja som celkom vyťažený človek, nevidím nič výnimočné na Tom na čosi zabudnúť.. o autorke nevieš zhola nic, tak ťažko môžeš tvrdiť že jedinou jej povinnosťou je pamätať si dátum.. hlavná povinnosť je nájsť si prácu..

janickacrazy
Dnes o 14:36

@jana_eyre_2 akože chápem, že každý môže zabudnúť alebo niečo, ale teda konkrétne u nás na úrade žiadne výhovorky neakceptujú, proste smola, hneď ťa vyradia

jana_eyre_2
Dnes o 14:40

@janickacrazy lenže zabudnúť nie je výhovorka, ale realita.. to, že to neakceptujú a hneď vyradia je neludskost, pokiaľ sa to stane prvý krat a raz.. tak či tak - autorka píše že je napísané že do 3prac.dni, čo spĺňa ak mala prísť 16 a uvedomila si chybu az 18poobede.. v pondelok hneď ráno keď pôjde s ospravedlnenim, snáď pani úradníčka nebude nasrato vyskrtavat, aj keď nerozporujem že taki ľudia určite existujú, na Slovensku je prednasratý snáď každý druhý človek 😅

mizoko
Dnes o 14:45

@jana_eyre_2 no manžel takto zabudol,prišiel dva dni neskôr a vyradili ho. Vobec sa s ním nebavili

jana_eyre_2
Dnes o 14:46

@mizoko tak to mi príde hrozne smutné..